Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

    vježbam uglavnom bodyweight vježbe i trudim se odradit 3 treninga tjedno(pon,sri,pet).sa mišićnom masom sam zadovoljan,eventualno bi trebao malo više poradit na mišićima nadlaktice i skinuti salo u doljnjem dijelu trbuha.

    Radio bi kružne treninge,al nisam siguran kako ih složit.Da li raditi jednu pull,jednu push,jednu za noge,jednu za trbuh i tako više krugova ili složiti krug koji sadrži više vježbi?

    Od opreme imam šipku za zgibove(ugrađena u štoku),2 bućice od po 10 kg.

    Vježbe koje bi koristio: zgibovi(široki,uski,inverted rows),dipsevi,sklekovi(normalni,noge na povišenju),čučnjevi,iskoraci na klupu,sunožni skokovi na povišenje,nabačaj bućicama,triceps ekstenzije na šipki,pregibi bućicama.

    Trenutno sam na 13 zgibova,oko 40-tak sklekova,15-tak dipseva...
    Još uz to bi i 2x tjedno trčao.

    Moja zamisao je otprilike da svaki trenig koristim druge vježbe,odnoseno druge varijante vježbi,tako da ne radim svaki trening zgivobe sa širokim hvatom.

    Volio bi ako bi mi neko mogao dati prijedlog kako bi mi bilo najpametnije napravit tjedni plan na temelju gore navedenog,koliko krugova,koji broj ponavljanja...

    Unaprijed hvala!

  • #2
    Re: Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

    kaj sam nekaj krivo napisal?!

    Comment


    • #3
      Re: Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

      Nista ugl ekipa ode brije na tegove, ali moj savjet ti je da kombiniras i radis tako kao si zamislija, nema tu nista lose.

      Comment


      • #4
        Re: Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

        a tak...bum probal skombinirat nekaj sam.hvala kaj si se javil!!!

        Comment


        • #5
          Re: Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

          Probaj advanced bodyweight routinu na ovoj stranici. http://www.askscooby.com/bulking-up-and ... -routines/

          Comment


          • #6
            Re: Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

            Originally posted by IvanTih
            Probaj advanced bodyweight routinu na ovoj stranici. http://www.askscooby.com/bulking-up-and ... -routines/
            Isto ima ti dobra knjiga Convict Conditioning koja je super samo izbaci dio koji pljuje po utezima i skoro je savršena.

            Comment


            • #7
              Re: Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

              u pon sam odradil sljedeće

              superserije

              zgibovi/dispevi - po 10 ponavljanja, 3 serije, 1 min odmora
              inverted rows/incline pushups - 10/3/1 min odmora
              chinups/slow pushups - 10/3/1 min odmora

              plan za danas

              handstand pushups/knee jumps
              dumbbell upright rows/lunges
              dumbbell lateral raises/1 leg squat

              plan za subotu

              bw biceps curl/bw triceps extension
              db hammer curl/bench dips
              two arm preacher curl/diamond pushups

              uglavnom to mi je tjedni plan(inače pon,sri,pet al tak je ispalo ovaj tjedan).
              u utorak sam odradio kardio i trbuh na sljedeći način:
              burpees,crunches,high knees,plank,jumping jacks - svaka vježba 4 minute(tabata)

              imam par pitanja: dumbbell power clean - vježba mi je zakon,al ne znam di mi je najbolje ju ubacit?danima kad ne radim snagu odradio bih kardio i trbuh:jedan dan kao što sam u utorak,jedan dan lagano trčanje pola sata + trbuh,jedan dan sprinteve + trbuh i ostavio bi nedjelju za odmor.
              kaj mislite,jel to ok?

              Comment


              • #8
                Re: Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

                Vježbam već par mjeseci s bučicama od 10 kg, rezultati se vide, ali želio bih još pojačati prsa.

                Trenutna rutina mi je sljedeća (2x tjedno):

                . Ravni Press (4x10-15)
                . Fly (4x10)

                Budući da nemam klupu zamjena su mi dve stolice i tabure iste visine na koje legnem

                I uz "bench" ubacim Atlas sklekove (al na 3 stolca) i decline sklekove (noge na stolcu), 3x10-15 ponavljanja. Jel to dovoljno il da s nečim pojačam?

                Comment


                • #9
                  Re: Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

                  Pretpostavljam da ove presove napraviš uvijek isti broj? Probaj prvo fly, pa press, pa "dumbell pullover" i na kraju sklekove. Probaj iskombinirati i "chest dips".
                  Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bodyweight trening: koliko krugova, ponavljanja...?

                    Ma u zadnje vrijeme s bučicama radim naizmjence seriju pressa, pa seriju flyja, četiri serije ukupno, 20-30 sekundi pauze između.

                    I još par pitanja: zgibove s dlanovima prema van (pull ups) nemrem napravit niti jedan ni za lijek, dok chin upova mogu do 5 komada. Jel se treba radit obje vježbe ili da se posvetim samo chin upovima koji mi idu?

                    Drugo pitanje je vezano za noge: radim lunges uglavnom (s bučicama, bez, s jednom nogom na stolcu iza sebe...), a imam i sobni bic. Jel se na sobnom biciklu ako stavim na najjaču razinu mogu kvalitetno ojačat noge?

                    Oprostite ak su glupa pitanja, ismijavajte me ako želite

                    Comment

                    Working...
                    X