Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ravni becnh press - upalim deltoide

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ravni becnh press - upalim deltoide

    Kad radim ravni bench press najvise pogodim grudi, medjutim i deltoide! Vjerovatno izvodim vjezbu nepravilno ili je nesto drugo u pitanju? Kako da izolujem grudi kod ravnog bench pressa, tako da ramena ne pogadjam? Kad radim kosi i kontra kosi dosta vise osjetim grudi.

  • #2
    Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

    to je u neku ruku i normalno da osjetis ramena a u neku ruku i nebi smjeo toliko da ih upalis...eksperimentisi sa sirinom hvata i obimom pokreta....probaj da ne zakljucavas laktove u gornjem polozaju(ako to radis)..i da sipku ne spustas skroz na grudi tj da ti laktovi u donjem polozaju ne "propadaju" duboko ispod ramena...sve ovo moras sam da eksperimentises i da nadjes pravilan pokret koji odgovora tvom tijelu da ti pogodi grudi kako treba....smanji tezine za pocetak,moguce da tovaris pa ti ramena dosta preuzimaju...ja sam imao slican problem i danas laktove ne spustam uopste ispod ramena u donjem polozaju niti zakljucavam u gornjem polozaju i dosta bolje onda pogadjam grudi...manji je obim pokreta kad ovo radis ali jednostavno tako izolujem grudi na najbolji nacin...Ostalo je na tebi da probas pa da vidis..Pozz

    Comment


    • #3
      Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

      Vise solucija:

      Prva je da se zagriješ prije izvodjenja becnha sa recimo, flyevima
      Druga je da probaš sa bučicama i vidiš kako ide
      Treća je onda ona ako ništa gori ne upali. Popravi formu, probaj lopatice spojit nazad, tako ces vise moc dignit i dizat ces vise prsima a manje ramenima. Po meni, ovo bi tribali rijesit taj problem.
      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

      Comment


      • #4
        Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

        Probaj giljotinu.
        "What the mind believes the body achieves."

        Comment


        • #5
          Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

          Ma stavljas vjerovatno preveliku kilazu. Ravni benc i nije komplikovana vjezba da moze sad toliko gresaka da se napravi...
          If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

          Comment


          • #6
            Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

            Originally posted by GruYsoN View Post
            Ma stavljas vjerovatno preveliku kilazu. Ravni benc i nije komplikovana vjezba da moze sad toliko gresaka da se napravi...
            Kako može staviti preveliku kilažu?
            Rome wasn't built in a day.

            Comment


            • #7
              Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

              Lopatice teba da ti budu spojene i da se isprsis maksimalno jer tako izolujes grudi. Ja imam jedno drugo pitanje mozda malo smijesno ali ipak pocetnik sam jos uvijek pa me zanima sledece. Kada recimo hocu da smanjim kilaze na benchu ima recimo 40kg sipka je 20kg i 2 ploce po 10kg. ja kad skinem jednu plocu teg preteze na drugu(tezu) stranu i padne , jako se cuje bukvalno sve padne sa onog stalka , svi ce cude i gledaju i ponekad me malo sramota. To se desava i ponekad kad zelim da ostane samo sipka jedna strana pretegne i padne teg sa sve sipkom sa stalka.

              Comment


              • #8
                Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

                [QUOTE=didza;951546]Lopatice teba da ti budu spojene i da se isprsis maksimalno jer tako izolujes grudi.

                To koriste powerlifteri da skrate put dizanja...
                Rome wasn't built in a day.

                Comment


                • #9
                  Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

                  Originally posted by didza View Post
                  Lopatice teba da ti budu spojene i da se isprsis maksimalno jer tako izolujes grudi. Ja imam jedno drugo pitanje mozda malo smijesno ali ipak pocetnik sam jos uvijek pa me zanima sledece. Kada recimo hocu da smanjim kilaze na benchu ima recimo 40kg sipka je 20kg i 2 ploce po 10kg. ja kad skinem jednu plocu teg preteze na drugu(tezu) stranu i padne , jako se cuje bukvalno sve padne sa onog stalka , svi ce cude i gledaju i ponekad me malo sramota. To se desava i ponekad kad zelim da ostane samo sipka jedna strana pretegne i padne teg sa sve sipkom sa stalka.
                  i koje je pitanje ?
                  zašto teža strana sa tegom padne ?

