Announcement

Collapse
No announcement yet.

Natural bodybuilding?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Natural bodybuilding?

    Originally posted by gironda
    frend koji se poluprofesionalno bavioo tenisom je od trenera saznao da glutamin koji pije ima u sebi supstancu koja je na listi zabranjenih sredstava
    kako
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #17
      Re: Natural bodybuilding?

      krivo sam se izrazio, nije on pio taj glutamin nego neki kolega njegov u kampu u kojem je trenirao.
      inace, pitao sam ga kako je to moguce, mislim, to mi djeluje kao SF, al mi nis nije znao rec, ni ciji je glutamin, ni koja je supstanca. vise bi to svrstao u neku kategoriju rekla kazala. al opet, ako je istina treba se zapitat
      Animal. Can you handle it?

      Comment


      • #18
        Re: Natural bodybuilding?

        Originally posted by gironda

        kad smo vec kod ovog, frend koji se poluprofesionalno bavioo tenisom je od trenera saznao da glutamin koji pije ima u sebi supstancu koja je na listi zabranjenih sredstava
        Da i moja baba ima rogove.
        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

        I know it's hard to keep an open heart
        When even friends seem out to harm you
        But if you could heal a broken heart
        Wouldn't time be out to charm you

        November Rain, Guns and Roses

        Comment


        • #19
          Re: Natural bodybuilding?

          sorry Dalibore, ali male pre olako shvacas stvari. ne kazem da je ova prica sto posto istinita, ali jednu dozu sumnje bi trebao zadrzati, a ne reagirati kao pubertetlija.
          proguglaj malo temu nedozvoljenih sredstava u suplementima prehrani, iznenadio bi se sto ce ti izac. u americi se opcenito dosta o tome prica. inace ako nekom ne vjerujem, onda je to farmaceutskoj industriji i strasno sam pazljiv sto se tice uzimanja bilo kakvih preparatea, ukljucujuci suplemenata.
          naravno, ne govorim da treba dizat opcu paniku, nego ipak bit upoznat s mogucnoscu da sve nije crno bijelo kako na kutiji pise
          Animal. Can you handle it?

          Comment


          • #20
            Re: Natural bodybuilding?

            Originally posted by gironda
            sorry Dalibore, ali male pre olako shvacas stvari. ne kazem da je ova prica sto posto istinita, ali jednu dozu sumnje bi trebao zadrzati, a ne reagirati kao pubertetlija.
            proguglaj malo temu nedozvoljenih sredstava u suplementima prehrani, iznenadio bi se sto ce ti izac. u americi se opcenito dosta o tome prica. inace ako nekom ne vjerujem, onda je to farmaceutskoj industriji i strasno sam pazljiv sto se tice uzimanja bilo kakvih preparatea, ukljucujuci suplemenata.
            naravno, ne govorim da treba dizat opcu paniku, nego ipak bit upoznat s mogucnoscu da sve nije crno bijelo kako na kutiji pise
            Ne shvaćam ja olako stvari nego ti.
            Šta se tiče glutamina tu ne trebam nikakvu dozu sumnje zadržati. Glutamin nema veze sa dopingom a to da je netko sredstvo bilo dodano u taj glutamin sigurno nije točno jer takvo nešto se nikome ne bi isplatilo ni kupcu i ni proizvođaču. Jednostavno danas ima različiti broj kvazi trenerčića koji i ne znaju što su dodaci pa izađu sa ovakvom glupošću kao što je ova vezana sa glutaminom.
            Sve dodatke je nemoguće poznavati i možda postoji kakvi sumnjivi ali glutamin sigurno nije u tom rangu ni na tom popisu.
            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

            I know it's hard to keep an open heart
            When even friends seem out to harm you
            But if you could heal a broken heart
            Wouldn't time be out to charm you

            November Rain, Guns and Roses

            Comment


            • #21
              Re: Natural bodybuilding?

