Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vjezbanje kod kuce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vjezbanje kod kuce

    Zelio bi da ti posvatim pitanje za jednoga druga jer on trenutno nema neta pe ne moze da se reg na forum.
    On bi zelio da krene ponovo sa treniranjem jer nije trenirao mjesc dana radi problema u porodici. Eh on bi trenirao doma ima tegove i ravnu sipku 70 kg tanjure i ima dvije bučice, ravnu bench klupu i skotov nastavak i ima jednu sipku gdje bi mogao da radi zgibove ali ne one siroke nego sirine ramena.
    Ovo je njegov program:
    1. Prsa i ruke
    Bench 4 seta
    Dumbell bench 3 seta
    Sklekovi 3 seta
    I dumbell flys 3 seta
    Triceps:
    Triceps kickbacks 3 seta
    Triceps dips na klupi 3 seta
    Triceps extensions sa bučicom 3 seta

    Biceps:
    Sojeci biceps curls malo sire od ramena 3 seta
    Hammer curls 3 seta
    Concentration curls 2 seta
    Skotova klupa bučica 2 seta

    2. Ledja i ramena
    Deadlift 3 seta
    Bent over row 4 seta
    Reverse grip bent over row 3 seta
    Dumbell rov 3 seta
    Zgibovi 3 seta
    Ramena:
    shoulder press 4 seta
    shoulder raise 4 seta
    shoulder flys 4 seta

    3.Noge
    Squat 5 setova
    Walking lunges 5 setova
    Dumbell squats 5 setova

    i pločice idu na ovaj dan

    4. dan odmor
    Pa ponoviti sve ovo


    Sto se tice ishrane ovo je njegova ishrana: Riba, meso (teletina, piletina, svinjetina), riza, krumpir, posni, mlijeko, zobene, salate, bijeli hljeb i tako ugl zdrava ishrana.
    Od suplemenata uzeo je whey od activlaba.
    Ima 65 kg i 180 visine. Da li ubaciti jos kakvu vjezbu i da li ovaj split valja. Zeli da poradi na masi preko zime. Hvala unaprijed.

  • #2
    Re: Vjezbanje kod kuce

    sta stvarno niko?

    Comment


    • #3
      Re: Vjezbanje kod kuce

      Ja bi mu radije preporucio PPL split treninga ( Push/Pulls/legs ) sa naglaskom na volumen i progresiju.
      Evo primjer mojeg treninga , izmjenjujem vjezbe po osjetu i mjenjam volumen kako meni pase , njemu ne bi preporucio to , vec da radi kako je napisano.

      Tu je i link od treninga : http://www.building-body.com/forum/t...305#post928305
      There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
      - Aldous Huxley

      Comment


      • #4
        Re: Vjezbanje kod kuce

        obavezno zamijeniti noge i ledja/ramena

        1 prsa ruke
        2 noge
        3 ledja ramena
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Vjezbanje kod kuce

          Reci drugu da se pusti tih klasicnih splitova, jer je tijelo stvoreno da radi kao cjelina. Jedan odlican program LINK

          Comment


          • #6
            Re: Vjezbanje kod kuce

            Originally posted by diinnoo View Post
            Reci drugu da se pusti tih klasicnih splitova, jer je tijelo stvoreno da radi kao cjelina. Jedan odlican program LINK
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: Vjezbanje kod kuce

              Program u kojem se core radi na pocetku treninga , seemslegit.jpeg
              There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
              - Aldous Huxley

              Comment


              • #8
                Re: Vjezbanje kod kuce

                Da ozbiljan sam, vecina nisu ni poceli sa teretanom a odmah se fataju nekih splitova i sl. Cilj je da se ojaca cijelo tijelo, da bude funkcionalno, da se ojačaju ledja, trbuh i mnoge druge stvari koje mnogi pri klasicnom splitu zanemaruju, te su razlog mnogih povreda kod pocetnika.

