Announcement

Collapse
No announcement yet.

Treninzi kod kuće...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treninzi kod kuće...

    pozdrav.
    treniram neko vrijeme kod kuće na spravama koje imam a to su bench klupica naravno šipka i utezi,štanga za dizanje, te bučice od 10 kg pošto sam početnik u svemu tome bio bi jako zahvalan nekome kada bi mi složio jedan kvalitetan program vježbanja da iz sebe izvučem maksimum sa time šta imam za vježbanje kod kuće... jer odlazak u teretanu mi zbog obaveza nije moguć i da ne zaboravim napomenut visok sam 180 i imam 65 kila što je po meni malo i želio bi dobit na mišićnoj masi....bit ću jako zahvalan onima koji mi pomognu da dođem do nekog napretka

  • #2
    Re: Treninzi kod kuće...

    Internet i forum prepuni su programa... Do mase ćeš kvalitetnom i obilnom prehranom, te nabavi još željeza!
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Treninzi kod kuće...

      ma znam da su prepuni i sve to čitao sam dosta toga ali trebal bi neki savjet da me neko malo uputi u sve to

      Comment


      • #4
        Re: Treninzi kod kuće...

        pa sobzirom da si ogranicen veoma sa spravama i svim ostalim nemozes ni ocekivati neki napredak..to sto mozes uraditi sa tim sto imas je veoma malo i vec nakon mjesec dva ces doci do blokade jer nemas uslova jel razumijes...kad vec radis kod kuce radi vjezbe sa sipkom..bench,cucnjeve,mrtvo dizanje,veslanje u pretklonu,potisak iza i ispred glave itd...bucice od 10 kg ti mogu posluziti za ruke i ramena i to je to....a za masu treba da jedes sto vise..posto si na tu visinu veoma mrsav...pojacaj ishranu maksimalno i bice rezultata donekle..pozz

        Comment


        • #5
          Re: Treninzi kod kuće...

          ma razumim to ali forumi su prepuni vježbi samo za teretane i sraznorazne sprave a ja ovdje molim za pomoć ako ima ko da mi napravi program vježbanja da sa ovim šta imam mogu izvuć maksimum iz sebe

          Comment


          • #6
            Re: Treninzi kod kuće...

            pa citaj malo sastavi sebi sam vjezbe..posto si ogranicen sa "alatom" malo je to nezgodno ali sve se moze kad se hoce
            ponedeljak.noge..radi cucnjeve 5-6 serija..i radi iskorak sa tim bucicama..ako su ti preteske radi cucnjeve samo
            utorak-ledja biceps-mrtvo dizanje i veslanje u pretklonu po 3 serije...biceps-stojeci pregib sa sipkom i sjedeci sa bucicama po 3 serije
            srijeda-odmor
            cetvrtak-ramena i triceps-potisak ispred i iza glave sa sipkom2-3 serije.letenje bucicama2-3 serije-triceps,lezeci potisak sa cela sa sipkom,i uski hvat na bench klupi isto 2-3 serije
            petak-bench pres ako mozes i kosi jos bolje..
            subota i nedelja odmor...
            i jedi sto vise....
            nema tu vise sta da se prica....

            Comment


            • #7
              Re: Treninzi kod kuće...

              Da je ogranicen i nije. Sa ovime se moze cisto lijep asortiman vjezbi napravit.
              Skoro svi programi za teretanu ti imaju barem koju vjezbu bez upotrebe ikakve sprave. Pa izvadi te vjezbe i skombiniraj od njih svoj trening. Preporucam da proguglas neki vec slozen kucni trening za pocetnike. Za prva 2 mjeseca su ti dosta i osnovne vjezbe.
              Od suplementacije za pocetak kupi samo whey. Hrani se obilato u sto vise manjih obroka. Pazi samo na to da unosis preko 130g proteina dnevno, sto je vise moguce iz zivotinjskih izvora (bijelo meso, jaja, riba, whey...) te da "lose" masti smanjis na minimum. Pokusaj jest sto manje fast fooda i jednostavno budi drzak prema samome sebi. Nagradi se nekom "nezdravom" hranom, no budi uporan da se hranis pravilno.
              Takode, spavaj redovito i tu i tamo obavi kako cardio trening kao npr. trcanje no ne precesto.
              Rekao sam ti sve sto ti je zasada najbitnije!
              -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
              Napreduje se... Avatar^^

