Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zelim pocet radit zgibove,ali zbog svoje tezine i slabih mišića nisam u mogucnosti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zelim pocet radit zgibove,ali zbog svoje tezine i slabih mišića nisam u mogucnosti

    ćao svima,zelim pocet radit zgibove,ali posto zbog svoje tezine i slabih mišića nisam bas u mogucnosti napravit niti pola jednog,moze li mi netko ko je imao slican problem preporuciti (osim skidanja kila,to znam) sta da radim kako bi se doveo u formu da mogu napraviti zgibove,pa makar jednog (ali vrijednog)
    hvala

  • #2
    Re: priprema za zgibove

    pa jednostavno je...neradis zgibove dok ne ojacas...radi ostale vjezbe za ledja jedno izvjesno vrijeme dok misici ne ojacaju i ne naviknu se na opterecenja....kasnije kad malo "jaknes" nadjes nekog da ti pomaze kod zgibova tj da te malo "pogura"....ja isto nisam mogao da se dignem 2 puta kad sam krocio u teretanu....radi mjesec dva ostale vjezbe,veslanje u pretklonu,lat masina naprijed nazad i kasnije se baci na zgibove...

    Comment


    • #3
      Re: priprema za zgibove

      Comment


      • #4
        Re: Zelim pocet radit zgibove,ali zbog svoje tezine i slabih mišića nisam u mogucnost

        popni se na stolicu i onda radi samo pokret spustanja, tj negativni deo pokreta...
        drugo resenje je: imas one trake neke gumene koje rastegnes na sipku, pa oslonis na njih kolena ili noge i one ti pomazu da uradis zgib.... i smrsaj!)))
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #5
          Re: Zelim pocet radit zgibove,ali zbog svoje tezine i slabih mišića nisam u mogucnost

          kod ima ovakva sptava koja je odlicna za pocetnike
          exc_mf_mx330.jpg

          za pocetak kao sto rekose radi druge vjezbe dok neojacas sto kaze damko,nema druge.ako si bas zapeo za zgibove onda nadi alternativu kako rece vege
          Pocivao u miru Bozjem

          22.12.1984 - 20.12.2012

          __________________________________________________ ___________________________

          mentor: Sasa Draskovic

          Comment


          • #6
            Re: Zelim pocet radit zgibove,ali zbog svoje tezine i slabih mišića nisam u mogucnost

            Ili jednostavno reci prijatelju, bratu, sestri, mami, baki, prodavačici u obližnjoj trgovini ili pak frizerki (skužili ste) da ti pomogne napravit zgib.

            Primiš se za štangu, a ovaj ti minimalno rukama podigne noge, s time ti olakša par kg (dovoljno je da s jednom rukom to napravi) i moći češ ga napravit.

            I tak radi u serijama.

            Par dana će ti biti tako, pa će ti sve manje i manje pomagat, i za 5-7 dana moraš sigurno napraviti zgib!

            (pazi, tak sam praktički ja radio, samo što sam ja mogao napraviti 1-2 samostalno, i grčio bih se za svaki iznad toga)

            Tak je trajalo par tjedna (to je bilo oko cca 1.mj), sad već neko vrijeme radim po 15kom (ili oko 12 s 10kg opterečenja),
            ruski zgib ko od pichke (bez zabacivanja nogu...nemrem savladat tu tehniku, mada nisam nit probao, mada me ne zanima)

            Tako da vidiš, samo praksa
            Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

            http://www.facebook.com/adoni.costo
            http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
            http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

            Comment


            • #7
              Re: Zelim pocet radit zgibove,ali zbog svoje tezine i slabih mišića nisam u mogucnost

              stavi stolicu ispod sipke i nogama si na njoj...tako ces dizat samo torzo
              ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

              Comment

              Working...
              X