Announcement

Collapse
No announcement yet.

Čučanj - radim li ispravno i da li trebam pojas?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Čučanj - radim li ispravno i da li trebam pojas?

    Pozdrav.
    Evo ponovo treniram i sad zelim da pocnem raditi ove kompleksne vjezbe jer sam da se od njih lud ludo raste jer testosteron podivlja nacisto, pogotovo u mojim godinama. Znaci zanima me da li mi je potreban pojas jer evo danas sam radio cucanj sa 20kg prvi put, oko 3 serije, 6-7 ponavljanja i noge su mi otpale. Sreca pa je teretana kuci, pa sam nekako uz stepenice se popeo haha. Ono gdje sam nekako najvise osjetio je donji dio ledja kad radim cucanj, ono bas osjetim tu, pa me zanima jel to uredu ? Znaci stavim sipku na ledja, noge u visini ramema, i kao da hocu da sjednem na stolicu, koljena pokusavam sto manje da izbacujem, znaci kao da hocu da sjednem na neku stolicu, i onda se dignem i izdisem ? Jel tako pravilno trebam raditi, gledao sam tutoriale al opet ?!

    Hvalaa

    16god
    56kg
    175cm

  • #2
    Re: Cucanj da/ne ?

    Noge u visini ramena ? Valjda u širini http://www.youtube.com/watch?v=Dy28eq2PjcM

    Comment


    • #3
      Re: Cucanj da/ne ?

      Ma to sam pajdo i mislio u sirini nego se zbunio pisajuci hah'.
      Gledao sam ja ovo sve al eto opet...

      Comment


      • #4
        Re: Cucanj da/ne ?

        To nije dobro...

        Zadnje šta bi trebao da osetiš, jeste upala, a naročito bol u donjem delu leđa. Pretpostavljam da misliš na predeo iznad zadnjice...

        Štaviše, mislim da je to siguran znak da radiš pogrešno.

        Pojas je poželjan, na većim težinama je skoro obavezan!

        Imaš puno članaka na portalu o pravilnom izvoođenju čučnja. Informiši se i probaj da uvežbaš tehniku.

        Za mene lično, dubok čučanj je osnova svega... A iskreno se divim Dimitriju Klokovu kako to radi...

        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: Cucanj da/ne ?

          Originally posted by Aldiin View Post
          Ma to sam pajdo i mislio u sirini nego se zbunio pisajuci hah'.
          Gledao sam ja ovo sve al eto opet...
          Drug sve sto budes vise radio sve ces pravilnije moci. Znaci koljena ne uvlaciti unutra nego izbaci ako me kuzis, onda gledati da ti sipka bude vise na trapezu nego na vratu. Ispravljenja leđa. Petama podizes tezinu. neznam kako bi ti jos pomogao. Gledaj da kad se spustas da se spustas minimalno do paralele poda. pozz

          Comment


          • #6
            Re: Cucanj da/ne ?

            Nemoj koristiti pojas. Pojas sluzi da sprijeci ozlijedu kod tezina kod kojih, bez obzira na tehniku i iskustvo, moze doci do ozlijede. Kad radis cucanj s 20 kg, pa i sa 100 kg, nema potrebe za pojasom, stovise, kontraproduktivan je jer se navikavas na to da ne upotrebljavas misice trupa nego se oslanjas na pojas. Kad ces trebati pojas, znat ces da ga trebas.
            Originally posted by magarac
            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
            dzaba mu sve

            Comment


            • #7
              Re: Cucanj da/ne ?

              Originally posted by Dača View Post
              To nije dobro...

              Zadnje šta bi trebao da osetiš, jeste upala, a naročito bol u donjem delu leđa. Pretpostavljam da misliš na predeo iznad zadnjice...

              Štaviše, mislim da je to siguran znak da radiš pogrešno.

              Pojas je poželjan, na većim težinama je skoro obavezan!

              O cemu ti pricas?

