Announcement

Collapse
No announcement yet.

5 Kontraverznih Mr.Olympia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 5 Kontraverznih Mr.Olympia

    U broju 7. (July 2010) , Flex donosi listu kontraverznih (contrOversy) Mr.Olympia takmicenja !?.Sta je vrlo zanimljivo iako su vlasnici tog takmicenja vec 7 godina njihov glavni pisac sve je kriticniji i ocito nesto novo (?!) se predosjeca.I evo liste "O" i sumnjicavih pobjeda.

    5. Mr.Olympia 2007: Martinez - Jay
    4. " 1990 : Labrada - Haney
    3. " 2001: Jay - Coleman
    2. " 1981: Padilla - Colombu (drazesan naslov 5th ili 1st, Padilla bio 5.)
    1. " 1980: Arnold - protiv svih

    Za one koji neznaju, Arnold je 1981 bio promoter Mr.Olympia i njegov naj frend Franco pobjedjuje iako radi slomljene noge nije trenirao noge 6 mjeseci.
    Dok 1980 uvjerljiv favorit Mentzer bude 5 (ko Padilla '81) , organizator/promoter je bio arnoldov prvi americki trening partner australac Paul Graham (jedini koji je u Vince's Gym znao njemacki).Graham i Arnold su djelili stan 2 godine, sve dok Arnie nije uspio dovesti F.Columba u Californiu.Arnold ce kasnije biti vjencani kum Carol & Paul Grahama.
    Neznam gdje se po Flax-u zagubila 1984 Mr.Olympia i L.Haney "pobjeda" nad M.Makawyjem ?.

  • #2
    Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

    Vidim kroz nekoliko tvojih topika da "njušiš" nešto novo. Možeš li pojasniti što to točno predosjećaš i zašto?
    Originally posted by daedraug
    Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
    Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

    Comment


    • #3
      Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

      Po meni je žalosno da nisu Mr.O postali likovi kao Mentzer,Shawn Ray,Flex Wheeler,Miloš Šarčev,Kevin Levrone,Labrada,itd.

      Comment


      • #4
        Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

        Originally posted by Vladebisi
        Po meni je žalosno da nisu Mr.O postali likovi kao Mentzer,Shawn Ray,Flex Wheeler,Miloš Šarčev,Kevin Levrone,Labrada,itd.
        Nisu imali sreće natjecavši se s boljima od sebe.

        Inače, dodao bih "čudnu" pobjedu Doriana Yatesa 1997. godine. Mr Olympia bez jednog bicepsa, doslovno bez njega. Dorian je kraj drugoplasiranog Nassera izgledao jako loše i nesimetročno.
        Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
        Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

        Comment


        • #5
          Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

          Obratite pozornost na Dorianov dupli biceps, tj može li se to uopće nazvati "duplim":

          Povoljno sastavljam plan prehrane i treninga.
          Za sve informacije javiti se privatnom porukom.

          Comment


          • #6
            Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

            Originally posted by Vladebisi
            Po meni je žalosno da nisu Mr.O postali likovi kao Mentzer,Shawn Ray,Flex Wheeler,Miloš Šarčev,Kevin Levrone,Labrada,itd.
            od ovih je trebao postat samo Shawn, protiv lošeg doriana kao što je nino primjetio...

            ostali, uvijek je bilo boljih.
            ne repam o politici možda bi trebo,
            politika je mala ljadro još je nisam jebo

            Comment


            • #7
              Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

              Originally posted by SEVER
              Vidim kroz nekoliko tvojih topika da "njušiš" nešto novo. Možeš li pojasniti što to točno predosjećaš i zašto?
              Danasnji vlasnik ,American Media se ocito pocinje sve vise udaljavati od onoga (negativnog) sta je radio bivsi gazda (J.Weider).Sve i jedan nekad weiderov covjek je zamjenjen u Flex urednistvu.Jos uvjek se nezna dali su prilikom kupovine Weider Publikacija , kupili i arhivu istog.No, po pisanju 2 glavna u Flexu izgleda da jesu i tko zna sta mogu objelodaniti.
              Ako se bodybuilding (pogotovo profesionalni) zeli modernizirati i biti poput ostalih sportova onda titule poput Mr.Olympia,Mr.Universe i slicne moraju otici.
              Znamo da nitko nemoze biti Gospodin grcke planine Olympus/Olimpia ili sampion svemira.