              Slažem se s Daliborom.
              Malo mi je čudno za povjerovati da bi netko stavljao HGH itd.u glutamin i prodavao ga po toj cijeni.
              Inače ne volim ove teorije urote: netko je negdje u nekom kampu popio nešto i nekakav je trener rekao da to nešto sadrži nešto nedozvoljeno!!!!!!!!!!!!!!?????????????

              Ja se više bojim prehrambene industrije nego farmaceutske, bojim se ove plastične rajčice i grožđa i one bijele tekućine koju nazivaju mlijeko a glutamina se ne bojim.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #22
                Re: Natural bodybuilding?

                neznam gdje si to shvatio da ja shvacam stvari olako??
                ne da mi se citirat samog sebe, al se dobro sjecam da sam rekao da ne treba dizat opcu paniku. naravno da ne vjerujem da mi je u wheyu hormon rasta.
                ono sto sam htio rec je da nisam JA izmislio te stvari, nego su te stvari jednostavno negdje aktualne. a ove fore ne isplati se ni kupcu ni proizvodacu, jednostavno ne pusim. u industriju suplemenata i svega slicnog se uopce ne razumijem, niti namjeravam postat strucnjak, ali cinjenica je da ne postoji apsolutno nikakvo jamstvo da je ono sto pise na kutiji zaista slucaj. shvacam dalibore da ne prihvacas ovakav stav jer ti se na kraju krajeva "pola" prehrane sastoji od dodataka, sam si rekao da pijes 3-4 šejka na dan, ne da mi se provjeravat stvarno.
                volio bih da se u rasoravu ukljuci riss, s obzirom na to da je mozda nesto o ovoj temi cuo na fakultetu.
                opet se vracamo na ovaj primjer, zao mi je da sam ga uopce napisao. kelly, i sam sam rekao da je to najobicniji trac koji vjerojatno veze nema s istinom.
                sto se tice hrane, tu takoder stvarima treba prilazit uz dozu skepse, al mislim da smo mi tu jos u odnosu na EU puuuno puno bolji. dovoljno je otic u trgovinu vani i uvjerit se.
                mlijeko sm i ja poceo izbacivat lagano iz prehrane, ali nekako mi je preagresivan stav da se vise bojis mlijeka nego glutamina
                gledaj to na ovaj nacin, za sto je potrebno vise procesa da bi dosao do konacnog proizvoda, do svjezeg mlijeka koje se prodaje u onoj plasticnoj boci ili glutamina koji se dobiva hidrolizacijom (ili nekim drugim procesima) iz biljnog proteina??
                Animal. Can you handle it?

                Comment


                • #23
                  Re: Natural bodybuilding?

                  kreatin je bio zabranjivan u francuskoj nogometnoj ligi koliko ja znam nisu ga ni maknuli s liste, tako da damire sveznajuci nije to takva glupost koju je covjek rekao. iako s druge strane to je najobicnija aminokiselina tako da ne vidim razlog zabrani. ista je stvar bila i sa kofeinom samo kratko vrijeme da se nije kofein preko određene granice smio nalaziti u tijelu. a najveca glupost je sto je sad zabranjena i infuzija, znaci najobicnija voda unesena intravenozno se smatra "prevarom" u sportu. vidim da vam je promako clanak ne tvrdim da je bio na bodybuilding.com ali ga negdje jesam citao prosle godine da je u 35% suplemenata na trzistu pronađeno tragova zabranjenih supstanci u nekima i aas tako da bas hgh u glutamin niko nece stavljat jer aktivna supstance nije toliko stabilna kao obican glutamin ali vrlo lako moguce da se stavljaju neke stvari koje nisu tamo napisane

                  Comment


                  • #24
                    Re: Natural bodybuilding?

                    govori se o glutaminu, a ne o kreatinu. To dvoje nema nešto zajedničko.

                    Comment


                    • #25
                      Re: Natural bodybuilding?

                      Originally posted by Dalibor
                      Neki primjer legalno sportskog dopinga?
                      Originally posted by gironda
                      pa na kraju krajeva kreatin meni pada na pamet kao idealan primjer legalnog sportskog dopinga.
                      1. legalan je
                      2. u kratkom roku dize performanse u svim pogledima
                      Originally posted by Dalibor
                      Teška glupost.
                      ovdje se ne govori o kreatinu sry ako sam krivo procitao

                      Comment


                      • #26
                        Re: Natural bodybuilding?

