Announcement

Collapse
No announcement yet.

neke nejasnoće - glukoza, inzulin...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: neke nejasnoće

    Originally posted by Wolf1524
    Originally posted by Cile
    Glikogen u jetri je nizak ujutro. To se rijesi sa nekim vocem jer nekih 50-60 grama fruktoze je potrebno da se popuni taj manjak.
    Znaci zlica meda u Whey ujutro umjesto glukoze ( dextroze )?

    Comment


    • #17
      Re: neke nejasnoće

      Originally posted by Frey
      Originally posted by Wolf1524
      Originally posted by Cile
      Glikogen u jetri je nizak ujutro. To se rijesi sa nekim vocem jer nekih 50-60 grama fruktoze je potrebno da se popuni taj manjak.
      Znaci zlica meda u Whey ujutro umjesto glukoze ( dextroze )?
      Znam da mislis da puno filozofiram, ali med je bogat fruktozom kao i voce, a to za med u jutarnji shake sam procitao u jednom kvalitetnom BB casopisu.
      There is no good, no evil - only decisions and consequences.

      Comment


      • #18
        Re: neke nejasnoće

        Ljudi zagušili ste mi temu
        Molio bih da oni koji ne znaju odgovorit na moja pitanja ne postaju i ne postavljaju vlastita pitanja, jer će se tema zatrpat i neće koristiti svojoj svrsi.
        Evo da se quotam i da još jednom zamolim da onaj tko zna odgovori, hvala lijepa.

        Originally posted by elHuron

        1. Pijenjem glukoze inzulin se podigne (spike) za recimo 15ak minuta, i kada je podignut posprema glukozu i aminokiseline u stanice, KOJE? glukoza je ova što smo ju popili ali aminokiseline su one koje smo prije unijeli sa proteinima(npr piletina od prije tri sata)?

        2. Koliko dugo ostane inzulin visoko nakon PWMa(50g whey i glukoze po osjećaju)?

        3. Kada je inzulin visoko(spike) a nismo vježbali(mišićima ne treba glukoze) inzulin posprema glukozu i aminokiseline u masne stanice?

        4. Masti se dugo razgrađuju i ako hipotetski unesemo nakon treninga ovu kombinaciju (whey, glukoza i recimo 10g masti) te masti u biti nikuda ne idu dok se ne razgrade ili?

        5. Povezano pitanje sa petim, recimo da smo unijeli masti par sati prije treninga i one se duže razgrađuju pa su taman razgrađene kada pijemo PWM nakon treninga, posprema li dignuti inzulin te masti onda nedje i gdje?

        Comment


        • #19
          Re: neke nejasnoće

          Originally posted by elHuron

          1. Pijenjem glukoze inzulin se podigne (spike) za recimo 15ak minuta, i kada je podignut posprema glukozu i aminokiseline u stanice, KOJE? glukoza je ova što smo ju popili ali aminokiseline su one koje smo prije unijeli sa proteinima(npr piletina od prije tri sata)?

          2. Koliko dugo ostane inzulin visoko nakon PWMa(50g whey i glukoze po osjećaju)?

          3. Kada je inzulin visoko(spike) a nismo vježbali(mišićima ne treba glukoze) inzulin posprema glukozu i aminokiseline u masne stanice?

          4. Masti se dugo razgrađuju i ako hipotetski unesemo nakon treninga ovu kombinaciju (whey, glukoza i recimo 10g masti) te masti u biti nikuda ne idu dok se ne razgrade ili?

          5. Povezano pitanje sa petim, recimo da smo unijeli masti par sati prije treninga i one se duže razgrađuju pa su taman razgrađene kada pijemo PWM nakon treninga, posprema li dignuti inzulin te masti onda nedje i gdje?
          odgovoriti cu ti ja, iako neznam filozofski sve, a i ocito mi ne treba da znam. Bezveze se zamaras :P

          1.) Glukoza utjece na porast inzulina a on je odgovoran na popunjavanje glikogena i spremanje aminokiselina u mišićnu stanicu. Neće inzulin spremati u mišićne stanice proteine koje smo unijeli od prije 3h, jer ce oni biti vec prakticki probavljeni, ali ce spremiti proteine koje si unio SA tom glukozom (whey)

          2.) Nemoj glukozu po osjecaju stavljat u PWM! Na masi stavi onoliko grama koliko imas kg, a na defki nekih 20-ak grama manje. Inzulin ostaje visok oko 45-60 minuta od trenutka kad popijes. (Teorija...ne vjerujem previse u nju)

          3.) U teoriji, da!

          4.) Te masti ce usporiti razgradnju unesenih proteina i smanjiti GI glukoze, time utjecajuci na inzulin koji se nece dici toliko visoko kao sto bi se digo bez tih masti, ali ce se svejedno dici, sto ce rezultirati spremanjem proteina u misicnu stanicu, te spremanjem ovih unesenih 10g masti u salo.

          5.) Pobrini se da P+M obrok nije tik prije treninga, i sve će biti u redu. Zato i postoji ketogena dijeta, gdje se ne pije glukoza u PWM-u, pa se izbjegne sto si rekao, i recimo P+UH dijeta, gdje se unosi sto manje masti kroz cijeli dan, ili pak dijeta cikliranjem UH, gdje se UH unose ujutro i oko treninga (prije i poslije).

