Announcement

Collapse
No announcement yet.

Znači li bol u mišiću dobro odrađen trening ili pretreniranost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znači li bol u mišiću dobro odrađen trening ili pretreniranost

    Pozdrav svima

    Zanima me dali bol ili zatezanje u mišiću dan ili dva nakon odrađenog treninga znači i uspiješno odrađen (pogođen) trening? ILI se bol nebi trebala javljat nakon prvih tjedan do dva kad prođu početničke upale?

    Znam da o tome ima dosta postova ali zanima me izravno mišljenje ljudi s iskustvom. Dali su oni uvijek osjećali bol nakon treninga ili su im mišići postali "imuni" sto se osjeta boli tiče, a rezultati su se nastavili javljati bez nje?

    Hvala puno na odg

    LP

  • #2
    Re: Znači li bol u mišiću dobro odrađen trening ili pretreniranost

    S vremenom su uaple sve manje i teze je doci do njih po mome iskustvu,ali onda ponekad povecam intezitet i opet osjetim upalu... Isto tako,i ako nemas upalu to ne znaci da nisi dobro odradio trening
    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

    Comment


    • #3
      Re: Znači li bol u mišiću dobro odrađen trening ili pretreniranost

      slažem se da ako nema upale to ne znači da trening nije dobro odrađen,al uvijek volim drugi dan osjetit mišić koji sam radio,naravno sve je teže s vremenom ga tako pogodit da osjetiš upalu,al zato svaki put treba naći način da mišić bude šokiran,neke sitnice u samom izvođenju vježbe promjenit i tako...također puno je lakše uništit mišić kako spada ako se radi klasični split svaka skupina jednom tjedno,ja tako radim ali ne kažem da je to najbolje..naravno ima ljudi koji rade istu skupinu dva-tri puta tjedno pa opet pogode mišić na pravi način svaki put,al to treba i znat...

      Comment


      • #4
        Re: Znači li bol u mišiću dobro odrađen trening ili pretreniranost

        Jedino područje gdje su mi više manje redovite upale su prsa makar ih uvijek radim s više manje istim težinama i noge naravno. Triceps najviše mrcvarim a upale nigdje, bile su na početku a sada možda nešto sitno, tek toliko S upalama ili bez vidim da se razvijam i da to vodi k nečemu, najbolji indikator dobrog treninga mi je velika glad, onda znaš da si se potrudio Prošli put radio prsa, ravni bench u supersetu sa širokim sklekovima, bilo je dosta serija, preko 7 otprilike, i u pauzama sam osjetio stezanje prsnih mišića, kako se grče i mislio kako će biti upala 3 dana a na kraju je nije ni bilo.
        Last edited by Krešimir; 03-11-14, 11:48.

        Comment

        Working...
        X