              Comment


              • #8
                Re: Treninzi kod kuće...

                ok hvala ti a trčanje nije problem jer treniram nogomet tako da u tom smislu sam dobro podkovan a sada malo mišiće da izgradim..a već sam uzeo whey i pio sam jednu onu dozu poslje treninga jeli to dovoljno..a šta se tiče prehrane nije toliko pre loša jer izbjegavam i općenito fast food ok budem neš probal skombinirat pa napišem da vidimo di sam pogriješio

                Comment


                • #9
                  Re: Treninzi kod kuće...

                  ovako ovo je program po kojim radim već neko vrijeme pa me zanima u čemu griješim pošto sam početnik znam da ima grešaka al bože moj tu smo da se pomogne

                  molio bih da mi oprostite za izraze kod viježbi pošto neznam kako se koaj vježba zove pokušal sam čim bolje ju opisat hvala na razumjevanju

                  ponedjeljak (prsa+biceps)
                  -bench press -4 serije po 12 ponavljanja
                  -dizanje bučice jednom rukom -4 serije 10 ponavljanja
                  -kosi bench -4 serije 12 ponavljanja
                  -sklekovi- 2 serije po 25 ponavljanja
                  leptir bučicama-3 serije 10 ponavljanja

                  utorak(slobodno)

                  srijeda (ramena+trapez+trbuh)
                  -zgibovi -3 serije po 8 ponavljanja
                  -dizanje šipke do brade-4 serije 12 ponavljanja
                  -dizanje ramena sa šipkom u ruci-4 serije 12 ponavljanja
                  -trbušnjaci 2 serije po 50 ponavljanja

                  četvrtak(slobodno)

                  petak(leđa+triceps)
                  -podizanje šipke iza glave-4 serije 10 ponavljanja
                  -podizanje šipke ispred glave-4 serije 10 ponavljanja
                  -veslanje šipkom -4 serije 10 ponavljanja
                  -dipsevi- 3 serije 10 ponavljanja
                  -zgibovi- 2 serije 6 ponavljanja
                  -piljenje bučicama 3 serije 10 ponavljanja
                  -trbušnjaci -2 serije 50 ponavljanja

                  subota(noge+utakmica)
                  -iskorak bučicama -3 serije do maksimuma
                  -čučnjevi sa šipkom 3 serije po 10 ponavljanja
                  -dizanje na prste 3 serije po 15 ponavljanja

                  e tako to je jedan moj radni tjedan pa sada me zanima šta tu nevaljda i šta se da popravit
                  Last edited by 2NiTo4; 14-10-11, 22:54.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Treninzi kod kuće...

                    ajde neko pomoć

                    Comment


                    • #11
                      Re: Treninzi kod kuće...

                      Before you start home workout warm up your body and get ready for exercise.
                      Push ups are one of the first exercises everyone can easily perform.
                      this workout is for the chest, triceps and even involve your back and shoulder muscles.
                      Dips are alternative to developing chest and triceps muscles.
                      San Diego Fitness Trainer

                      Comment


                      • #12
                        Re: Treninzi kod kuće...

                        jel mi može neko reć šta od prehrane treba posebno izbjegavati i koje životne navike mogu usporiti napredovanje tokom vježbanja..bio bih zahvalan na pomoći

                        Comment


                        • #13
                          Re: Treninzi kod kuće...

                          ajde malo logicki razmisli sto od prehrane treba izbjegavati,naravno junk tj cipseve i ostale *****rije ,a za zivotne navike stvarno netrebas bit einstein da skuzis sta trebas izbjegavat
                          slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Treninzi kod kuće...

                            pa velim da sam početnik pa čitam i neki pišu da mlijeko treba pit neki da ne,neki da alkohol šteti (šta i sam vjerujem),neki da kava šteti neki da ne tako da pitam ovdje za pomoć

                            Comment


                            • #15
                              Re: Treninzi kod kuće...

                              evo ja cu ti reci da alkohol steti,kava moze biti dobar preworkout booster,mlijeko je po meni ok ,mada ostali govore da je smeće...
                              slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

                              Comment

                              Working...
                              X