              Momak je spomenia da "osjeca ledja", ja nigdi nisan vidia da spominje nikakvu bol. Mene samo zanima zasto mislis da je upala erektora neprihvatljiva kod treninga nogu? U cucnju koristimo citav posterior chain, znaci lozu, gluteus, erektore, trapez itd i recimo meni se tu i tamo zna desit da iman upalu trapeza. Jel i to neprihvatljivo?

              Velike tezine su relativan pojam... Njegova teska radna serija je bila nekih 40-50kg i ja mislin da tu nikakve potrebe za pojasom nema. Neka savlada tehniku i uz pravilno izvodjenje ce ravnomjerno jacat misice trbuha i ledja i samim time ce kraljesnica imat sasvim dovoljno potpore, pa nikakve potrebe za pojasom nece biti. Ovaj rus kojeg si objavia ti je primjer, o ovoj tezini 99.9999% ljudi moze samo sanjat a on ide ATG i bez pojasa.

              Comment


              • #8
                Re: Cucanj da/ne ?

                Hvala vam svima, samo da nadopunim znaci ne osjecam bol, vise kao znate kad radite biceps pa ono osjecate da vam bicecp pulsira i radi kao vlak 300 na sat, eh tako ja taj donji dio ledja osjecam. Mozda me bude i bolilo malo jer sam 4god imao nepravilno drzanje i sad to pokusavam ispraviti.

                Comment


                • #9
                  Re: Cucanj da/ne ?

                  Originally posted by Maximus1950 View Post
                  O cemu ti pricas?

                  Momak je spomenia da "osjeca ledja", ja nigdi nisan vidia da spominje nikakvu bol. Mene samo zanima zasto mislis da je upala erektora neprihvatljiva kod treninga nogu? U cucnju koristimo citav posterior chain, znaci lozu, gluteus, erektore, trapez itd i recimo meni se tu i tamo zna desit da iman upalu trapeza. Jel i to neprihvatljivo?

                  Velike tezine su relativan pojam... Njegova teska radna serija je bila nekih 40-50kg i ja mislin da tu nikakve potrebe za pojasom nema. Neka savlada tehniku i uz pravilno izvodjenje ce ravnomjerno jacat misice trbuha i ledja i samim time ce kraljesnica imat sasvim dovoljno potpore, pa nikakve potrebe za pojasom nece biti. Ovaj rus kojeg si objavia ti je primjer, o ovoj tezini 99.9999% ljudi moze samo sanjat a on ide ATG i bez pojasa.
                  Nije problem u upali erektora i trapeza. Problem je ako, kako sam kaže, oseća NAJVIŠE donji deo leđa, pri tome sam se ja jasno ogradio, da ne valja ako je to bol u lumbalnom delu, iznad zadnjice. Da je to siguran pokazatelja da radi pogrešno i da se može povrediti. Poenta je da ako radiš noge, najviše bi morao osećati... Noge!

                  U svakom slučaj momak mora biti vrlo obazriv, da se ne bi povredio i to je sve što sam hteo da kažem...

                  Ne daj bože neku diskus herniju ili nešto slično, moći će tegove viđati samo na slikama...

                  Što se tiče pojasa, ja ga koristim i sigurnije se osećam s njim.
                  Pivo za masu, rakija za defku...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Cucanj da/ne ?

                    Ne morate se svadjati, uradio sam jos 10tak maloprije samo da vidim hoce li biti boli.
                    Iskreno samo sam noge osjecao, ledja skroz blago, skoro nista, al noge ne osjecam, jedva se popeo uz stepenice xD

                    Daca brate prepade ti mene sa tim cudima, sad ih vise necu ni raditi hahaha

                    Comment


                    • #11
                      Re: Cucanj da/ne ?

                      Naprotiv, noge moraš da radiš, to je osnova.... Samo budi uporan i polako... Izvini ako sam te prepao, namera mi je bila da se ne povrediš...

                      PS

                      Ne svađamo se...
                      Pivo za masu, rakija za defku...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Cucanj da/ne ?

