Announcement

Collapse
No announcement yet.

Šta mislite o mojem treningu? Želim dobivati na masi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Šta mislite o mojem treningu? Želim dobivati na masi

    Treniniram tek nekim 3 mjeseca,prvih mjesec dana sam trenirao kod kuće (čisto da pripremim tijelo na teretanu),onda sam mjesec dana išao u teretanu te sam tamo odrađivao kružni trening za cjelo tijelo,nažalost teretana se zatvorila nakon mjesec dana,te sam sada prisiljen da vježbam kod kuće. Nabavio sam si ravni bench (za sada imam 40 kg utega) bučice,šipku za zgibove,ab roller.
    Prvih mjesec dana nisam toliko pazio na prehranu,ali nakon dosta čitanja o tome shvatio sam da je to jako bitna stvar. Tako da sam dosta promjenio prehranu i sada jedem puno više i zdravije nego šta sam prije jeo. Pomfri,hamburger i ostalu junk food nisam taknuo zadnjih mjesec dana. I sada pokušavam jesti uvjek u isto vrijeme.
    Od suplementa koristim whey,kazein i kreatin.
    Po strukturi tjela ja sam ektomorf te jako teško dobivam na masi. Za sada sam dobio 2 kile. Po cijelom tjelu sam dobio 1 cm,jednino sam u rukama dobio 3 cm te u prsima 6 cm.
    Uglavnom,jučer sam pričao s jednim frendom koji se kao kuži u to,i pokazao mu moj trening i on je rekao da to nije trening za mene (pošto želim dobivati na masi) nego da je to trening za definiciju. Da se previše trošim i da sigurno nešto krivo radim pošto sam dobio samo 2 kile u tih tri mjeseca. Malo mi je teško vjerovati u to s obzirom da sam dobio nešto malo mase u tom periodu i s mojim načinom treniranja. On kaže da sam trebao dobit više s obzirom da uzimam i proteine i kreatin. E sad,me to potaknulo na razmišljanje.

    Evo ga moj trening.
    Treniram po principu jedan dan odmora jedan dan treniram.
    1.Trening

    Pauza između serija 60 sekundi, a između vježbi 90 sekundi.

    A: bench press 2x12
    B: zgibovi 2x max

    C: stražnji čučanj 2x12
    D: vojnički potisak 2x12

    E: triceps potisak s čela 2x12
    F: biceps pregib sa šipkom 2x12

    G: iskorak sa šipkom 2x12
    H: trbušni 2x max

    2.Trening

    Pauza između serija 90 sekundi, između vježbi 120 sekundi.

    A: veslanje u pretklonu 3x8
    B: bench press 3x 8

    C: prednji čučanj 3x8
    D: lateralno odručenje bučicama 3x8

    E: kick back 3x8
    F: biceps pregib sa EZ šipkom 3x8

    G: iskorak sa bučicama 3x8

    3.Trening

    Pauza između serija 90 sekundi, između vježbi 120 sekundi.

    A: sumo čučanj 3x10
    B: potisak bučicama na ravnoj klupi 3x 10

    C: mrtvo dizanje na ravne noge 3x10
    D: vojnički potisak 3x10

    E: triceps potisak s čela 2x10
    F: hammer pregib s bučicama 2x10

    Zanima me dali je to ok trening za mene i moje ciljeve??
    Dali bi se dalo šta promjenit??
    I dali da si ubacim više odmora između treninga??
    Inače visina 1,73 i 62 kg. Ako treba stavljam i sliku.
    Hvala vam na savjetima. Ljep pozdrav.

  • #2
    Re: Šta mislite o mojem treningu??

    kad ce ljudi da shvate da nema razlike izmedju programa za masu i programa za definiciju....
    I sto ne stavis split program kao svi normlani pocetnici, pa misic odradit kako treba jednom u tjednu...
    Last edited by Viper; 24-01-13, 19:51.

    Comment


    • #3
      Re: Šta mislite o mojem treningu??

      svidja mi se trening koliko vidim, mozda malo puno volumena ukupno ali ako ti se to svidja...

      sto se tice mase...dobijas malo? jedi vise

      pauze su ti uredu samo mi nije jasno sto ih mjenjas na razlicitim danima ? ja praktikujem malo duze uzeti na radnim serijama za teze vjezbe (cucanj/bench/propadanja s tegom/OHP) a za izolacijske mi je 60-90s i vise nego dovoljno



      sto se tice tvog treninga, samo se fokusiraj na konstatntan napredak - tj. ili duza ponavljanja, jace kontrakcije ili najefikasnije vece tezine - ako na cucnju npr. uradis 2 x 12 sa 50 kg onda sljedeci put stavi 55 i probaj uraditi 2 x 12...ako ne uspijes, kad god ti stigao do 2 x 12 sa 55 kg onda prebaci na 60 itd.


      zasto u prvom treningu radis samo 2 serije po vjezbi ? preporucio bi 3-4 minimalno za kompleksne vjezbe


      Originally posted by Viper View Post
      I sto ne stavis split program kao svi normlani pocetnici, pa misic odradit kako treba jednom u tjednu...
      zato sto je 1x sedmicno za pocetnika naturalca premalo, a puno efikasnije su varijacije treninga gdje sve uradis 2x ili recimo imas 3 full body treninga
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • #4
        Re: Šta mislite o mojem treningu??