              Comment


              • #8
                Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

                Originally posted by Vladebisi
                Po meni je žalosno da nisu Mr.O postali likovi kao Mentzer,Shawn Ray,Flex Wheeler,Miloš Šarčev,Kevin Levrone,Labrada,itd.
                Najcudnije (ne najzalosnije) je da je totalna anti-simetrija i anti-proporcionalnost Tom Platz mogao postati svjetski prvak i visoko plasirani u pro takmicenjima.

                Comment


                • #9
                  Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

                  Originally posted by Nin0
                  Originally posted by Vladebisi
                  Po meni je žalosno da nisu Mr.O postali likovi kao Mentzer,Shawn Ray,Flex Wheeler,Miloš Šarčev,Kevin Levrone,Labrada,itd.
                  Nisu imali sreće natjecavši se s boljima od sebe.

                  Inače, dodao bih "čudnu" pobjedu Doriana Yatesa 1997. godine. Mr Olympia bez jednog bicepsa, doslovno bez njega. Dorian je kraj drugoplasiranog Nassera izgledao jako loše i nesimetročno.
                  John Terilli je "izgubio" IFBB Cesare Palace Pro World Cup 1983 od Lee Haney-a sa 1 bodom razlike .

                  Comment


                  • #10
                    Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

                    Originally posted by SydneyCroatia
                    Originally posted by Vladebisi
                    Po meni je žalosno da nisu Mr.O postali likovi kao Mentzer,Shawn Ray,Flex Wheeler,Miloš Šarčev,Kevin Levrone,Labrada,itd.
                    Najcudnije (ne najzalosnije) je da je totalna anti-simetrija i anti-proporcionalnost Tom Platz mogao postati svjetski prvak i visoko plasirani u pro takmicenjima.
                    lol...da, a s druge strane arnold osvaja 7 (ili 8?) puta olimpiju.
                    ne repam o politici možda bi trebo,
                    politika je mala ljadro još je nisam jebo

                    Comment


                    • #11
                      Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

                      Originally posted by Nin0
                      Originally posted by Vladebisi
                      Po meni je žalosno da nisu Mr.O postali likovi kao Mentzer,Shawn Ray,Flex Wheeler,Miloš Šarčev,Kevin Levrone,Labrada,itd.
                      Nisu imali sreće natjecavši se s boljima od sebe.

                      Inače, dodao bih "čudnu" pobjedu Doriana Yatesa 1997. godine. Mr Olympia bez jednog bicepsa, doslovno bez njega. Dorian je kraj drugoplasiranog Nassera izgledao jako loše i nesimetročno.
                      Neki Mr.Olympia "pobjednici" dobili su titulu & trofej uz prazan cek (blank cheque) od Weidera.Vidi knjigu Sergio Oliva "Mit" ili Muscle Training Illustrated's.Jer da to nije istina J.W. bi tuzio Olivu i Luriea.

                      Comment


                      • #12
                        Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

                        Originally posted by Nin0
                        Obratite pozornost na Dorianov dupli biceps, tj može li se to uopće nazvati "duplim":

                        Taj seljačina Weider sa svojim glupim kultom ličnosti.
                        Uvijek bi se isticao na mjestima gdje je skroz nebitan - njegova velika faca kao scenografija za pozornicu Olympije? On je bio samo poslovni čovjek cijeli život, a stalno se pokušavao predstaviti kao nešto više, što bi uvijek ispadalo bezukusno i bezveze. Da su stavili Arnoldovu facu iza, ajde. Premda bi i to bilo suvišno i neukusno. Ali koji j... Joe Weider??? Šta me briga za Joea Weidera? Pozornica je mjesto za vrhunske bildere, ne za nekog poslovnjaka koji kao bilder nije nikad ništa postigao. Nek sjedi u svom uredu i broji pare.
                        I sav taj kičeraj na pozornici, scenograf je stvarno zadnja seljačina također.
                        Originally posted by daedraug
                        Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                        Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                        Comment


