Announcement

Collapse
No announcement yet.

koliko brzo se regenerira testosteron

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • koliko brzo se regenerira testosteron

    isprika ako ova tema već postoji prošvrljao sam ali je nisam našao,
    naime interesira me da li netko zna koliko brzo se regenira taj hormon,
    naime svi o tome pričaju odnosno "urbana legenda" kaže da je testosteron zaslužan za izgradnju mišičnog tkiva
    prilikom rada s utezima, isto tako kažu da vježbanje s utezima duže od sat vremena više šteti nego koristi izgradnji mišića, sad mene interesira da li netko zna koliko često u jednom danu se može trenirati u teretani tj. utezima a da se ne šteti mišićnoj masi, ili ako netko ima fizički zahtjevan posao (npr.skladištar koji osam sati pretumbava kutije gdje pretpostavljam dolazi do potrošnje testosterona) kada on može početi raditi s utezima i izgraditi mišiće.
    sorry ako sam zakomplicirao pitanje!

  • #2
    Re: koliko brzo se regenerira testosteron

    nisi zakomplicirao pitanje ali vrlo vjerovatno (po izboru rijeci) nemas puno veze o tome sta/kako funkcionisu hormoni

    testosteron se ne ''trosi'' niti se regenerira - on se luci u odredjenoj kolicini - vise ili manje u zavisnosti od milion faktora



    efekt treninga ili aktivnosti(posla, stovariste) i njihov uticaj na testosteron imaju malo veze sa izgradnjom misica, tj. akutne promjene koje se dese se naknadno izjednace tj. tijelo tezi homeostazi - znaci ako bi recimo imao jedan nagli pad testosterona u jednom trenutku tvoje tijelo bi naknadno pokusavalo vise testosterona luciti da bi se to u jednom duzem vremenskom roku izjednacilo (tj. dobijes tu neku srednju vrijednost) - ista stvar sa skokovima inzulina poslije obroka , odprilike se isto luci sa istom kolicinom UH bez obzira jesu li ''brzi'' ili ''spori'' ali su skokovi i padovi inzulina manje agresivni sa sporije probavljivom hranom -

    treniranje vise od sat vremena ne steti izgradnji misica - nekom vise odgovara duzi trening nekom vise kraci, bitno je da ''odradis posao'' bez da se pridrzavas besmislenih vremenskih limita

    ukratko: ne trosi vrijeme razmisljajuci o tome...birni se da napredujes na treninzima, da dovoljno dobro jedes i adekvatno odmaras...
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: koliko brzo se regenerira testosteron

      glavna stvar za testosteron su tri osnovne stvari -1 više hrane ->>>više hormona ,samo ogranici unos masti da se ne udebljas u salo 2 spavati više po noći 3 trenirati

      znam biciklista koji trenira najduze treninge koje sam ikad vidio po 8 sati nekad vozi ,nije svjetska klasa ali ima odlican nalaz hormona ,ima nalaz testosterona jako visok ,iako ima 37 godina ,odao mi je tajnu da je tajna što jede najviše kalorija ,ali ne iz masti jer biciklistima i sportašima su masti bi ga udebljale preko 70 kg ,sto si ne smije dopustiti ..

      pogledaj po svijetu ,sve zemlje koje ne jedu masno imaju normu Testosterona puno vecu nego Zapad i Europa ,Zemlje koje ne jedu puno mesa kad vade krv njihova norma je puno veca za normalu nego Hrvatima i Šveđanima ...što je u nas visoko u njih je normala .



      samo zato jer dan danas jedu

      Comment


      • #4
        Re: koliko brzo se regenerira testosteron

        Originally posted by Carl Wind View Post
        glavna stvar za testosteron su tri osnovne stvari -1 više hrane ->>>više hormona ,samo ogranici unos masti da se ne udebljas u salo 2 spavati više po noći 3 trenirati

        znam biciklista koji trenira najduze treninge koje sam ikad vidio po 8 sati nekad vozi ,nije svjetska klasa ali ima odlican nalaz hormona ,ima nalaz testosterona jako visok ,iako ima 37 godina ,odao mi je tajnu da je tajna što jede najviše kalorija ,ali ne iz masti jer biciklistima i sportašima su masti bi ga udebljale preko 70 kg ,sto si ne smije dopustiti ..

        pogledaj po svijetu ,sve zemlje koje ne jedu masno imaju normu Testosterona puno vecu nego Zapad i Europa ,Zemlje koje ne jedu puno mesa kad vade krv njihova norma je puno veca za normalu nego Hrvatima i Šveđanima ...što je u nas visoko u njih je normala .



        samo zato jer dan danas jedu
        Znači stvarno...