        Originally posted by Viper View Post
        kad ce ljudi da shvate da nema razlike izmedju programa za masu i programa za definiciju....
        I sto ne stavis split program kao svi normlani pocetnici, pa misic odradit kako treba jednom u tjednu...
        Baš suprotno, početnicima se preporučuju fullbody treninzi, a ne klasični splitovi tipa jedan mišić jednom tjedno.

        Što se tiče samog treninga... kostur je dobar, jedino što bi trebalo i na prvom treningu odraditi po 3 serije svake vježbe (osim možda ruke, to kako hoćeš), kako je rekao i TripleZ.

        Dalje, trebao bi ubaciti propadanja umjesto bencha u 1. tr., i dodati npr. zgibove uskim hvatom u 3. tr. I to je više-manje to...možda još neke sitnice kojima se ti kao početnik ne moraš zabrinjavati. Povećavaj težine, puno jedi, i rast ćeš, bez brige.

        Comment


        • #5
          Re: Šta mislite o mojem treningu? Želim dobivati na masi

          TripleZ & simba1 hvala na kvalitetnim odgovorima.

          Jučer sam pričitao knjigu ''Body Building - Sustavni Trening'' ,autor Damir Perkov, i stvarno sam naučio neke stvari koje definitivno nisam znao. Danas sam odradio trening s malo više znanja i mogu reći da se još bolje osjećam.

          Comment


          • #6
            Re: Šta mislite o mojem treningu? Želim dobivati na masi

            Originally posted by WhiteWidoW View Post
            TripleZ & simba1 hvala na kvalitetnim odgovorima.

            Jučer sam pričitao knjigu ''Body Building - Sustavni Trening'' ,autor Damir Perkov, i stvarno sam naučio neke stvari koje definitivno nisam znao. Danas sam odradio trening s malo više znanja i mogu reći da se još bolje osjećam.
            Imal se ta knjiga gdje online pročitati, ili si kupovao ?

            Comment


            • #7
              Re: Šta mislite o mojem treningu? Želim dobivati na masi

              Originally posted by diinnoo View Post
              Imal se ta knjiga gdje online pročitati, ili si kupovao ?
              Meni je frend posudio knjigu,ali nije skupa,cca 130kn,a stvarno je odlična knjiga.
              Isplati se kupit. Knjiga sadrži:
              -Razumijevanje vlastitog tijela i način njegova funkcioniranja
              -Osnove BB-a
              -Principi,metode i tehnike treniranja
              -Zagrijavanje i istezanje
              -Planiranje treninga
              -Tehnika izvođenja vježbi
              -Prehrana
              -Dodatak za sportaše
              Sveukupno ima 460 stranica.
              Preporuka.

              Comment


              • #8
                Re: Šta mislite o mojem treningu??

                Originally posted by TripleZ View Post
                svidja mi se trening koliko vidim, mozda malo puno volumena ukupno ali ako ti se to svidja...

                sto se tice mase...dobijas malo? jedi vise

                pauze su ti uredu samo mi nije jasno sto ih mjenjas na razlicitim danima ? ja praktikujem malo duze uzeti na radnim serijama za teze vjezbe (cucanj/bench/propadanja s tegom/OHP) a za izolacijske mi je 60-90s i vise nego dovoljno



                sto se tice tvog treninga, samo se fokusiraj na konstatntan napredak - tj. ili duza ponavljanja, jace kontrakcije ili najefikasnije vece tezine - ako na cucnju npr. uradis 2 x 12 sa 50 kg onda sljedeci put stavi 55 i probaj uraditi 2 x 12...ako ne uspijes, kad god ti stigao do 2 x 12 sa 55 kg onda prebaci na 60 itd.


                zasto u prvom treningu radis samo 2 serije po vjezbi ? preporucio bi 3-4 minimalno za kompleksne vjezbe




                zato sto je 1x sedmicno za pocetnika naturalca premalo, a puno efikasnije su varijacije treninga gdje sve uradis 2x ili recimo imas 3 full body treninga
                Msm da me nisi shvatio, naravno moze i full body ali msm da jednom sedmicno jedan misic nije premalo vjezbati kroz split trening

                Comment


                • #9
                  Re: Šta mislite o mojem treningu??

                  Originally posted by Viper View Post
                  Msm da me nisi shvatio, naravno moze i full body ali msm da jednom sedmicno jedan misic nije premalo vjezbati kroz split trening
                  nije premalo, ali nije ni optimalno



                  nema veze koliko ti ''ubijes'' misic na treningu, i koliko god dobar ti trening bio, sinteza proteina(oporavljanje misica i ono izgradjivanje novog tkiva) ce trajati MAKSIMALNO 48h(u skroz rijetkim slucajevima i mozda malo vise) ako si natural...ako nisi onda moze i 7-10 dana biti ali to je druga prica


                  osim toga ne vidim ama bas ni jedan razlog da na pocetnika forsiram sve 1x sedmicno split ''kao profesionalci''
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: Šta mislite o mojem treningu? Želim dobivati na masi

                    Da, postujem tebe i tvoje misljenje, i vidim da sam pogriješio

                    Comment

                    Working...
                    X