Announcement

Collapse
No announcement yet.

Flat Bench Press Worthless????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Flat Bench Press Worthless????


    Je li netko od vas također izbacio ravni bench press iz programa i radi samo incline i decline? Zanima me ako bih povremeno radio ravni bench samo da vidim koliko maksimalno mogu dići, hoću li dizati sve veće kilaže ili ću zapeti na nekoj kilaži?

  • #2
    Re: Flat Bench Press Worthless????

    Originally posted by 50-kilas View Post

    Je li netko od vas također izbacio ravni bench press iz programa i radi samo incline i decline? Zanima me ako bih povremeno radio ravni bench samo da vidim koliko maksimalno mogu dići, hoću li dizati sve veće kilaže ili ću zapeti na nekoj kilaži?
    Blizanci popravljaju dan definitivno Oni par onih hajmo reci osnovnih vjezbi ne rade (ravni benc, razboj) zato sto imaju problema s ramenima. Samo odradi update ako budes radio kosi i kontrakosi da vidim ima li fkt napretka bez ravnog
    If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

    Comment


    • #3
      Re: Flat Bench Press Worthless????

      cemu toliki strah da se nesto promjeni ??


      kao prvo kada se kaze da je recimo ''bench dobra vjezba'' ne misli se samo na ravni bench, to i podrazumijeva i kosi i kontrakosi, i sipku i bucice - to je sve isti pokret, samo sto nam zbog malih izmjena neki moze cak i vise odgovarati nego drugi

      sigurno ne treba izbacivati svaki ''pressing'' pokret iz treninga za prsa, ali zamjeniti jedan pressing movement drugi koji nam vise odgovara je sasvim okay



      nadam se da razumijete da kad se kaze da je ''cucanj odlican za noge'' to moze obuhvatati i high bar, low bar, prednji cucanj, overhead cucanj, zercher itd.

      ili kada se kaze da je mrtvo dobro za cijelo tijelo i posterior chain, da se to odnosi i na sumo deadlift, i na rack pulls, i na snatch-grip mrtvo


      isto kao i za potisak iznad glave, koji moze biti OHP, military, push-press, stojeci/sjedeci, bucice ili sipka...sve je to isti ili slican pokret i tek pricamo o drugoj stimulaciji misica kad pocnemo sa letenjima ili sleganjem ramena ili sta vec







      eh sad, ako nisi powerlifter ne vidim razlog da dajes vise paznje ravnom bench-u iznad kosom, kontrakosom ili bench-om sa bucicama(koje cak imaju jos dodatnih prednosti za hipertrofiju) POGOTOVO ne ako ti, kako sam kazes, ne odgovara

      ako neko hoce da mi ukaze na te prednosti, samo izvolite...samo nemojte reci ''pa bench je najbolja vjezba za prsa hurr durr''



      hoću li dizati sve veće kilaže ili ću zapeti na nekoj kilaži?
      kosi bench ima poprilicnu ''prenosivost'' na ravni bench, mada ako ti je cilj povecati ravni bench onda je najbolje rjesenje raditi ravni bench, easy as that
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • #4
        Re: Flat Bench Press Worthless????

        Genijalni su, a ne rade ni čučanj ni deadlift jer su ozlijedili leđa dok su nosili teške bučice. Vele da sad kotrljaju bučice po podu do klupice. Prošli tjedan sam izbacio flat i ubacio decline pa ću vidjeti hoće li se što promjeniti. Kao što blizanci vele: Since we do declines - all kinds of GAINS, all kinds....

        Comment


        • #5
          Re: Flat Bench Press Worthless????

          u cijelom videu koriste vokabular od dvadesetak riječi

          Comment

          Working...
          X