Announcement

Collapse
No announcement yet.

Neutralni zgib

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neutralni zgib

    Evo kao što naslov kaže,dosta sam njuškao po internetu međutim nigdje nema koji mišići primarno rade.

    Uglavnom uski zgibovi vise pogađaju lats , i potrebno se dizati doslovno dok šake diraju ramena iznad šipke.

    Nadhvatni zgib cca širina ramena gađa gornji ( srednje ) mišiće leđa

    Dok široki zgib pogađa puno više dubinu leđa.

    Jedini misterij je sta pogađa neutralni , pošto na tom zgibu laktovi ipak idu više prema van nego unutra.Nešto sam uspijeo pohvatati da gađa donji lat , iako me zanima isključivo sta stvarno pogađa.Isto tako zgib ,nebitno kojeg hvata ako se leđa saviju prema unazad malo i prsa izbace van, rade i prsa.Ja osobno osjetim bol u prsima kod zgiba ako se nakosim ili radim L zgib znači dignute noge.Naravno sve jedan zgib pogađa i zadnje rame.I odličan zgib je side-to-side znaci lijeva ruka podhvat desna nadhvat i obrnuto.Ruka koja je na šipci u poziciji podhvata na nju se vise odiže dok nadhvatna ruka primomaže i tako se vise lat optereti.Uglavnom zgib je moja zaraza zato me i zanima neutralni grip : koje mišice pogađa i dali laktovi idu više uz tjelo ili prema van s obzirom da u teoriji stoji da laktovi moraju biti paralelni s podom, a ramena horizontalna znači kao na križu jer samo tako se lat ukljuci preko ramena.

    I jedna jako bitna stvar barem meni , što neutralni grip je sasvim prirodan hvat i biceps i zglobovi su u dobroj poziciji.I dobio sam gornje 2 pločice od zgiba pošto je i to dosta pogođeno.

    Usput ja radim zgib bez stiska samo prstima ,znači šipku hvatam do rubova prstiju jer tako nemam žuljeve i naravno palac uvjek na šipci kod nadhvata

    bigstock-High-resolution-concept-or-con-39195883-Copy.jpg

    bigstock-High-resolution-concept-or-con-39363604-Copy-Copy.jpg
    Last edited by dejan47; 20-11-14, 01:29.
    stara skola kreka rokanje apoteka
Working...
X