Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa?Inace nemam bas jaka leđa pogotovo donji deo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa?Inace nemam bas jaka leđa pogotovo donji deo

    Evo ovako mene zanima jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa.Mrtvo nemogu raditi jer me donji deo boli i jedino mi gode leđnjaci.Je li to dovoljno za jaka leđa ili?Krenucu u teretanu jedno vreme i raditi samo leđa(1x nedeljno) jer trebaju mi malo jaca leđa,jer dok sam prije redovno isao najvise sam leđa zanemarivao i to tek sada vidim da sam gresio zbog toga.Ovo bi privremeno da jacam cela leđa u teretani jer imaju sprave zbog kojih mi je lakse raditi gornji deo leđa a da ne opteretim donji.
    Last edited by Stafeen; 17-08-13, 22:31.

  • #2
    Re: Jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa?Inace nemam bas jaka leđa pogotovo donji deo

    pa kad vec placas teretanu sto ne radis sve?
    ne isplati ti se ici samo jednom tjedno

    Comment


    • #3
      Re: Jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa?Inace nemam bas jaka leđa pogotovo donji deo

      mozem si slobodno ubacit trening 3 puta sedmicno ponedeljak radis leđa biceps srijeda radis ono sto ti malo zaostaje recimo noge ramena listovi ili radis neki lagani full bodi i petak opet leđa... a cujes ako placas po izlasku teretanu pa ti je zbog ustede onda ok neznam bas sta ustedis ali dobro....a recimo za donji dio imas vise varijacija mrtvih dizanja nemoguce da te na svim bole,mozda pogresno radis nesto ili stavljas previse kilaze ili pak radis ko prvu vjezbu kad dođes bez zagrijavanja...kakave crne sprave za gornji dio leđa imas sto varijacija veslanja,zgibovi,razna vucenja na t rex na sipki,sajle...jedina dobra sprava za leđa je lat masina ostalo je sve za k.urac
      Last edited by pocetnik; 17-08-13, 22:49.

      Comment


      • #4
        Re: Jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa?Inace nemam bas jaka leđa pogotovo donji deo

        Ne ja ocu da radim samo leđa jer imam problema s tim sto su mi slaba i sto me malo bole,pa mislim da ce pomoci ako ih ojacam,a planiram upisati neki borilacki sport tako da nemogu placati 3x nedeljno teretanu i to...

        Comment


        • #5
          Re: Jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa?Inace nemam bas jaka leđa pogotovo donji deo

          Originally posted by Stafeen View Post
          Ne ja ocu da radim samo leđa jer imam problema s tim sto su mi slaba i sto me malo bole,pa mislim da ce pomoci ako ih ojacam,a planiram upisati neki borilacki sport tako da nemogu placati 3x nedeljno teretanu i to...
          AKo budes radio samo leđa onda ce ti ostalo biti neravnomjerno. Ako ti je mrsko ici 3 puta nedeljno i vise u teretanu to je stavrno zalosno.

          Comment


          • #6
            Re: Jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa?Inace nemam bas jaka leđa pogotovo donji deo

            Hahahahaha, pa ne mozes mi to rec!??!?!?! Ja sam u teretanu isao i previse..xD..jeste da nisam se trudio da skidam kile i samo si gore pravio jer prvo sam trebao skinuti visak kilograma. Uglavnom preterivao sam i sad imam posledica..XD...3x nedeljno svaki trening po 2h znaci ubijao sam se u teretani,a taj sto drzi teretanu ne razume se i bitno je samo da platis a radi sta os..xD..i tu sam se skrsio dosta,e sad problem je sto mi je petak bio ramena i leđa i cesto nisam dolazio petkom i nadoknadio bi taj dan al uvek leđa izostavljao,ne znam zasto i sada hocu da ojacam leđa 1x nedeljno bi isao.Ja bi stvarno voleo ici u teretanu ali jos sam u procesu skidanja kila a neki sport bi mi puno bolje dosao za to nego teretana pogotovo borilacki sport.Bice vremena posle za teretanu necu da srljam krenuo sam sa 14 god u teretanu pa sam vise stete napravio nego uspeha...xD

            Comment


            • #7
              Re: Jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa?Inace nemam bas jaka leđa pogotovo donji deo

              Originally posted by Stafeen View Post
              Hahahahaha, pa ne mozes mi to rec!??!?!?! Ja sam u teretanu isao i previse..xD..jeste da nisam se trudio da skidam kile i samo si gore pravio jer prvo sam trebao skinuti visak kilograma. Uglavnom preterivao sam i sad imam posledica..XD...3x nedeljno svaki trening po 2h znaci ubijao sam se u teretani,a taj sto drzi teretanu ne razume se i bitno je samo da platis a radi sta os..xD..i tu sam se skrsio dosta,e sad problem je sto mi je petak bio ramena i leđa i cesto nisam dolazio petkom i nadoknadio bi taj dan al uvek leđa izostavljao,ne znam zasto i sada hocu da ojacam leđa 1x nedeljno bi isao.Ja bi stvarno voleo ici u teretanu ali jos sam u procesu skidanja kila a neki sport bi mi puno bolje dosao za to nego teretana pogotovo borilacki sport.Bice vremena posle za teretanu necu da srljam krenuo sam sa 14 god u teretanu pa sam vise stete napravio nego uspeha...xD
              krenuo sam i ja sa 14 god. Naravno da se prvu godinu srlja, ali i ako hoces da skidanas masti teretana 4x tjedno+ lagani kardio , brzo hodanje. Tako da ces ocuvat misice (naravno uz prehranu) i skinut salo. AKo budes samo leđa trenirao gdje su tric esp, prsa . Opet ces napraviti gresku isto kao sto nisi radio leđa sad ces napraviti jos vecu daleko vecu sto ne radis ostali dio tjela. Pozz

              Comment


              • #8
                Re: Jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa?Inace nemam bas jaka leđa pogotovo donji deo

                Originally posted by Stafeen View Post
                Hahahahaha, pa ne mozes mi to rec!??!?!?! Ja sam u teretanu isao i previse..xD..jeste da nisam se trudio da skidam kile i samo si gore pravio jer prvo sam trebao skinuti visak kilograma. Uglavnom preterivao sam i sad imam posledica..XD...3x nedeljno svaki trening po 2h znaci ubijao sam se u teretani,a taj sto drzi teretanu ne razume se i bitno je samo da platis a radi sta os..xD..i tu sam se skrsio dosta,e sad problem je sto mi je petak bio ramena i leđa i cesto nisam dolazio petkom i nadoknadio bi taj dan al uvek leđa izostavljao,ne znam zasto i sada hocu da ojacam leđa 1x nedeljno bi isao.Ja bi stvarno voleo ici u teretanu ali jos sam u procesu skidanja kila a neki sport bi mi puno bolje dosao za to nego teretana pogotovo borilacki sport.Bice vremena posle za teretanu necu da srljam krenuo sam sa 14 god u teretanu pa sam vise stete napravio nego uspeha...xD
                pa teretana ti je najbolja za skidanje kila...udri na definiciju i kardio trening i to je to.ne trebaju ti borilački sportovi.

                Comment


                • #9
                  Re: Jesu li leđnjaci dovoljni za donji deo leđa?Inace nemam bas jaka leđa pogotovo donji deo

                  Neznam probaću ovako pa cu viditi šta će biti,hvala na odgovorima...kolena mi propadose od trcanja,svaki put kad zavrsim trcanje bole me kolena jako,sad se prebacujem na brzo hodanje.

                  Comment

                  Working...
                  X