                        nikad, ali nikad mi nece biti jasni momci koji pitaju ''jesam li radio pravilno'' a ne postave svoj video


                        Originally posted by Dida View Post
                        Nemoj koristiti pojas. Pojas sluzi da sprijeci ozlijedu kod tezina kod kojih, bez obzira na tehniku i iskustvo, moze doci do ozlijede. Kad radis cucanj s 20 kg, pa i sa 100 kg, nema potrebe za pojasom, stovise, kontraproduktivan je jer se navikavas na to da ne upotrebljavas misice trupa nego se oslanjas na pojas. Kad ces trebati pojas, znat ces da ga trebas.
                        ^^^^^^^^^^
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • #13
                          Re: Cucanj da/ne ?

                          Originally posted by Dača View Post
                          Što se tiče pojasa, ja ga koristim i sigurnije se osećam s njim.
                          To je skroz normalno. I ja koristim pojas i puno sam sigurniji, cvrsci i jaci s njim. Ipak, i za sebe smatram da sam se previse naviknuo na njega kolko god ga pokusavam stavljati tek kad dode vrijeme za vece tezine. Da sam sebe malo odviknem sam na more otisao bez pojasa i prisilio se da radim bez njega par tjedana. Ne mogu opisati koliko mi je nedostajao, ali istovremeno me natjerao da poboljsam i ispravim tehniku. Nakon par treninga sam radio sa slicnim tezinama kao s pojasom, a ucinak na misice trupa je, pretpostavljam, bio ogroman.
                          Originally posted by magarac
                          pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                          dzaba mu sve

                          Comment


                          • #14
                            Re: Cucanj da/ne ?

                            Originally posted by Dača View Post
                            Nije problem u upali erektora i trapeza. Problem je ako, kako sam kaže, oseća NAJVIŠE donji deo leđa, pri tome sam se ja jasno ogradio, da ne valja ako je to bol u lumbalnom delu, iznad zadnjice. Da je to siguran pokazatelja da radi pogrešno i da se može povrediti. Poenta je da ako radiš noge, najviše bi morao osećati... Noge!

                            U svakom slučaj momak mora biti vrlo obazriv, da se ne bi povredio i to je sve što sam hteo da kažem...

                            Ne daj bože neku diskus herniju ili nešto slično, moći će tegove viđati samo na slikama...

                            Što se tiče pojasa, ja ga koristim i sigurnije se osećam s njim.
                            Ako boli kraljesnica naravno da radi krivo medjutim cucanj je kompleksna vjezba u kojoj koristimo vise skupina misica i sasvim je logicno da lanac puca na najslabijoj karici, sto su na njegovom primjeru vjerojatno erektori i samim time ih "osjeca". Konstantno koristenje pojasa tu nece pomoc, bas suprotno, jos ce potencirat problem.

                            Ja pojas ne koristim i iskreno, osjecam se sasvim sigurno i bez njega. Sad ide malo bro argumentacije: u ponediljak san cucnia 150x3 bez pojasa i wrapsa. Ako ja nisan unistia kraljesnicu, nece ni on na 50kg. Pri vecim tezinama i nizem rep rangeu, naravno, pojas je koristan i nije ga lose stavit ali pojas nije must have.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Čučanj - radim li ispravno i da li trebam pojas?

                              Pozdrav, nadam se da se aldin ne ljudi jer pisem u njegovoj temi

                              Problem je sa cucnjem, pa zato tu pisem
                              Radim noge svaku sub i cucanj mi je prva vjezba i problem je u tome sto
                              sam na istoj kilazi vec dosta dugo, radi se o 65...67 kila
                              radim ih 5x5 i nikako da krenem na vece kilaze
                              Neki su mi rekli da napravim stansku od tjedan 2.. napravio sam i opet isto
                              onda sam se spustio na 50 kila i dizao svaki tjedan po 5 kila i opet stao na 65, a kod ostlaih vjezbi za noge se redovno dize kilaza

                              Lp

                              Comment

                              Working...
                              X