Announcement

Collapse
No announcement yet.

Raditi cucanj sa 16-17 godina i to jacim intezitetom, utjecaj na zdravlje koljena...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Raditi cucanj sa 16-17 godina i to jacim intezitetom, utjecaj na zdravlje koljena...?

    Pozdrav svima,nov sam na forumu.Visok sam 188 cm i tezak 84 kg.U teretanu idem 7-8 mjeseci i redovno treniram.Uskoro punim 17 godina.Pitanje koje cu postaviti nije bas tipicno i tice se cucnja.Naime cucanj radim redovno u teretani odkad sam posao i napredovao sam dosta u tezini koju dizem na toj vjezbi.Ipak,vlasnik teretane u kojoj treniram tvrdi mi da ne bih trebao da radim cucanj jer on navodno steti mojim ligamentima.Dakle,on meni tvrdi da bez obzira sto odredjenu tezinu dizem po 10-12 puta,da je to lose po mene,dakle bez obzira sto ne pretjerujem sa tezinom.Čak je i mom drugu koji ide sa mnom rekao da ne treba "raditi noge,već da prvo nagruva leđa i ramena",što mi je totalno glupo.Mislim čučanj je možda i najbolja vježba,a i brže ću napredovati ako imam balansirano tijelo.Dakle moje pitanje jea li bih smio raditi cucanj sa 16-17 godina i to jacim intezitetom i koliko to stvarno steti mojim koljenima i ostalim zglobovima.
    P.S:Znam da ima zamjena leg-press,ali ipak mi se cucanj cini No.1
    Hocu da cujem vasa misljena o izvođenju čučnja u ovoj dobi.

  • #2
    Re: Cucanj i zglobovi

    čučanj i JE najbolja vježba

    neznan zašto je nebi smija radit, ako se pravilno izvodi, ne vidim problem?

    ako je tako, onda nemoj ni pullover radit u dane prsa, mislim ta vježba može ozlijediti ramena ozbiljno... (sarkazam)
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

    Comment


    • #3
      Re: Cucanj i zglobovi

      Znam Aquila da je samo vazno raditi pravilno,sto i jeste logicno.Ali on me ubjedjivao kao to ne smijes radit sa 16 god,pa onda i ne smijes duboko cucnut i tako te stvari.A normalno da je najbolja vjezba i da treba je radit pravilno.

      Comment


      • #4
        Re: Cucanj i zglobovi

        kolicina gluposti koja se moze cuti i s cime se sve covjek susretne je nemoguca.samo na ovom forumu je toliko postalo odvratno sve da mi se gadi vise i dolazit.toliko pocetnika i *****nih ljudi djeli pamet i misljenja da je to fuj vise postalo sve. od pitanja kad jest zobene i koliko h jest pa do tog primjera tvog trenera kojeg li racku vec. jel ima on neku obuku ili potvrdu pa potkrjepi to svoje znanje?kad ti tako soli pamet jel samo sutis ko ckapi ili kazes da odjebe i nebrine se za tebe,ako si platio kartu ides sve na svoju odgovornost.

        cucanj je uz deadlift i bench je majka gyma. cucanje je najbolja vjezba ne samo za noge vec za velik dio leda i ostatka tjela jer s njom jacas puno vise od nogu.da negovorim o kolicini testosterona koju receptori otpustaju tokom cucnja. nema to veze koliko god imas ****** radis s onim kilazama koje mozes podnet.vjezbanje i body building pomazu pri rastu u visinu i sirinu ako me razumijes.nesteti i neskodi.ni tetivama ni zglobovima ni kostima ako se pravilno radi i izvode vjezbe.njegov poso da ti pojasni sve od zagrijavanja do izvodenja vjezbi,sigurno i bezopasno od ozljeda itd. nije tu da te odgovara od vjezbi vec da pokaze pravilno,a vjerujem da je neadekvantan za to
        Pocivao u miru Bozjem

        22.12.1984 - 20.12.2012

        __________________________________________________ ___________________________

        mentor: Sasa Draskovic

        Comment


        • #5
          Re: Cucanj i zglobovi

          Hvala remode na iskrenom i pravom odgovoru.A za ovo ne kazem mu da odjebe,ali govorim da mi trebaju noge i da necu da zaostajem,te da mogu raditi sa tom tezinom.Znaci definitivno nema problema sa cucnjem sto mi je posebno drago. A da je neadekvatan to jeste,jer ustvari i nije trener (bar ja mislim),poducava kada neko dodje ali to ti je akcenat na show-of misicima.Inace je vlasnik teretane pa valjda za to,koliko znanje ima ne znam.Dakle,znaci slobodno da cucnem

          Comment


          • #6
            Re: Cucanj i zglobovi

            noge moras raditi,noge nisu misicna skupina noge su pola tjela.
            ovako to izgleda kad se nerade noge
            nolegs.jpg
            nakon jednog vremena kad gornji dio predu tu granicu,bude preasno da se krenu noge raditi i postigne simetrija.

            ovako to izgleda kad se rade previse noge
            Hellolegs.jpg

            taj idiotizam vjezbanja prsa ruku i leda radi kratkih majica i pokazivanja prekrizi odmah.fino razmisljas,tjelo mora biti kompletno ma kakvo bilo,samo nek je podjednako,vjeruj nezelis chicken legs.reci mu da ces i dalje radit noge a on kako zeli...
            Pocivao u miru Bozjem

            22.12.1984 - 20.12.2012

            __________________________________________________ ___________________________

            mentor: Sasa Draskovic

            Comment


            • #7
              Re: Cucanj i zglobovi

              Ja imam 18 treniram u teretani 5 godina punih sada to znaci od moje 13 i prvi put kada sam uso u teretanu radio sam cucanj i bench-press i radim i dan danas cucanj...a hvala Bogu nemam nikakvih ostecenja ni ligemenata ni nikakvih slicnih ostecenja tako da mislim da taj gospodin grjesi cucanj uopste nemoze da ti nanese nikakve ozlijede ako radis pravilno naravno ako radis ne pravilno zna se ....

              Comment


              • #8
                Re: Cucanj i zglobovi

                Upravo tako,noge predstavljaju pola tijela i smijesno (tuzno) je vidjeti tipa sa cackalicama od noga.Ali stvarno kakvi su ljudi samo da biceps nagruvaju, u mojoj teretani ovi sto dolaze su mom drugu govorili kao:sta ce ti noge,radi gornji dio,te onda igras fudbal eto ti treninga i te ostale gluposti.Leo,super pravo sa 13 godina si znaci poceo i nista povreda,ohrabrujuce .

                Comment


                • #9
                  Re: Cucanj i zglobovi

                  Originally posted by Orton View Post
                  Upravo tako,noge predstavljaju pola tijela i smijesno (tuzno) je vidjeti tipa sa cackalicama od noga.Ali stvarno kakvi su ljudi samo da biceps nagruvaju, u mojoj teretani ovi sto dolaze su mom drugu govorili kao:sta ce ti noge,radi gornji dio,te onda igras fudbal eto ti treninga i te ostale gluposti.Leo,super pravo sa 13 godina si znaci poceo i nista povreda,ohrabrujuce .
                  ELaastin jonit mi je pripomogao tu i tamo hehe

                  Comment

                  Working...
                  X