                        • #13
                          Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

                          Originally posted by SydneyCroatia
                          Originally posted by SEVER
                          Vidim kroz nekoliko tvojih topika da "njušiš" nešto novo. Možeš li pojasniti što to točno predosjećaš i zašto?
                          Danasnji vlasnik ,American Media se ocito pocinje sve vise udaljavati od onoga (negativnog) sta je radio bivsi gazda (J.Weider).Sve i jedan nekad weiderov covjek je zamjenjen u Flex urednistvu.Jos uvjek se nezna dali su prilikom kupovine Weider Publikacija , kupili i arhivu istog.No, po pisanju 2 glavna u Flexu izgleda da jesu i tko zna sta mogu objelodaniti.
                          Ako se bodybuilding (pogotovo profesionalni) zeli modernizirati i biti poput ostalih sportova onda titule poput Mr.Olympia,Mr.Universe i slicne moraju otici.
                          Znamo da nitko nemoze biti Gospodin grcke planine Olympus/Olimpia ili sampion svemira.
                          Aha, ja sam mislio da ti o nečem ozbiljnijem pričaš. Imena titula su po tebi problem? Ti misliš da bi bilo bolje da jednostavno imamo World Bodybuilding Championships? Ne znam, ja u tome ne vidim nikakav problem, meni se sviđa što je bodybuilding toliko unikatan i ne bih htio da se počne na njega gledati kao na još jedan "sport". Svi sportovi se vrte oko toga što tijelo može, bodybuilding se jedino vrti oko toga kako tijelo izgleda. Prema tome bodybuilding po definiciji i nije zapravo sport, nego je natjecanje u ljepoti (jedne određene i dosta underground vrste ljepote). Bilderi nisu, dakle (po meni), sportaši, nego muška nabildana verzija missica.
                          Uvijek mi je smiješno bilo kad bi imao primjerak naših (vrlo loših, kao što svi znamo) MuscleSport novina; ko da nije dovoljno što se novine zovu MuscleSPORT, urednik ili što već je u uvodu na kraju voli napisati: "sportski pozdrav" i onda se još potpiše sa "Sportman". A ja si mislim; "pa čemu tolki kompleksi, drž' se svojeg i ne pokušavaj to prikazati kao nešto što nije." Ja sebe ne doživljavam kao sportaša.
                          Originally posted by daedraug
                          Mnogi ljudi nose pidžamu sa likom Supermena,Superman nosi piđamu sa likom Chuck Norris-a ... a Chuck Norris nosi piđamu sa likom našeg SEVERA
                          Mozes me voljeti ili mrziti, a možeš me i ignorisati....

                          Comment


                          • #14
                            Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia

                            Citiram: "Sport je fizička ili mentalna aktivnost koju čovjek izvodi po utvrđenom skupu pravila, u cilju natjecanja sa protivnikom ili protivničkim timom, uz primjenu propisanog sistema bodovanja na osnovu kojeg se utvrđuje pobjednik."

                            Ako je šah sport, onda je definitivno i BB.

                            Ja sebe ne doživljavam kao sportaša.
                            Ni ja te ne doživljavam kao sportaša.

                            Comment


                            • #15
                              Re: 5 Kontraverznih Mr.Olympia



                              a stvarno...ti se ne doživljavaš kao sportaša...
                              pa valjda treniraš, ostavljaš dušu na treningu, tvoje tijelo se napreže i doseže svoje granice...natjecateljski bodybuilding možda i nije "sport", ali treniranje bb-a je itekako sport koji zahtjeva odricanje i trud. ovo mi je nekako provociranje, nhf.

                              osim ako je problem semantika...
                              ne repam o politici možda bi trebo,
                              politika je mala ljadro još je nisam jebo

                              Comment

                              Working...
                              X