Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vježbe za kralježnicu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vježbe za kralježnicu

    Visok sam 193 cm i jedno vrijeme sam se držao dosta nepravilno i imao bi par puta mjesečno bolove u kralježnici. Nekad bi bili toliko jaki bolovi da se nisam mogao pomaknuti i teško sam dolazio do zraka.
    Otkako sam počeo trenirati u teretani počelo mi se ispravljati držanje, a bolovi su potpuno nestali.
    Bez obzira na to i dalje me zanima "učvršćivanje" kralježnice jer mi je vjerovatno jednim djelom problematična i zbog visine.
    Zanima me dali bi vrijedilo upisati uz teretanu i jogu? Jel netko ide na jogu i jel mu pomaže što se tiče kralježnice?

  • #2
    Re: Vježbe za kralježnicu

    Joga sigurno pomaže, ali ima mnogo tipova joge.

    http://joga.rs/joga/vrste-joge
    http://www.avadhuta.hr/popularni_poj...a-i-vrste-yoge
    http://www.alfa-portal.com/zdravlje-2/sve-vrste-joge
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

    Comment


    • #3
      Re: Vježbe za kralježnicu

      a da li ledjnjaci pomazu?

      Comment


      • #4
        Re: Vježbe za kralježnicu

        ab roller , deadlift, good morning i nista ti vise netreba

        Comment


        • #5
          Re: Vježbe za kralježnicu

          Moze ti pomoci obicni leđnjaci.. legnes na prsa , stavis prste nogu pod nesto da su fiksirani i dzi se sto vise gore... Ta vjezba pomaze...

          Comment


          • #6
            Re: Vježbe za kralježnicu

            Skužio sam da mi istezanje puno pomaže pa sam zato zainteresiran za jogu jer koliko vidim po video klipovima na njoj se rade isto takve stvari, ali vidim da tu baš i nema osoba koje idu na nju. Ako netko kojim slučajem ide, slobodno nek ostavi komentar i da koji savjet.

            Comment


            • #7
              Re: Vježbe za kralježnicu

              Pa ja radim doma kad se sjetim, upravo za istezanje. Također imam problema sa leđima.
              Ponekad kombiniram sa bodyweight vježbama, pogotovo leđnjacima i sl.
              Te ubacim tu i tamo 5 tibetanaca.
              I kombiniram neke vježbe istezanja Intu-flow od autora taktičkog fintesa Scott Sonnon. Frend mi radi po nekom drugom sistemu pa mi je pokazao te vježbe.

              Koju vrstu joge radim ne znam. Bio sam prije godinu dana u jednom joga centru gdje smo odradili jedan seansu i dali su nam A4 papir sa svim tim vježbama (njih 10). Na papiru ne piše koja je vrsta, a zaboravio sam kak se zove.
              The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

              Comment


              • #8
                Re: Vježbe za kralježnicu

                Takodjer od racunara imam kriva ledja, pa radim sljedece : Ujutro i navece lezi na pod, stavi ruke isppred sebe, iza sebe, na ledja, sa strane i dizi se kao da radis obicne vjezbe.

                Comment


                • #9
                  Re: Vježbe za kralježnicu

                  ja prakticiram jogu svaki dan i mogu reći iz vlastitog iskustva da nema boljeg istezanja.upiši neki tečaj da naučiš osnove disanja koje su jako bitne za pravilno izvođenje vježbi.poslje možeš vježbati i sam

                  Comment

                  Working...
                  X