Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vjezbe za dobivanje snage i eksplozivnosti u udarcu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vjezbe za dobivanje snage i eksplozivnosti u udarcu

    pozdrav,
    imam 17 god, treniram boks. Zanima koje su najbolje vjezbe oko dobivanja snaga i nekakve eksplozivnosti u udarcu. Te vjezbe bih radio dana kada se odmaram kod kuce.
    Lp.
    Let me know if my biceps get in your way

  • #2
    Re: Vjezbe za dobivanje snage i eksplozivnosti u udarcu

    Originally posted by sstojak
    pozdrav,
    imam 17 god, treniram boks. Zanima koje su najbolje vjezbe oko dobivanja snaga i nekakve eksplozivnosti u udarcu. Te vjezbe bih radio dana kada se odmaram kod kuce.
    Lp.
    za to ti se dosta koriste medicinke, znaci bacajuci medicinku simuliras udarac, bio to direkt,krose ili aperkat. ove vjezbe je najbolje izvodit uz pomoc sparing partnera. sljedece sto je jako korisno je uzems sipku stavis malu kilazu i izbacujes stojecki eksplozivno sa prsa prema naprijed.. cudi me kako te trener nije uputio u neke od vjezbi za eksplozivnost

    Comment


    • #3
      Re: Vjezbe za dobivanje snage i eksplozivnosti u udarcu

      Originally posted by gigi01
      Originally posted by sstojak
      pozdrav,
      imam 17 god, treniram boks. Zanima koje su najbolje vjezbe oko dobivanja snaga i nekakve eksplozivnosti u udarcu. Te vjezbe bih radio dana kada se odmaram kod kuce.
      Lp.
      za to ti se dosta koriste medicinke, znaci bacajuci medicinku simuliras udarac, bio to direkt,krose ili aperkat. ove vjezbe je najbolje izvodit uz pomoc sparing partnera. sljedece sto je jako korisno je uzems sipku stavis malu kilazu i izbacujes stojecki eksplozivno sa prsa prema naprijed.. cudi me kako te trener nije uputio u neke od vjezbi za eksplozivnost
      pa zapravo i je, sve to sto si ti naveo radimo redovno a i jos dosta toga.
      Ja pitam jer zelim kad imam dan odmora doma odradit nekakav trening za eks. i snaga. pa pitam dali znate neke vjezbe, medicinku nemam, sipku imam.
      Zasad radim samo shadow boks krenem s direktima i postepeno povecam tempo, dodajem nove kombinacije, izmicanje itd.
      Sad bih tebao jos nesto uz to dodat...
      Let me know if my biceps get in your way

      Comment


      • #4
        Re: Vjezbe za dobivanje snage i eksplozivnosti u udarcu

        Ovisi za koji udarac hoćeš povečat snagu, direkt, kroše, uppercut? Za snagu udarca su ti dosta bitna ramena. Što imaš šira i jača ramena to ti je snažniji udarac.Isto tako dosta važnu ulogu igra rotacija tijela. Početak udarca počinje iz nogu od pete pa prema kukovima gdje radiš rotaciju pa sve preko leđa ramena tricepsa i podlaktice. (Probaj izbacit udarac s i bez rotacija)..., no o tome kolko će on bit snažan ovisi i tehnika...hmm a doma si uzmi manje bučice pa se malo zafrakvaj, "udaraj" u prazno!
        Kaj u klubu ne radite vježbe snage, ekslozivnosti i tak to?? Nekoć sam trenirao u Coloseumu i prije svakog treninga smo odradili te vježbice

        Comment


        • #5
          Re: Vjezbe za dobivanje snage i eksplozivnosti u udarcu

          pliometrija ruku
          skini ebook od radcliffea
          predobra je knjiga opcenito za sve sportove
          ustvari linkat cu te je ovdje cim nadjem dl link
          Originally posted by servantess
          Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

          Comment


          • #6
            Re: Vjezbe za dobivanje snage i eksplozivnosti u udarcu

            evo nasao sam dvd
            http://www.heroturko.org/tutorials/3106 ... s-dvd.html
            gledam na netu ne mogu naci ebook jos
            cim nadjem okacim
            al vjerujem da ti je ovo bolje
            Originally posted by servantess
            Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

            Comment


            • #7
              Re: Vjezbe za dobivanje snage i eksplozivnosti u udarcu

              Originally posted by Taddja
              Ovisi za koji udarac hoćeš povečat snagu, direkt, kroše, uppercut? Za snagu udarca su ti dosta bitna ramena. Što imaš šira i jača ramena to ti je snažniji udarac.Isto tako dosta važnu ulogu igra rotacija tijela. Početak udarca počinje iz nogu od pete pa prema kukovima gdje radiš rotaciju pa sve preko leđa ramena tricepsa i podlaktice. (Probaj izbacit udarac s i bez rotacija)..., no o tome kolko će on bit snažan ovisi i tehnika...hmm a doma si uzmi manje bučice pa se malo zafrakvaj, "udaraj" u prazno!
              Kaj u klubu ne radite vježbe snage, ekslozivnosti i tak to?? Nekoć sam trenirao u Coloseumu i prije svakog treninga smo odradili te vježbice

              da sve to znam o rotaciji tijela.
              Imamo mi ternige snage i eksplozivnosti, npr za snagu radimo stanice(par vjezbi koje radis jednu po jednu), ugl svaki put nesto drugacije snaga,izdrzljivost explozivnost...
              Let me know if my biceps get in your way

              Comment


              • #8
                Re: Vjezbe za dobivanje snage i eksplozivnosti u udarcu

                Originally posted by Mario1707
                evo nasao sam dvd
                http://www.heroturko.org/tutorials/3106 ... s-dvd.html
                gledam na netu ne mogu naci ebook jos
                cim nadjem okacim
                al vjerujem da ti je ovo bolje
                hvala na tome pogledat cu kada uhvatim vremena, nasao sam i ovoga http://www.youtube.com/user/rossenamait ima isto odlicne nacine vjezbi
                posebice ovaj http://www.youtube.com/watch?v=fjaTd_ZemkQ isprobao sam jedanput i odlicno je.
                Let me know if my biceps get in your way

                Comment

                Working...
                X