          Nadam se da sam ti pomogao iako nisam milijun posto siguran da to tako ide
          Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

          Comment


          • #20
            Re: neke nejasnoće

            Hvala chilim ali ovo me zanima također :

            1. Glukoza se razgradi za 15ak min, a whey oko 60min, dakle spike izazvan glukozom ne može povući aminokiseline iz wheya u mišiće zar ne? Stoga proteini popijeni sa glukozom neće ući u mišiće nego otprije razgrađeni proteini, u tome i je smisao peri workout nutritiona il?

            2. Ovo me samo zanimalo za duljinu spike-a, ali neću valjda stavit istu količinu glukoze kad radim noge i kad radim ruke ili?

            Hvala na odgovorima ali kad me nešto zanima onda volim znat sve o tom.
            Pa eto ako bi još tko htio na ova dva gornja odgovorit.

            Comment


            • #21
              Re: neke nejasnoće

              Originally posted by elHuron
              Hvala chilim ali ovo me zanima također :

              1. Glukoza se razgradi za 15ak min, a whey oko 60min, dakle spike izazvan glukozom ne može povući aminokiseline iz wheya u mišiće zar ne? Stoga proteini popijeni sa glukozom neće ući u mišiće nego otprije razgrađeni proteini, u tome i je smisao peri workout nutritiona il?

              2. Ovo me samo zanimalo za duljinu spike-a, ali neću valjda stavit istu količinu glukoze kad radim noge i kad radim ruke ili?

              Hvala na odgovorima ali kad me nešto zanima onda volim znat sve o tom.
              Pa eto ako bi još tko htio na ova dva gornja odgovorit.
              1.glukoza se mozda razgradi za 15min, to nisam siguran, ali sam siguran da inzulin ostaje visok 45-60 min, a to je ono sto je bitno

              2. mozes, i ne moras, al ja se time ne zamaram..uvijek stavim istu kolicinu Iako teoretski mozes manje glukoze stavljati nakon treninga ruku, nego nakon treninga nogu
              Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

              Comment


              • #22
                Re: neke nejasnoće

                Originally posted by elHuron
                Hvala chilim ali ovo me zanima također :

                1. Glukoza se razgradi za 15ak min, a whey oko 60min, dakle spike izazvan glukozom ne može povući aminokiseline iz wheya u mišiće zar ne? Stoga proteini popijeni sa glukozom neće ući u mišiće nego otprije razgrađeni proteini, u tome i je smisao peri workout nutritiona il?

                2. Ovo me samo zanimalo za duljinu spike-a, ali neću valjda stavit istu količinu glukoze kad radim noge i kad radim ruke ili?

                Hvala na odgovorima ali kad me nešto zanima onda volim znat sve o tom.
                Pa eto ako bi još tko htio na ova dva gornja odgovorit.
                1. možda pijuckat whey solo tokom treniga da ga glukoza povuče brže?
                2. ne bi trebalo, iako ja nemam poseban dan za ruke, tako da uvijek koristim istu količinu glukoze

                Comment


                • #23
                  Re: neke nejasnoće

                  Aha tako sam i mislio, dakle kada uzimamo samo PWM shake (whey+glukoza) inzulin prenosi prijašnje unesene proteine(rastavljene na aminokiseline) za vrijeme trajanja spike-a a pred sam kraj krene sa wheyom koji je unesen zajedno sa glukozom, jel tako?

                  I u biti imam još jedno pitanje malo, vidio sam na drugim mjestima da neki zagovaraju kombinaciju whey+masti, a neki ne, i da govore da nije isto recimo whey+maslinovo i whey+bademi, što ti misliš o tome, po meni mast je mast hoćeš nećeš i recimo onda taj whey+masti ispada kao mlijeko, samo bez laktoze, jesam li u pravu?

                  Comment


                  • #24
                    Re: neke nejasnoće

                    Originally posted by elHuron
                    Aha tako sam i mislio, dakle kada uzimamo samo PWM shake (whey+glukoza) inzulin prenosi prijašnje unesene proteine(rastavljene na aminokiseline) za vrijeme trajanja spike-a a pred sam kraj krene sa wheyom koji je unesen zajedno sa glukozom, jel tako?

                    I u biti imam još jedno pitanje malo, vidio sam na drugim mjestima da neki zagovaraju kombinaciju whey+masti, a neki ne, i da govore da nije isto recimo whey+maslinovo i whey+bademi, što ti misliš o tome, po meni mast je mast hoćeš nećeš i recimo onda taj whey+masti ispada kao mlijeko, samo bez laktoze, jesam li u pravu?
                    Inzulin ne prenosi prijasnje unesene proteine za vrijeme trajanja spike-a toliko koliko ti mislis da to radi. Prvenstveno je whey potreban poslije treninga, jer se i on brzo razgradjuje.

                    Whey + masti? Pa whey sam po sebi dize inzulin...a sta radi inzulin u doticaju s mastima? Ne bas krasne stvari, tako da definitivno ne. Imas za to kazein ako ces jos suplemenata koristiti ili jednostavno posni sir i amen
                    Sastavljam povoljno plan prehrane i treninga. DETALJNIJE

                    Comment


                    • #25
                      Re: neke nejasnoće - glukoza, inzulin...

                      Nisam ja ni mislio koristit whey i masti samo sam pitao jer me zanimalo.
                      Hvala na strpljenju.

                      Comment

                      Working...
                      X