Announcement

Collapse
No announcement yet.

Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

    Kako trebam radit ruke da bi se povečao opseg nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame? Sad sam na prilično bijednih 29.5-30 cm(opusteno)

  • #2
    Re: Povećanje opsega nadlaktice?

    Mišići nadlaktice su biceps i triceps.Btw imaj na umu da je triceps veći mišić od bicepsa i on ruci daje pravi volumen
    Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

    Comment


    • #3
      Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

      Originally posted by KPB View Post
      Kako trebam radit ruke da bi se povečao opseg nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame? Sad sam na prilično bijednih 29.5-30 cm(opusteno)
      Dovoljno ti ih je jednom tjedno ruknut kak spada (više puta samo ak si neki napredni vježbač). A od prehrane češ je povećat (ruku).
      I dok smo kod toga, moja je cca 34-35u opuštenom stanju, što nije nije neka velika razlika na našu visinu, i ne izgleda nimalo loše ili malo. Čak da je za tih par cm manja, još uvijek bi bilo ok.
      Tako da tebi sigurno ne treba opuštenih 40, jer to bi bilo nastrano (uzev u obzir tvoju kilažu).

      Zabriji da dobiješ 2kg samo u rukama, ma da ajde.

      P.S (prijateljski savjet)

      Ubijaj triceps!
      Last edited by ScuderiaBull; 10-05-13, 16:39.
      Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

      http://www.facebook.com/adoni.costo
      http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
      http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

      Comment


      • #4
        Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

        Sad sam na 80kg, 186 cm. Dosta mi je ljudi savjetovalo da malo poradim nas rukama zato sto sam u prsima i ramenima razvijeniji u odnosu na nadlakticu. Ne želim ništa pretjerano,ali dodatnih 3cm u opsegu sigurno ne bi skodilo.

        Comment


        • #5
          Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

          Triceps, triceps, triceps a ek onda biceps.
          Nekome vise odgovara 1, nekome 2, a nekome i 3 puta tjedno. Probaj pa vidi i sretno.. 3 cm su puno ali nista sto se s malo pametnog planiranja nebi moglo dostic kroz relativno kratko vrijeme.
          MYPROTEIN

          Comment


          • #6
            Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

            ručke su jako bitne, to ti je kao licna karta, i prvi dojaam kad ostavis na nekoga kad te ugleda, prvo ce pogledat rucke , cak i malo dijete kad mu kazes de da ti vidim misice napne bicepse
            Normalno da je sad tesko dok je vecina vjezbaca na definiciji pogledat povecanja u obimu, sad to ide dole sve, kod mene je 40 na treningu, a dok masu ganjam nekih samo 1 cm veca, mislim da cu zadovoljan bit tek na nekih 44 cm
            najvise su mi rucke napredovale kad sam radio ih odvojeno , tj jedan trening same ruke , u produzenim super serijamaa , a sve zavisi i od kvaliteta mase, dobro srezana ruka u opustenom stanju rasut ce 2-3 cm vecu ruku punu sala
            ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
            Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

            Comment


            • #7
              Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

              Na defki pada i ruka nazalost. Na masi mi je 42 bila-sad bijednih 41, cak i koji mm ispod---uzasno ubija psihu ali jbg jedino veseli kad se sjetim da sam prije cca 9mj. imao 38
              Meni su se osobno najbolje pokazale BW vjezbe ali malo prilagodene kako meni odgovara u kombinaciji s klasicnim utezima s tim da uvijek mjenjam trening-desi se mozda da svaka 3 mjeseca napravim isti.
              MYPROTEIN

              Comment


              • #8
                Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

                meni je bicka ma masi bila 43 , a sada je 42 i sada izgleda vece LOL ..
                radim jednom tjedno u jednom treningu i biceps i triceps i zadovoljan samm
                evo slike da vidite o cem pricam ..

                gehehe.jpg

                Comment


                • #9
                  Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

                  Originally posted by SemaMare View Post
                  ručke su jako bitne, to ti je kao licna karta, i prvi dojaam kad ostavis na nekoga kad te ugleda, prvo ce pogledat rucke , cak i malo dijete kad mu kazes de da ti vidim misice napne bicepse
                  Normalno da je sad tesko dok je vecina vjezbaca na definiciji pogledat povecanja u obimu, sad to ide dole sve, kod mene je 40 na treningu, a dok masu ganjam nekih samo 1 cm veca, mislim da cu zadovoljan bit tek na nekih 44 cm
                  najvise su mi rucke napredovale kad sam radio ih odvojeno , tj jedan trening same ruke , u produzenim super serijamaa , a sve zavisi i od kvaliteta mase, dobro srezana ruka u opustenom stanju rasut ce 2-3 cm vecu ruku punu sala
                  Na što misliš?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

                    Planiram sada raditi jedan dan u tjednu tricpes sa prsima, a nakon 3 dana triceps sa bicepsom. 3 vježbe tricepsa ,3 serije po 10 ponavljanja 2 puta tjedno. To bi trebalo biti u redu?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

                      ispričavam se autoru teme, ali da ne otvaram novu temu

                      što je s ovim vježbama?
                      http://www.coopersguns.com/videos/ex...m-single-curl/

                      naime meni se javlja "škljocanje" zgloba pri toj vježbi pa ne znam koliko bi mi bilo pametno nastaviti s njom...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

                        Originally posted by bart5 View Post
                        ispričavam se autoru teme, ali da ne otvaram novu temu

                        što je s ovim vježbama?
                        http://www.coopersguns.com/videos/ex...m-single-curl/

                        naime meni se javlja "škljocanje" zgloba pri toj vježbi pa ne znam koliko bi mi bilo pametno nastaviti s njom...
                        Onda nemoj radit ako ti smeta. Svejedno za biceps imaš širok repertoar vježbi.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Povećanje opsega nadlaktice? Treba li na treningu naglasiti biceps, triceps ili rame?

                          Originally posted by bart5 View Post
                          ispričavam se autoru teme, ali da ne otvaram novu temu

                          što je s ovim vježbama?
                          http://www.coopersguns.com/videos/ex...m-single-curl/

                          naime meni se javlja "škljocanje" zgloba pri toj vježbi pa ne znam koliko bi mi bilo pametno nastaviti s njom...
                          pa to je vježba za podlakticu

                          smanji kilažu ili promjeni vježbu
                          The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                          Fak me, right?

                          Comment

                          Working...
                          X