Announcement

Collapse
No announcement yet.

Utezi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Utezi

    Imam oko 40-tak ovakvih ploca po 7 kg komad.280-300 kg utega.Mislim da mi se ne isplati davati 10-15 kn po kili za standardne okrugle metalne utege pa bih htio iskoristiti ove.Moje je pitanje kako ili gdje najbezbolnije napraviti rupe 30 mm za sipku.

    uploadfromtaptalk1390730059854.jpg
    uploadfromtaptalk1390730100471.jpg
    Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

  • #2
    Re: Utezi

    Teško ćeš sa tim napraviti nešto...


    No evo ti nekoliko motivacionih videa, pa možda dobiješ neku ideju...





    Pivo za masu, rakija za defku...

    Comment


    • #3
      Re: Utezi

      Koliko su debele te ploče ?
      Teško ćeš u njima izbušiti 30mm rupu, to bi mogao možda jedino neki strojobravar s dobro opremljenom radionicom, u kućnoj izvedbi nikako...

      Ipak, neke mogućnosti postoje!

      Možeš s lancem i lokotom omotat ploč(e)u i tako je objesiti na šipku, samo kaj će se njihat okolo jer je nesimetrično.

      Drugo je da na donjem dijelu u sredini izrežeš sa flexericom i turpijom polukrug, na drugoj ploči isto tako, i onda kad se dvije preklope da to tvori rupu od 30mm, pa se rubovi zavare i dobio si uteg od 14kg, malo čudnijeg izgleda, al opet boljeg i simetričnijeg nego da se u tom U klincu probuši rupa negdje...

      Bez rezanja bi se moglo i da se preklopi ali ne do kraja nego da se ostavi usjek širine 30mm, pa onda da ne lamata takav "uteg" po šipki u sredini se zavare dva komada čelika da drže šipku da uteg ne pleše po tom usjeku, ili se zavari 35x35x2mm šavna cijev široka kao dva spojena utega u koju se onda umetne šipka...

      aparat za varenje naravno iznad 100ampera, 3.2mm elektrode jer slabiji neće moć sa strane zavarit te ploče ako su deblje od 5-6mm

      uglavnom mogućnosti postoje ali nisu besplatne i bez rada nažalost

      Comment


      • #4
        Re: Utezi

        Ekipa ujak mi pravi bucice,e sad ga zanimaju dimenzije rukohvata bučica i udaljenost izmedju utega kolika da budu?
        Hvala

        Sent from my LG-P880 using Tapatalk
        http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
        BB AND THIS !

        Comment


        • #5
          Re: Utezi

          cca 14cm izmedu utega-tj.sirina hvata bi trebalo bit vise nego dovoljno
          Debljina "rucke" pa to bi najbolje bilo po nekom osobnom osjecaju, velicini sake itd... ali promjer "rucke" cca 3-4 cm...ako je tanja-nije mi to to..ako je deblja..mogla bi stvarat probleme s hvatom....
          MYPROTEIN

          Comment


          • #6
            Re: Utezi

            Znaci udaljenost od utega 14 cm,to je dovoljno ?
            A imam malo vecu ruku,malo nestandardnu pa bi malo vise od prosjeka,tipa debljina rukohvata 3.5-4 cm ?
            http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
            BB AND THIS !

            Comment


            • #7
              Re: Utezi

              Sve sipke s kojima inace vjezbas su max 30. Osim ako nisi onaj turcin od 250cm, taj fi ti je dovoljan.

              Poslano s mog ajfona 8 using Tapatalk, zajebavam se, Tronsmart ts7
              prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

              Comment


              • #8
                Re: Utezi

                Originally posted by N6ia6 View Post
                Imam oko 40-tak ovakvih ploca po 7 kg komad.280-300 kg utega.Mislim da mi se ne isplati davati 10-15 kn po kili za standardne okrugle metalne utege pa bih htio iskoristiti ove.Moje je pitanje kako ili gdje najbezbolnije napraviti rupe 30 mm za sipku.

                [ATTACH]16906[/ATTACH]
                [ATTACH]16907[/ATTACH]
                Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

                imam par ideja koje se mogu napraviti u kucnoj radini,bez problema bi ih slaga na sipku.

                Comment


                • #9
                  Re: Utezi

                  Originally posted by Tettorex View Post
                  imam par ideja koje se mogu napraviti u kucnoj radini,bez problema bi ih slaga na sipku.
                  Sve prijedloge prihvaćam i uzimam na razmatranje

                  Comment

                  Working...
                  X