        Prvo, testosteron nastaje iz holesterola...

        Drugo, taj tvoj biciklista ti nije rekao da je kao i 90 % ostalih biciklista na steroidima, dakle na testosteronu....


        Treće, tek sada dolazi na red UH, nakon što si uneo steroide, koji će pojačati sintezu proteina, a UH će ti dati dodatnu snagu...
        Pivo za masu, rakija za defku...

        Comment


        • #5
          Re: koliko brzo se regenerira testosteron

          onda sam udri po kolesterolu i bit ćeš jak kao Amerikanac

          biciklist nije na testosteronu ,ima u granici testosteron ,a ne preko granice ,gledao sam mu nalaze ,ima u gornjoj granici ,a ne 5 puta više od normale ..

          evo ja ne unosim kolesterol u hrani 6 godina ,imam nikad manje masti u zivotu i nikad više mišića,kad sam jeo mlijeko i meso bio sam debel makar kad sam imo 18 godina

          taj mit da masna hrana daje visok testosteron je samo mit i ništa drugo .

          kalorije daju visok testosteron ,a probaj jesti 4000 kalorija kao ja ,ali jedi iz mesa i izgledat ćeš kao Djed Božićnjak .

          Comment


          • #6
            Re: koliko brzo se regenerira testosteron

            Originally posted by Carl Wind View Post
            onda sam udri po kolesterolu i bit ćeš jak kao Amerikanac

            biciklist nije na testosteronu ,ima u granici testosteron ,a ne preko granice ,gledao sam mu nalaze ,ima u gornjoj granici ,a ne 5 puta više od normale ..

            evo ja ne unosim kolesterol u hrani 6 godina ,imam nikad manje masti u zivotu i nikad više mišića,kad sam jeo mlijeko i meso bio sam debel makar kad sam imo 18 godina

            taj mit da masna hrana daje visok testosteron je samo mit i ništa drugo .

            kalorije daju visok testosteron ,a probaj jesti 4000 kalorija kao ja ,ali jedi iz mesa i izgledat ćeš kao Djed Božićnjak .
            Pa jedem toliko... OK, ne baš, ali jedem 3700, što mi je sasvim dovoljno... Nemam potrebu za većim brojem kalorija.

            I da, mršavim, a povećavam mišićnu masu i pored toga još idem svaki dan na posao, izdržavam familiju, a dani ne treniranja su mi vrlo retko, ne treniram jedan dan sedmično... Imam 43 godine.

            Evo ti linka, za moju tablicu moje dnevne ishrane, koju sam postavio na nekoj od tema, pre neki dan...
            http://www.building-body.com/forum/t...l=1#post987142

            PS

            Upravo jedem...

            WP_20140707_005.jpg
            Last edited by Dača; 07-07-14, 15:57. Reason: tipfeler
            Pivo za masu, rakija za defku...

            Comment


            • #7
              Re: koliko brzo se regenerira testosteron

              odlično ,koliki ti je kolesterol u krvi ,meni 2.5 -3.0 kako kad ..a ti? ja kad sam jeo kao ti imao sam kolesterol preko 5 ,a sve preko 4.1 je ogroman rizik za srčani i moždani udar

              imaš li problema sa tim stvarima? koliko imas kila?

              Comment


              • #8
                Re: koliko brzo se regenerira testosteron

                Originally posted by Carl Wind View Post
                odlično ,koliki ti je kolesterol u krvi ,meni 2.5 -3.0 kako kad ..a ti? ja kad sam jeo kao ti imao sam kolesterol preko 5 ,a sve preko 4.1 je ogroman rizik za srčani i moždani udar

                imaš li problema sa tim stvarima? koliko imas kila?
                Imaš moju kilažu u avataru, a nemam preblema sa kolesterolom, prtitisak (tlak) sam smanjio na normalu i odlično se osećam...

                A ranije sam pio i Tritace za pritisak i Holestu za holesterol... Dok sam jeo sve i dok nisam trenirao...
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment


                • #9
                  Re: koliko brzo se regenerira testosteron

                  Daca legenda

                  Comment

                  Working...
                  X