Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zgibovi - dokle se spustiti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgibovi - dokle se spustiti?

    E ovako,interesuje me sta je bolje kod zgibova sa nathvatom,da li kod negativnog dijela pokreta se spustiti skroz dok se ruke u potpunosti ne opruze,ili se spuštati toliko da se ruke skroz ne opruže.Interesuje me vaše mišljenje u vezi toga,budući da sam od nekih slušao kako se zgibovi moraju raditi tako da se SKORO do kraja spustiš ali ne sa skroz pruženim rukama,ili bi ipak trebalo se spustit toliko da ti ruke budu u potpunosti opružene.Rad zgibova sa potpunim opruzanjem je tezi,ali uglavnom se zagovara cinjenica da se u top slucaju lat opusti te da je veci ucinak ukoliko se vjezba izvodi sa 90%-tnim spustanjem.Vase misljenje?

  • #2
    Re: Zgibovi - dokle se spustiti?

    Spustaš se u donjem dijelu pokreta skroz do kraja da se latovi u potpunosti istegnu. Na taj način mišić, ako dobro izvodiš zgibove, preuzme najviše opterečenja.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Zgibovi - dokle se spustiti?

      Originally posted by PatrickStar View Post
      Spustaš se u donjem dijelu pokreta skroz do kraja da se latovi u potpunosti istegnu. Na taj način mišić, ako dobro izvodiš zgibove, preuzme najviše opterečenja.
      +1... to se izvlace ovi sto nemogu posten zgib...
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #4
        Re: Zgibovi - dokle se spustiti?

        Nemoraš, odnosno ne trebaš se spuštati do kraja i potpuno ispružiti ruke. Ključno je istegnuti latove pokretom ramena. Teško je opisati riječima. Uglavnom ako zgibove radiš u treningu leđa nemoj se spuštati do kraja jer taj dio pokreta obavlja biceps.

        Comment


        • #5
          Re: Zgibovi - dokle se spustiti?

          Victor Costa je to dobro objasnio na lat-pulldown-u:

          http://www.youtube.com/watch?v=eovBJK7UAxk

          Victor to naziva "2-part movement"-om, kada se cijeli rameni pojas "opusta" i tjelo spusta do potpunog istegnuca lata.
          Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

          Comment


          • #6
            Re: Zgibovi - dokle se spustiti?

            bas se treba objesiti..tih par stotinki u najdonjem polozaju samo nas sake i prsti trebaju drzati, sve ostalo opusteno.
            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

            Youtube:

            Primjer treninga snage/hipertrofije
            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
            Sve o prehrani
            Sve o treningu

            Comment


            • #7
              Re: Zgibovi - dokle se spustiti?

              do kraja se spustaj

              Comment


              • #8
                Re: Zgibovi - dokle se spustiti?

                kombiniraj,
                spuštaj se do kraja, a kada nestane snage obavi još par tih "polovičnih"

                Comment


                • #9
                  Re: Zgibovi - dokle se spustiti?

                  Zanima me dogadja li se ovo jos kome. Kada se potpuno opustim i istegnem ramena i latove u donjem dijelu zgiba, imam osjecaj kao da mi ramena hoce iskociti kada idem ponovno gore.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Zgibovi - dokle se spustiti?

                    spuštaš se do kraja, tu bi trebao mišić biti najviše istegnut, a dižeš se do kud misliš da rade leđa, probaj koncentrirano lagano spustati se i dizati tako da osjetiš latove pa ćeš sam vidjeti u kojem dijelu pokreta rade leđa a gdje ruke

                    Comment


                    • #11
                      Re: Zgibovi - dokle se spustiti?

                      Kod zgibova u najdonjem polozaju dolazi do opterecenja vezivnog tkiva a ne do opterecenja latova.

                      Kad se spustas najdonja tocka ti mora bit ta u kojoj su ti ruke u potpunosti ispruzene ali su ramena dole, znaci ramena ti nesmiju doc do usiju. Tako opterecenje ostaje na latovima.

                      Sad, nisam ni sam siguran jer pise drugacije na ostalim stranicama

                      Source: http://www.building-body.com/raspon-...e%C5%BEbi.html
                      Originally posted by Bilderčić
                      Originally posted by Dehydronator
                      sve do grama tjedno je natural
                      gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                      48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                      Comment

                      Working...
                      X