Announcement

Collapse
No announcement yet.

zapostavljanje trapeza - kako modificirati vježbe?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • zapostavljanje trapeza - kako modificirati vježbe?

    Genetski imam mali frame, a s time i malu širinu ramenog pojasa, pa mi nikako ne odgovara rast gornjeg trapeza.
    Otkako sam par tjedana počeo raditi deadlift, dio uz vrat mi je počeo opako napredovati i tako mi ruši simetriju!

    * Mrtvo dizanje - dal da ga izbacim do daljnjega? (mada bi to nerado napravio)

    * Veslanje u pretklonu sa šipkom - pretpostavljam da bi to bilo najbolje da radim pod kutem od cca 90 stupnjeva pognut (čelom naslonjen na scotovu klupu) ??

    * Slijeganje naravno ne radim

    * Odručenje ne radim klasično već metodom "srednje rame by VJ" - izolacija sredjeg ramena

    * Šipku do barade ću izbaciti

    * Što je s military pressom? - izbaciti ili ne?

    Ajde znalci bacite koji pametan savjet na sve ovo - ispada da ću se morati odreći pola složenih vježbi?

    Impresivno mi recimo je kako je Larry Scott uspio nakrcat toliko mm, a da mu trap ostane potpuno nerazvijen...

  • #2
    Re: zapostavljanje trapeza - kako modificirati vježbe?

    p.s. možda umjesto deadlifta -> Good morning na smithu? trapez je u biti kod deadlift samo stabilizator, pa me instersira koliko to zasita ima utjecaj na njegov razvoj ako se radi većinom o statičkom naprezanju?

    Comment


    • #3
      Re: zapostavljanje trapeza - kako modificirati vježbe?

      Moje misljenje je da bi izbacivanjem osnovnih vjezbi izgubio previse, moj ti je savjet radi pullover jer on siri prsni kos a i utjece na sirenje ramena tako da nije rjesenje izbacivanje osnovnih vjezbi isto mi nije jasno ako si pocetnik zasto radis toliko specijaliziranih izolirajucih pokreta koji su namjenjeni iskusnim vjezbacima sa podosta mase, ako nisi pocetnik isprike.
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
      http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

      Comment


      • #4
        Re: zapostavljanje trapeza - kako modificirati vježbe?

        Originally posted by VladimirVersic View Post
        Moje misljenje je da bi izbacivanjem osnovnih vjezbi izgubio previse, moj ti je savjet radi pullover jer on siri prsni kos a i utjece na sirenje ramena tako da nije rjesenje izbacivanje osnovnih vjezbi isto mi nije jasno ako si pocetnik zasto radis toliko specijaliziranih izolirajucih pokreta koji su namjenjeni iskusnim vjezbacima sa podosta mase, ako nisi pocetnik isprike.
        Hvala na odgovoru!
        pullover nisam radio dugo vremena jer sam prije imao problema sa tim pokretom radi ramena! Ali sada bi ga baš mogao ubaciti u rutinu - upravo radi širenja prsnog koša.
        Što se tiče izolirajućih, radim ih minimalno koliko treba i gdje mi to paše. Obično radim izlorijauće na kraju treninga neke skupine da poptuno zapalim mišić i često su to opadajuće serija ali nema pravila. Kod ramena radim izolirajuće odručenje jer mi je od velike važnosti da pogađam vanjski delt, a pritom nimalo ne uključujem prednji delt i naravno izbacujem trap maximalno na taj način... (inače ova vježba je sveti gral za rame)

        Prošli trening sam odradio šipku do brade na smithu, ali ne na klasičan način već sam se pognuo malo naprijed, srednje širok hvat, koncentracija na dizanje deltom, i dizanje samo do prsa! Rezultat: upala SREDNJEG TRAPEZA, vanjskoj delta i mrvicu zadnjeg delta - gornji trap je ostao bez upale - dakle uspio sam ga isključiti i mislim da ću tako nastaviti raditi šipku do brade.

        mrtvo neću izbacivati (to bi bila velika šteta), military mislim da vrlo malo uključuje trap, veslanje u pretklonu pognut s osloncem na čelo i to je to...pa što bude bilo biti će!

        Comment

        Working...
        X