                Comment


                • #9
                  Re: Vjezbanje kod kuce

                  Originally posted by diinnoo View Post
                  Da ozbiljan sam, vecina nisu ni poceli sa teretanom a odmah se fataju nekih splitova i sl. Cilj je da se ojaca cijelo tijelo, da bude funkcionalno, da se ojačaju ledja, trbuh i mnoge druge stvari




                  -----------------------------------------------------------------------




                  koje mnogi pri klasicnom splitu zanemaruju, te su razlog mnogih povreda kod pocetnika.
                  s ovim iznad linije se slazem, s ovim ispod ne

                  uopste ne zanemaris ni ledja ni trbuh ni mnoge druge stvari ako se uhvatis bilo kakvog ''normalnog'' programa
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: Vjezbanje kod kuce

                    Da kada se nađe dobar program to stoji, jednom dok nadjem cu vam postat program koji sam se ja na pocetku drzao, koji mi je neki "frajer" iz teretane napisao. Tek kasnije sam shvatio da je program pun supljina i da je obicno smeće, a većina ih trenira po takvim "programima", ili trča od sprave do sprave i svako malo su pred ogledalom. Pa kada se sagne da uzme teg za bench (kakvo mrtvo dizanje njemu su noge nebitne, njemu je bitno da ima trušne i biceps)i kad osjeti "kvrc" u ledjim onda ce reci eh da sam ranije ojacao ovaj moj slabasni skelet,al vec je kasno. Ovaj sam program gore predložio zato sto je prikladan za raditi kuci, a vecina trenera preporucuje da se u pocetku ne koristi split vec da se krene prvo sa osnovnim vjezbama da bi se ojacalo tijelo pa tek kasnije se ide sa split treningom.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Vjezbanje kod kuce

                      Originally posted by diinnoo View Post
                      Da kada se nađe dobar program to stoji, jednom dok nadjem cu vam postat program koji sam se ja na pocetku drzao, koji mi je neki "frajer" iz teretane napisao. Tek kasnije sam shvatio da je program pun supljina i da je obicno smeće, a većina ih trenira po takvim "programima", ili trča od sprave do sprave i svako malo su pred ogledalom. Pa kada se sagne da uzme teg za bench (kakvo mrtvo dizanje njemu su noge nebitne, njemu je bitno da ima trušne i biceps)i kad osjeti "kvrc" u ledjim onda ce reci eh da sam ranije ojacao ovaj moj slabasni skelet,al vec je kasno. Ovaj sam program gore predložio zato sto je prikladan za raditi kuci, a vecina trenera preporucuje da se u pocetku ne koristi split vec da se krene prvo sa osnovnim vjezbama da bi se ojacalo tijelo pa tek kasnije se ide sa split treningom.
                      ispravka: vecina trenera preporucuje da se ne krene sa bro-splitom nego da se pravi full-body ili upper-lower koji se temelji na osnovnim vjezba,a (bench, cucanj, mrtvo, OHP, veslanje)

                      zato svakom pocetniku preporucujem strongliftsov 5x5 i zao mi je sto ja to nisam radio kad sam pocinjao

                      ali ovo sto si gore preporucio.... mada nije ni toliko los ali ima gluposti dosta ako cu iskreno, a bolje ti je da ne idem u detalje
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #12
                        Re: Vjezbanje kod kuce

                        Ja vjerujem da dosta znas ipak si u ovome dvije godine, ali covjek koji je sastavljo ovaj program zna znanje i dugo je u trenerskim vodama. LINK (3 red, predzadnja slika)
                        2.LINK

                        http://fitnessangels.net/hr/ Pogledaj malo po sajtu i vidjet ces.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Vjezbanje kod kuce

                          Originally posted by diinnoo View Post
                          Ja vjerujem da dosta znas ipak si u ovome dvije godine, ali covjek koji je sastavljo ovaj program zna znanje i dugo je u trenerskim vodama. LINK (3 red, predzadnja slika)
                          2.LINK

                          http://fitnessangels.net/hr/ Pogledaj malo po sajtu i vidjet ces.
                          jarane moras shvatiti da ima ljudi koji znaju dosta stvari o ovome, i bave se ovim 20+ godina pa kad im pratis trening nista ne dobijes od toga


                          imas milion primjera trenera sa iskustvom od 30 godina pa svi oni preporucuju stvari koji su u temeljima razliciti

                          hoces da ti prokomentarisem taj program, i da ga uporedim sa onim osnovnim koji se preporucuju pocetnicima? (stronglifts, babylover ss, PPL, etc. ) otvori temu ako ti je zelja da vidis koliko po meni ima nedostataka i koliko mu fali pa cu kad nadjem vakta odg.
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #14
                            Re: Vjezbanje kod kuce

                            A ti samo nije problem da napises te programe koje preporucujes za pocetnike neke sa upper lower splitom, da malo pogledam posto zelim da napravim dobar pocetak.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Vjezbanje kod kuce

                              ^^napisem danas sutra...imam ispit iz matematike sutra pa odoh sad uciti, cim nadjem vakta uradicu to, napomeni me ako zaboravim
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment

                              Working...
                              X