Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savjeti za izbor vježbi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Savjeti za izbor vježbi

    Evo sebi pravim plan rada i na red su došla leđa i noge. Naime tu leži problem jer imam problem sa donjim leđima (slaba fizička aktivnost umladosti i previše vremena provedeno pred ekranom a izrastao sam jako brzo)

    Sad me zanima da li mogu ja radit good morning pošto ne smijem mrtvo dizanje? Najveći problem kod mrtvog dizanja mi predstavlja dizanje težine s poda a budući da tog nema u GM čini mi "izvodivija".

    Nadalje primjetio sam da tokom izvođenja GM (bez težine, čisto testno) ne mogu doć skroz u paralelan položaj, jer negdje 5-10 stupnjeva do paralele osjetim zatezanje u zadnjim ložama. Dakle vjerovatno su kratki mišići pa sam odlučio vježbe istezanja da to popravim.
    Zanima me ima li ko kakvih iskustava sa ovim problema i mogul se "produžit" mišići?

    Onda za noge bih radio sumo squat jer mogu ić ispod paralele sa ravnim leđim i bez bolova u istim. Mislio sam još dodat eksplozivne skokove sa manjom težinom u rukama te na kraju sissy squat.

    Svaki savjet je dobrodošao.

  • #2
    Re: Savjeti za izbor vježbi

    Zasto ne smijes mrtvo dizanje?
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • #3
      Re: Savjeti za izbor vježbi

      Imam lordozu. Bol najviše osjećam kad držim ravne noge dok dižem nešto s poda.

      Comment


      • #4
        Re: Savjeti za izbor vježbi

        Zar se lordoza ne lijeci jacanjem trbusnog zida i ekstenzora kuka (misica zadnje loze i gluteusa)? Ako da, SLDL (stiff legged deadlift) i hanging leg raise bi ti pomogli.
        Originally posted by madmax22
        da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
        Originally posted by jocker77
        Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
        Originally posted by Hajduk
        isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

        Comment


        • #5
          Re: Savjeti za izbor vježbi

          Da, liječi se, i za to će koristit upravo hanging leg raises, iskoraci i najvjerovatnije good morning.

          Mrtvo dizanje s ravnim nogama mi ne dolazi u obzir jer mi je taj najdublji dio pokreta tj dizanje tegova sa poda pravi problem i osjećam oštru bol dok je sa savijenim sto puta lakše. zato mi i jest interesantno good morning, gdje bih noge držao savijene a teg ne bih dizao sa poda.

          Mada mi se čini i da su mi zadnje lože jake krute i skraćene, bukvalno ne mogu dodirnuti nožne prste da ne osjetim jako zatezanje loža tako da sam već malo listao po netu i našao vježbe za istezanje.

          Comment

          Working...
          X