Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prsa se ne razvijaju proporcionalno sa ostatkom tijela, odbijaju rasti.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prsa se ne razvijaju proporcionalno sa ostatkom tijela, odbijaju rasti.

    Odakle početi...

    Idem u teretanu nekih 2 godine, tek 8 mjeseci redovito i bez ikakvih stanki (faks, obaveze, etc). Naravno, na početku sam vidio promijene (newbie gains) i sve je išlo kao treba, no kako je vrijeme prolazilo uočio sam da mi se prsa ne razvijaju proporcionalno sa ostatkom tijela. Sumnjam da je problem u prehrani, inače nebi nigdje vidio progresa, a to nije problem.

    Redovito mijenjam vježbe kako mi se mišići nebi navikli na jedne te iste vježbe; ovo je inače moja rutina:

    Incline arbell bench press 4x10
    Flat dumbbell bench press 4x10
    Cable chest fly 4x10
    Chest press machine 4x10

    (+ dips kada radim tricepse)

    (zadnja 2 seta ne napravim 10 puta, naravno, nego 8, 6)

    Da li možda pretjerujem, dal' je 16 setova previše?

    Formu sam maksimalno propravio, sve manje osjetim da mi rade tricepsi i ramena, koncentriram se na prsa što je više moguće.

    Možda da smanjim setove i ponavljanja, nešto tipa:

    Incline Bench Press 3x6-8
    Flat Dumbbell Press 3x6-8
    Decline Bench Press 3x6-8
    Cable Flyes 2x10 ?


    Stvarno mi treba pomoć, načitao sam se toliko toga na internetu što je najbolje raditi za prsa i više ni sam ne znam koja bi mi opcija najbolje odgovarala... da li jednostavno trebam i dalje isprobavati različite stvari i vidjeti koja najbolje odgovara meni, da vidim na koje će mi vježbe tijelo najbolje reagirati?

    Hvala unaprijed!

  • #2
    Re: Prsa odbijaju rasti!

    Pa da, ne moze ti nitko sastaviti trening prsa (osim nekoga tko ce se sad mozda ovdje praviti pametan) vec bi se nekako trebao pronaci u nekom treningu.
    I ja se poduže vremena tražim i tek sam sad recimo ''negdje''... li-la
    Ja sam ih potaknuo na rast tek kad sam poceo raditi 10x10 serije, što se normalnom čovjeku ne preporučuje, ali eto, meni pali...

    Comment


    • #3
      Re: Prsa odbijaju rasti!

      Originally posted by WTF View Post
      Pa da, ne moze ti nitko sastaviti trening prsa (osim nekoga tko ce se sad mozda ovdje praviti pametan) vec bi se nekako trebao pronaci u nekom treningu.
      I ja se poduže vremena tražim i tek sam sad recimo ''negdje''... li-la
      Ja sam ih potaknuo na rast tek kad sam poceo raditi 10x10 serije, što se normalnom čovjeku ne preporučuje, ali eto, meni pali...
      Da, kužim... mislim da bi umro sa 10x10 Nego, kad pogledam u ogledalo jednostavno me to psihički ubija i onda izgubim i motivacije i volje ići u teretanu, ali uvijek se nekako dovučem do tamo... izgleda da ću morati i dalje tražiti dok ne nađem pravu stvar za sebe.

      Comment


      • #4
        Re: Prsa odbijaju rasti!

        Probaj povećati, smanjiti broj ponavljanja. Npr moj jaran je dugo mučio sa prsima, i kada je počeo da radi sa 15-16 ponavljanja prsa su počela rasti. Mnogi bi rekli ne preko 10-12 puta ali nisu svi isti pa njemu tako odgovara.

        Comment


        • #5
          Re: Prsa odbijaju rasti!

          Originally posted by diinnoo View Post
          Probaj povećati, smanjiti broj ponavljanja. Npr moj jaran je dugo mučio sa prsima, i kada je počeo da radi sa 15-16 ponavljanja prsa su počela rasti. Mnogi bi rekli ne preko 10-12 puta ali nisu svi isti pa njemu tako odgovara.
          Ma treba pustit druge, treba radit kako kome najbolje paše...

          Comment

          Working...
          X