Announcement

Collapse
No announcement yet.

Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

    Pozdrav svima,

    Ovdje sam novi te me zanima nesto u vezi doticne vjezbe. Naime, htio bih poceti raditi deadlift zbog snage no ne bih htjeo nabaciti vise mase na natkoljenicu jer je stvarno velika( nije mast). Postoji li mozda neka varijacija deadlifta koja ne pogadja natkoljenicu? Ili bih mozda problem mogao rjesiti sa malim brojem ponavljanja?
    Hvala unaprijed!

  • #2
    Re: Deadlift-pitanje

    Znaci, najvise bi volio snagu, no ne bih se zalio na masu u ledjima. Samo ne bih htio povecati natkoljenicu.

    Comment


    • #3
      Re: Deadlift-pitanje

      DL ti neće donit masu u leđima, počni radit zgibove i razne varijacije veslanja.
      "What the mind believes the body achieves."

      Comment


      • #4
        Re: Deadlift-pitanje

        Deadlift je i za ledja isto. Probaj se više usredotočit na leđa, dizat leđima, ispruženih ruku. Nemoj pretjerivat sa težinama jer je vježba prava za lomljenje kičme, zato polako
        Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

        Comment


        • #5
          Re: Deadlift-pitanje

          Romanian DL? i mind muscle na leđa?
          Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

          http://www.facebook.com/adoni.costo
          http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
          http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

          Comment


          • #6
            Re: Deadlift-pitanje

            savrseno rjesenje u tvom slucaju:
            rack pulls (deadlift bez pocetne kretnje za koju se koriste noge, nego samo zadnji dio vjezbe = ledja + moci ces raditi s vecom kilazom)





            a i osim toga neces puno mase nabaciti na natkoljenicu ako budes radio snagu na deadliftu obicnom...
            Originally posted by ScuderiaBull View Post
            Romanian DL? i mind muscle na leđa?
            romanian DL bas i pogadja zadnju lozu, a ne bi trebalo nikako ledja


            djaba ti mind muscle na nesto kad suprotno radis, mogu i ja mind muscle na biceps dok radim cucanj pa mi nista nece pomoci...
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

              deadlift je brutalna vježba za cilo tilo,a a za leđa posebno,pogotovo ako ti je fokus na njima..ja san ih s deadliftom i zgibovima najviše uredija trapez odradi dl brutalno

              Comment


              • #8
                Re: Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

                Hamzzza, nazalost nemam power rack u teretani tako da rack pullovi otpadaju.
                To sto kazes snaga,mislis na manje od 5 ponavljanja?

                Comment


                • #9
                  Re: Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

                  Originally posted by CroLifter20 View Post
                  Hamzzza, nazalost nemam power rack u teretani tako da rack pullovi otpadaju.
                  To sto kazes snaga,mislis na manje od 5 ponavljanja?
                  1-6

                  kreni od prazne sipke, uradi 3x5 na mrtvim dizanjima 2 puta sedmicno i dodaji po 5 kila svaki put

                  brzo ces dici kilazu
                  A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                  If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                  * SHUT UP AND SQUAT *

                  Comment


                  • #10
                    Re: Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

                    Hvala na savjetima!
                    Posto cu prvi puta krenuti sa deadliftom, zanima trebam li remen?
                    I jeli 60kg dobra pocetna tezina? Jer sam visok, pa kad stavim manje ploce moram se puno saviti.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

                      ne - nauci disati pravilno

                      valjda da
                      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                      * SHUT UP AND SQUAT *

                      Comment


                      • #12
                        Re: Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

                        Evo zavrsio sam s treningom i napravio 3x5 deadlift (zagrijao sam se sa sipkom a onda sam radio sa 50kg). No, muci me to sta ledja nista ne osjecam a zadnja loza me ubija. Mislim da sam se previse spustao pa je vise licilo na cucanj, lol.
                        Imate mozda neki savjet kako sprijeciti pretjerano spustanje u nogama? Posto sam radio prvi puta bojao sam se za ledja.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

                          Probaj staviti pločice utega od 2.5 kg ispod pete svakog stopala.
                          Mada sam prošli tjedan imao neku "polemiku" s dečkom koji studira na KIFu pa mi je rekao da je to nepravilno i da se to ne priznaje kao pravilna tehnika(vjerojatno je mislio kod powerlifting natjecanja),meni je na samom početku bilo izuzetno lakše izvođenje.
                          A gde su noge?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

                            Ako si baš tek sad završia, onda sačekaj sutradan pa ćeš osjetit leđa.
                            "What the mind believes the body achieves."

                            Comment


                            • #15
                              Re: Postoji li neka varijacija deadlifta koja ne pogađa natkoljenicu?

                              Jeli normalno da boli misic na straznjoj strani bedra?

                              Comment

                              Working...
                              X