                        govorilo se o jednom i o drugom
                        Animal. Can you handle it?

                        Comment


                        • #27
                          Re: Natural bodybuilding?

                          Originally posted by majestic
                          kreatin je bio zabranjivan u francuskoj nogometnoj ligi koliko ja znam nisu ga ni maknuli s liste, tako da damire sveznajuci nije to takva glupost koju je covjek rekao. iako s druge strane to je najobicnija aminokiselina tako da ne vidim razlog zabrani. ista je stvar bila i sa kofeinom samo kratko vrijeme da se nije kofein preko određene granice smio nalaziti u tijelu. a najveca glupost je sto je sad zabranjena i infuzija, znaci najobicnija voda unesena intravenozno se smatra "prevarom" u sportu. vidim da vam je promako clanak ne tvrdim da je bio na bodybuilding.com ali ga negdje jesam citao prosle godine da je u 35% suplemenata na trzistu pronađeno tragova zabranjenih supstanci u nekima i aas tako da bas hgh u glutamin niko nece stavljat jer aktivna supstance nije toliko stabilna kao obican glutamin ali vrlo lako moguce da se stavljaju neke stvari koje nisu tamo napisane
                          Pričalo se da će kreatin biti zabranjen u Francuskoj nogometnoj ligi nakon onog slućaja sa Zidanom koji je priznao da ga je koristio. Stvar je bila u tome što je on vjerovatno koristio nešto puno žešće i sa kreatinom je htio samo utaškati cijelu stvar. Inače veću količinu kreatina u krvi je teško pronaći jer ne postoji akekvatan test za to i to je gorivo koje se troši nakon napora.
                          Šta se tiče infuzije, još jedna u nizu gluposti na forumu. Ma gdje je to infuzija zabranjena? Mnogi sportaši je koriste nakon iscrpljenosti. To je obična voda i glukoza i kakav test bi dokazao povećanu razinu istih i koja bi to trebala biti količina koji bi bila nedozvoljena?
                          35% suplemenata da ima nešto nedozvoljeno u sebi. Ne vjerujem, jednostavno ne vjerujem! Pogotovo u nas gdje su velike kontrole kakvoće tih proizvoda!
                          http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                          I know it's hard to keep an open heart
                          When even friends seem out to harm you
                          But if you could heal a broken heart
                          Wouldn't time be out to charm you

                          November Rain, Guns and Roses

                          Comment


                          • #28
                            Re: Natural bodybuilding?

                            Znas mozda sto tocno mora odredeni proizvod proc prije nego dode na HR trziste.
                            npr. Dymatize izbaci novi iso110%, sto to ovdje treba proc? pretpostavljam samo granicu
                            evo jedan clanak sa stranice s imenom i prezimenom
                            http://www.bscg.org/SupplementIndustry.html#honest
                            Animal. Can you handle it?

                            Comment


                            • #29
                              Re: Natural bodybuilding?

                              Ako malo bolje razmislite taj kreatin se dobiva potpuno sintetički ko recimo testosteron a opet s druge strene da bi i jedan i drugi djelovali moraju se unositi u tjelo van svakih prirodnih zakona pa dolazimo opet pred zid zašto onda jedan kreatin spada u skupinu tzv natural supstanci a testosteron je već doping.

                              Ne želim ih poistovjećivati ali koji god slučaj uzmemo u obzir baš ne spadau u neki naturalizam.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Natural bodybuilding?

                                kreatin se dobije iz tri aminokiseline...a AK sigurno nisu nigdje zabranjene niti su stetne..
                                "Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

                                Apsolutni prvak BiH 2012. i 2013.god. - Licni trener
                                https://www.facebook.com/ado.adoni.gosto?ref=hl

                                http://www.staying-fit.net/

                                Comment

                                Working...
                                X