Announcement

Collapse
No announcement yet.

napredak prsa - bučice vs šipka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • napredak prsa - bučice vs šipka

    Nedavno je slična tema bila na forumu, ali ne i onaj odgovor koji ja tražim.

    Prije svega: ovo pitanje se odnosi na razvoj mm u prvom redu.

    Zna se da nekim ljudima ne odgovara šipka, za bench press, što zbog bolova i 'neudobnosti', što zbog prevelikog angažmana tricepsa i prednjeg delta, a slabog pogađanja prsa. Takva je situacija i kod mene, nažalost!

    Čitajući malo po netu, dade se primjetiti da je najbolje rješenje raditi i jednu i drugu vježbu! Međutim što ako nam šipka nikako ne odgovara? - Prisiljeni bi bili raditi dipse i/ili bučice.

    Moj trening za prsa izgleda ovako:

    * peck deck
    * decline press sa na crossu
    * ravni press sa bučicama (s rotacijom)
    * smith gilotina (zadnja vježba sa malom težinom, laktovi nazad, sa ograničenom amplitudom pokreta, samo u donjem dijelu)

    Radim razne kombinacije (sa predzamorenim tricepsom i deltom, sa izolacijskim vježbama prvim, izolacijskim vježbama naknadno..itd...). Uglavnom pogodim prsa i više nego odlično!

    Pitanje glasi: Znate li nekoga, ili možda iz vlastitog iskustva, kakav je napredak u masi/snazi ako radimo isključivo sa bučicama (a ne šipkom)? Činjenica je da se bučicama diže 30-50% manja težina. Hoće li znatno manja kilaža sa bučicama zaista imati lošiji utjecaj na hormonalni poticaj i je li moguće tijelo nekako prevariti tu? Ukratko kakva su iskustva?

    Thx!

  • #2
    Re: napredak prsa - bučice vs šipka

    sto se mene tice bucice su zakon,sipku ionako koristim samo za cucnjeve,DL...
    kad je o prsima rijec bucice pruzaju raznovrsne vjezbe,dok sipka samo bench(ravni,kosi,kontrakosi)
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • #3
      Re: napredak prsa - bučice vs šipka

      Originally posted by KeLavra View Post
      dok sipka samo bench(ravni,kosi,kontrakosi)
      +uzrucenje s prsa, predrucenje, veslanje u pretklonu, dizanje pod bradu, nabacaj na prsa...
      ali ipak da, ja preferiram bucice...
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #4
        Re: napredak prsa - bučice vs šipka

        Moje iskustvo je to da je napredak prsa ipak bolji kada ga baziraš na složenoj vježbi. Ako ne paše šipka, onda dipsi.
        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

        Comment


        • #5
          Re: napredak prsa - bučice vs šipka

          Originally posted by PatrickStar View Post
          Moje iskustvo je to da je napredak prsa ipak bolji kada ga baziraš na složenoj vježbi. Ako ne paše šipka, onda dipsi.
          Ja sam imao problem s tim da su mi jedno vrijeme prsa zaostajala dosta za ostalim grupama. I onda jedan dan upoznam profesionalnog bodybuildera iz Austrije, već penzionisan, ali ima dosta takmičenja i iskustva iza sebe... I požalim se ja njemu na zaostajanje prsa u odnosu na ostale grupe... I onda mi je on savjetovao da jedno vrijeme izbacim bench press i baziram se na potiske bućicama... Kad sam to uradio, nakon 4-5 sedmica već se vidio napredak... Ali sam se iza toga ponovo vratio na bench press.. =)))
          "Nobody ever got strong or got in shape by thinking about it. They did it." Jim Wendler

          Comment


          • #6
            Re: napredak prsa - bučice vs šipka

            slazem se, bucice su zakon a i odlicne su za vjezbanje stabilizatora..
            preporucam ti i ovu vjezbu za prsa:
            http://www.bodybuilding.com/exercise...able-crossover
            ako hoces vise razviti unutarnji dio prsa onda samo jos dodatno prekrizis ruke

            Comment


            • #7
              Re: napredak prsa - bučice vs šipka

              Originally posted by antonio-zg View Post

              Moj trening za prsa izgleda ovako:

              * peck deck
              * decline press sa na crossu
              * ravni press sa bučicama (s rotacijom)
              * smith gilotina (zadnja vježba sa malom težinom, laktovi nazad, sa ograničenom amplitudom pokreta, samo u donjem dijelu)

              Radim razne kombinacije (sa predzamorenim tricepsom i deltom, sa izolacijskim vježbama prvim, izolacijskim vježbama naknadno..itd...). Uglavnom pogodim prsa i više nego odlično!



              Thx!
              zasto bas takav poredak

              zasto ne ovako:
              -ravni press(bucicama)
              -giljotina (smith)
              -cross ili dipsi
              -peck deck

              jedino ako bas volis radit u predzamoru...al ipak mislim da za velika i masivna prsa prvo idu slozene vjezbe pa onda izolacije i nikako nebi stavio gornji dio prsa kao zadnju vjezbu na treningu kad sam vec mrtav umoran


              a ja cu pocet radit prvo gornji dio prsa giljotinu ili kosi pa onda ravni press...htio bi bacit vise paznje na gornji dio jer ruzno izgleda kad zaostaje gornji dio,a vidio sam u dosta klipovca na youtubu da neki rade prvo gornji dio...
              Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

              Comment


              • #8
                Re: napredak prsa - bučice vs šipka

                Ja mogu reci da nakon dosta variranja i usavrsavanja tehnike prednost dajem slozenim vjezbama, 1. vjezba neka bude kosi ili ravni bench (giljotina) svaki tjedan drugacije, onda bi stavio dipse ili potisak bucicama ravni/kosi/kontrakosi, na kraju razvlacenje bucicama ili na crossu, nemam peck deck, ali bi i to preporucio za finisiranje cisto 1-2 serije, cjelokupni raspon neka bude cca 12-13 radnih serija...da se dotaknem i predzamora, raditi ga, ako su prsa stvarno u zaostatku, kad se nabaca mesa onda pocinjati trening sa slozenim vj.
                KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                Comment


                • #9
                  Re: napredak prsa - bučice vs šipka

                  Potpis na Hardya, izolacija prije složene samo ako imamo problema sa mind-muscle vezom i pogađanjem ciljane skupine, ali ako to nije slučaj, po meni compound pa onda izolacija. Jer na početku smo najodmorniji, najveću težinu možemo dići i najviše "oštetiti" mišić.
                  Npr. kod prsa - dipsi, bench, potisak bučicama, fly.
                  Leđa - zgibovi, veslanje dvoručnim, veslanje bučicom, kablovi.
                  Point izolacije je da pogodi točno ciljanu skupinu, koja je već umorena i da ju finišira - uzme se manja težina, veći rep range (12) i čisti mind-muscle. Jer neće npr. biti sigurno isti efekt ako radimo fly na početku s nekom većom težinom ili ako ga radimo na kraju s nekom manjom. Izolacija je puno bolja u potonjem slučaju.
                  No, kao što sam rekao, ako se ima problema s uspostavljanjem mind-muscle veze, onda svakako prije izolacija pa compound.
                  Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                  Comment

                  Working...
                  X