                  ti to ozbiljno ?
                  pa nek ti netko drži šipku ili u isto vrijeme skinete tegove, ili zakačiš šipku ispod onog malog hvata


                  http://i3.minus.com/iwtCc9lURRHeO.jpg
                  The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                  Fak me, right?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

                    Originally posted by HTC View Post
                    Kako može staviti preveliku kilažu?
                    Are you fu*king kidding meee? Cuj kako moze, pa mozda se kurci da moze podiciti lupam 100kg a u sustini pravilo ne moze 70kg....Neka stavi 10 kg vise nego sto moze tesko da ce to pravilo uraditi i eto odmah mogucnost zbog cega ga ramena upale
                    If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

                      Originally posted by didza View Post
                      Lopatice teba da ti budu spojene i da se isprsis maksimalno jer tako izolujes grudi. Ja imam jedno drugo pitanje mozda malo smijesno ali ipak pocetnik sam jos uvijek pa me zanima sledece. Kada recimo hocu da smanjim kilaze na benchu ima recimo 40kg sipka je 20kg i 2 ploce po 10kg. ja kad skinem jednu plocu teg preteze na drugu(tezu) stranu i padne , jako se cuje bukvalno sve padne sa onog stalka , svi ce cude i gledaju i ponekad me malo sramota. To se desava i ponekad kad zelim da ostane samo sipka jedna strana pretegne i padne teg sa sve sipkom sa stalka.
                      hahahaha e ne vjerujem XD cuj malo smijesno
                      If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

                        Originally posted by GruYsoN View Post
                        Are you fu*king kidding meee? Cuj kako moze, pa mozda se kurci da moze podiciti lupam 100kg a u sustini pravilo ne moze 70kg....Neka stavi 10 kg vise nego sto moze tesko da ce to pravilo uraditi i eto odmah mogucnost zbog cega ga ramena upale
                        Ma da, ne govori gluposti...
                        Rome wasn't built in a day.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

                          Originally posted by HTC View Post
                          Ma da, ne govori gluposti...
                          veze ti nemas sinko
                          If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

                            Zasto uopce zelis radit ravni bench press ? A i sam kazes da ti bolje pasu kosi i kontrakosi...ne vidim razlog zasto onda i pokusavas na ravnom radit :S
                            Compliments destroy a bodybuilder, Criticisms make one .

                            Comment


                            • #15
                              Re: Ravni becnh press - upalim deltoide

                              preporucio bih ti predzamor prednje glave ramena s velikim brojem ponavljanja, 2-3 serije prednjih fly-eva, upumpaj krv maksimalno, nemoj ici do otkaza i bit ce ok sto se tice predzamora, sto se tice polozaja na bencu, svakome pase ponesto, no neka osnova je; stopala konstantno dodiruju pod punim osloncem kako bi usmjerio snagu iskljucivo na gornji dio tijela, dalje...isprsi se sto vise, ali nista pretjerano jer postoji opcija da ti se zgrce erektori..laktove postavi kako ti paše da bi pogodio prsa sto vise, neces sirenjem laktova sto vise u stranu bolje pogoditi prsa, tako ces si najprije navuci ozljedu na ramena i naravno ramena ce ti tada preuzeti poveci dio posla, ugl., nepotrebno ces ga opterecivati..ponavljam, pronađi kut laktova koji ti paše kako bi maksimalno kontrahirao prsa i nauci se pokret izvoditi iskljucivo iz ramenog zgloba, usavrsavaj muscle mind s manjim kilazama.. sto se tice opsega pokreta, nema potrebe spustati do prsa jer tim spustanjem do prsa istegnes i rameni misic i iz "rupe" ides raditi pokret, neka poluponavljanja izvodi, isto tako znaci, nemoj ici izvodit pokret do ravnih laktova, nesto između..isto to primjeni na kontrakosi i kosi bench pa vidi sta ti od tog svega najbolje pase i drz se onog sto ti odgovara, ak nemas potrebe radit ravni bench nemoj ga ni radit..kao sto ubojit kaze, ako ti ovo dvoje vise odgovara stvarno nema smisla ganjati nesto i izmisljat toplu vodu
                              Last edited by hardstyle91; 07-07-13, 18:09.
                              KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                              Comment

                              Working...
                              X