Announcement

Collapse
No announcement yet.

Je li dobro da uključim težine kada radim trbušnjake?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Je li dobro da uključim težine kada radim trbušnjake?

    Poz

    Da li je dobro da uključim težine kada radim trbušnjake,neznma kako da kažem želio bih malo da ih istaknem,da ih 'izbacim' prema vani?
    I kako bi to uopće izgledalo: set,rep,odmor ?

    Kada radim bez težine kao da ih ne osjetim nakon treninga,a dosadili su mi obični više.

  • #2
    Re: Trbušni mišići sa težinom

    http://www.building-body.com/8-trbusnih-zabluda.html
    zabluda br. 3..

    Comment


    • #3
      Re: Trbušni mišići sa težinom

      I meni se to činilo kao normalna stvar,no puno ljudi mi kažu da mogu lako dobiti ozljedu ili bol u donjem dijelu leđa..
      Koliku težinu da stavljam,da uradim nekih 15-20 ponavljanja max?

      Comment


      • #4
        Re: Trbušni mišići sa težinom

        Originally posted by Pwnz. View Post
        I meni se to činilo kao normalna stvar,no puno ljudi mi kažu da mogu lako dobiti ozljedu ili bol u donjem dijelu leđa..
        Koliku težinu da stavljam,da uradim nekih 15-20 ponavljanja max?
        Pa valjda težinu s kojom možeš uradit 15 - 20 ponavljanja max?
        Kako bismo mi trebali znat s kolikim opterećenjem ti možeš napravit 15 - 20 ponavljanja max? Pa to valjda ti znaš, ako ne, saznaj.

        Comment


        • #5
          Re: Trbušni mišići sa težinom

          Originally posted by Kahn View Post
          Pa valjda težinu s kojom možeš uradit 15 - 20 ponavljanja max?
          Kako bismo mi trebali znat s kolikim opterećenjem ti možeš napravit 15 - 20 ponavljanja max? Pa to valjda ti znaš, ako ne, saznaj.
          Nisam mislio koliku ja sebi težinu da stavljam kako bih mgoao uraditi15-20 ponavljanja jer to mogu ja samo znati,već sam mislio koliko težine stavim,da mogu uraditi max 15 ponavljanja ili da radim više ponavljanja..
          Krećem od sljedećeg tjedna,koristit ću težinu da mogu max 15 ponavljanja uradit

          Comment


          • #6
            Re: Trbušni mišići sa težinom

            Originally posted by Pwnz. View Post
            Nisam mislio koliku ja sebi težinu da stavljam kako bih mgoao uraditi15-20 ponavljanja jer to mogu ja samo znati,već sam mislio koliko težine stavim,da mogu uraditi max 15 ponavljanja ili da radim više ponavljanja..
            Krećem od sljedećeg tjedna,koristit ću težinu da mogu max 15 ponavljanja uradit
            Po mem skromnom mišlenju sve preko 15 ponavljanja više nije Body Building nego nekakav fitness...

            Ja čak ne radim skoro ni jednu vežbu sa više od 12 ponavljanja. Izuzetak su trbušnjaci i možda listovi... Ponekad sleganje ramenima...

            ALi čim uradim više od 12 ponavljanja, ja povećavam težinu...

            Prektikujem serije sa 12, 10 , 8 i 6 ponavljanja u z stalno povećavanje težine...
            Pivo za masu, rakija za defku...

            Comment


            • #7
              Re: Trbušni mišići sa težinom

              Originally posted by Dača View Post
              Po mem skromnom mišlenju sve preko 15 ponavljanja više nije Body Building nego nekakav fitness...

              Ja čak ne radim skoro ni jednu vežbu sa više od 12 ponavljanja. Izuzetak su trbušnjaci i možda listovi... Ponekad sleganje ramenima...

              ALi čim uradim više od 12 ponavljanja, ja povećavam težinu...

              Prektikujem serije sa 12, 10 , 8 i 6 ponavljanja u z stalno povećavanje težine...
              Hvala na savjetu,hoću još da ih razvijem pa ću raditi tako

              Comment


              • #8
                Re: Trbušni mišići sa težinom

                Btw, trbušnjake treba tretirati kao i svaki ostali mišić.. Kad radim podizanje trupa na kosoj klupi, obavezno uključujem plačaste tegove... Najčešće mi neko asistira, odradim desetak ponavljanja sa pločom od 10 kg i deset bez ploče, u istoj seriji... Onda povećam težinu.
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • #9
                  Re: Trbušni mišići sa težinom

                  Trbusnjaci sa utezima i nisu bas tako dobri, jako strada kraljeznica..

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trbušni mišići sa težinom

                    Dakle ljudi s velikom glavom imaju materijala za brigu...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trbušni mišići sa težinom

                      Originally posted by Maximus1950 View Post
                      Dakle ljudi s velikom glavom imaju materijala za brigu...


                      Ne, ako je šuplja...
                      Pivo za masu, rakija za defku...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trbušni mišići sa težinom

                        Originally posted by Maximus1950 View Post
                        Dakle ljudi s velikom glavom imaju materijala za brigu...
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment

                        Working...
                        X