Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vježba za prsa po preporuci trenera???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vježba za prsa po preporuci trenera???

    Tek sam 3. puta u teretani, i trener mi je savjetovao slijedeće:

    Vježba za prsa, ležeći na klupi, sa bučicama -

    1. serija - 8 kg - 15 ponavljanja
    2. serija - 10 kg - 12 ponavljanja
    3. serija - 12 kg - 10 ponavljanja
    4. serija - 15 kg - 8 ponavljanja

    Da li je to pravilan pristup i pravilna vježba?

    Hvala!

  • #2
    Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

    Gle, imaš veliki izbor vježbi za prsa, isprobaj ih sve, nauči tehniku i u tom periodu ne pretjeruj sa kilažama, a kada se ufuraš, radiš serije do otkaza.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

      @patrik bolje je stat 1 ponavljanje prije otkaza da se cns ne optereti previse

      Comment


      • #4
        Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

        Originally posted by FEARiTseLF View Post
        @patrik bolje je stat 1 ponavljanje prije otkaza da se cns ne optereti previse
        Vjerujem, nemam ti ja pojma o tim stvarima!
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #5
          Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

          Originally posted by FEARiTseLF View Post
          @patrik bolje je stat 1 ponavljanje prije otkaza da se cns ne optereti previse
          pojasni nam to, ja u zadnje vrijeme se pucam preko otkaza kad su prsa u pitanju ... znaci kad ne mogu vise partner uskoci i jos 3-4 ponavljanja napravim
          ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
          Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

          Comment


          • #6
            Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

            ne odgovara svima isti trening, probaj sve i napravi šta ti misliš da ti najbolje odgovara.
            postavi vamo onda i iskusni ljudovi će ti prepraviti i suziti na ono što ima smisla, a da ti neko sastavlja sve, šta da radiš i sa koliko kila da radiš to nema smisla..
            npr meni neke vježbe u teretani jednostavno ne odgovaraju, možda zato što ih ne radim pravilno, ma da runi to radi ja neću jer mi ne paše, nađem neku alternativu za to i peglaj..

            prvi tjedan se upoznat sa teretanom i to, probaj sve, nauči pravilno, vidi šta ti odgovara i sastavi si nešta.. trener je tu da te nauči kako i šta, a ne da ti daje još s koliko kila da radiš, ti sam najbolje znaš koliko možeš podić

            Comment


            • #7
              Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

              pojasni nam to, ja u zadnje vrijeme se pucam preko otkaza kad su prsa u pitanju ... znaci kad ne mogu vise partner uskoci i jos 3-4 ponavljanja napravim
              naizgled ako ne radis do otkaza onda tijelo misli da je dovoljno jako da odradi odredeni set sa odredenon kilazon i nece rast zato jer nema potrebe pa je jeli logicno da se ubijes i das tijelu signal da nije dovoljno jako i da treba ojacat i sad bi kao misici trebali rasti
              to je sve logicno i takvo razmisljanje je razlog sta se uopce radi do otkaza + one hardcore spike "dizi sipku dok ne umres" ali sad sa druge strane
              vecina pl-era, bb-era i oly liftera skoro nikad ne ide do otkaza a opet pogledaj njihovu snagu i misicnu masu koja je na zavidnoj razini. uzmi za primjer Coana koji je pl legenda i on recimo nikad nije isao do otkaza u serijama . isti princip treninga su imali i drugi poznati lifteri. sad posebno za natural vjezbaca po mon misljenju je nepotrebno ic do otkaza jer to jako opterecuje cns i misice a vrijeme oporavka je dugo. ugl, najbolje je stat jedno ponavljanje prije otkaza sta ce vecinon i bit preko odredenog broja ponavljanja a opet neces toliko opteretit cns i izmorit tijelo a naravno rast ces

              Comment


              • #8
                Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

                Moram reći da sam došao pomalo razočaran iz teretane!!!

                Ili trener ne zna svoj posao, ili to tako mora biti.
                Znači, ova vježba koju mi je preporučio za prsa,

                1. serija - 8 kg - 15 ponavljanja
                2. serija - 10 kg - 12 ponavljanja
                3. serija - 12 kg - 10 ponavljanja
                4. serija - 15 kg - 8 ponavljanja

                veli mi da radim vježbe za sve mišićne skupine (triceps, biceps, leđa, noge, ramena) svaki drugi dan po jednu skupinu, 4 serije sa ponavljanjima do max 15 kg, kako je i gore navedeno u ovoj vježbi, bez povećavanja težine, i to 3 mjeseca!!!
                Da, dobro ste pročitali .... 3 MJESECA!
                Tek da nakon 3 mjeseca mogu početi povećavati težinu.

                Sad se pitam tko je tu lud?

                Comment


                • #9
                  Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

                  Ti! Čitaj forum i uči, pa nećeš postavljati ovakva pitanja.
                  Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

                    Originally posted by relentless View Post

                    Sad se pitam tko je tu lud?
                    ti

                    vec san ti odavno napisa linkove za program(e) koje da radis pa sad ako ces slusat tog guru trenera slobodno

                    Comment


                    • #11
                      Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

                      FEAR, vidio sam i pročitao linkove koje si mi napisao, i hvala na tome, ali mi je neshvatljivo da 3 mjeseca vježbam sa max 15kg!?!?!? Imam Whey, Creatine, DailyOne vitamine. Mislim (možda sam u krivu) da mi je to dovoljno da i nakon mjesec i pol poćnem povećavati težinu.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

                        pa ako si vidia i procita zasto ne radis po tome? a tog trenera steraj u 3pm...i radi po starting strengthu

                        Comment


                        • #13
                          Re: Vježba za prsa po preporuci trenera???

                          Originally posted by FEARiTseLF View Post
                          a tog trenera steraj u 3pm...
                          I to prekosutra!

                          Comment

                          Working...
                          X