Announcement

Collapse
No announcement yet.

Imam lose drzanje, ramena su nekako opustena i padnu dole - da li postoje neke vježbe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imam lose drzanje, ramena su nekako opustena i padnu dole - da li postoje neke vježbe

    Pozzz

    E ovako imam lose drzanje.
    Nekako su mi ramena opustena i padnu dole,tako da mi onda mi se vide i lopatice.
    Sta da radim da li imaju neke vjezbe.
    Hvala unaprijed.

  • #2
    Re: Imam lose drzanje, ramena su nekako opustena i padnu dole - da li postoje neke vj

    Prvenstveni problem ti je manjak mišićne mase zbog čega te neke posturalne nesavršenosti dolaze do izražaja.

    Ono što bih ti posebno mogao preporučiti je to da trening ramena baziraš na treniranju zadnjeg i srednjeg ramena. Veliko zadnje rame vizualno ispravlja držanje i gubi se dojam "opuštenih ramena".

    Znači, trening ramena odradi sam za sebe. Nemoj uparivati ramena s rukama, prsima i sl. nego jedan dan odvoji samo za ramena. Cilj u treningu bi ti trebao biti prvo izmoriti zadnje rame i polako se prebacivati na srednje već kad je zadnje umoreno. Znači, konkretno ovako nešto:
    1. 5 serija letenja za zadnje rame - počneš s laganim težinama, zagrijavajući se i postepeno povećavaš težine. Dakle, iz zagrijavanja postepeno prijeđeš u radne serije.
    2. 5 padajućih serija letenja za zadnje rame. Sad već ideš ubijati zadnje rame. Kad ti mišić otkaže, uzmi manji uteg i još ispumpaj par ponavljanja.
    3. 5 superserija zadnje + srednje rame. Znači, opet letenja za zadnje rame + letenja za srednje ili potisak iznad glave. Radi ono što ti više odgovara u danom trenutku (letenja za srednje ili potisak). Jedan trening možeš jedno, jedan trening drugo.

    Nakon te tri vježbe nastavljaš dalje s treningom za srednje rame. Znači, letenja i potisci. Još par serija dok ne ubiješ i srednje rame i to je to. Izolacije za prednje rame nemoj raditi. Jako prednje rame vizualno spušta ramena, a tak i tak se prednje rame odlično odradi kod samih potisaka iznad glave, a i svih vježbi za prsa. Dakle, izolacije za prednje rame nemaš potrebe raditi.

    Što se izraženih lopatica tiče, to je problem koji će nestati kad po leđima nabacaš određenu količinu mišića.
    Last edited by Dida; 13-01-13, 22:08.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment

    Working...
    X