Announcement

Collapse
No announcement yet.

Stagnacija mišića?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stagnacija mišića?

    Evo imam samo pitanje ako bi mi neko mogao malo objasniti stagnaciju misica
    Hvala

  • #2
    Re: Stagnacija mišića?

    Stagnacija je zastoj.
    Treniramo i napredujemo, onda dođe faza u kojoj treniramo a nema nikakvog napretka. To je stagnacija mišića.
    Do toga dolazi zbog ustaljenog načina vježbanja na koji su se mišići potpuno navikli pa nemaju potrebu za napretkom. Zato stalno treba mjenjati način treninga, vježbe, redoslijed vježbi, broj ponavljanja, odmor između serija i sl.

    Evo jedan tekst, ima ih puno:

    Progresivnim smanjivanjem odmora do rasta mišića

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Stagnacija mišića?

      ok hvala procitat cu

      znaci moram mijenjat redosljed vjezbi i to

      Comment


      • #4
        Re: Stagnacija mišića?

        jos bi se nadoveza ako je doslo do stagnacije misica i ujedno zastoja na dobivanju kila ja bi pojaca prehranu unos p,uh i kao sto je kelly reekoa mjenjaj nacin treninga i vjezbi
        ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

        Comment


        • #5
          Re: Stagnacija mišića?

          a nakon kojeg vremenskog razdoblja dolazi do stagnacije

          svako kolko vremena treba mijenjat vjezbe?

          Comment


          • #6
            Re: Stagnacija mišića?

            Bilo bi odobro da si napraviš jedan program i držiš ga se cca.2mjeseca.BB sa višegodišnjim stažem ga mjenjaju svakih mjesec dana

            Comment


            • #7
              Re: Stagnacija mišića?

              Svaka 2-3 mjeseca nešto promjeniš, ima bezbroj kombinacija.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Stagnacija mišića?

                I naravno, ovisi od covjeka do covjeka kad ce doci do stagnacije, po milioniti put, nismo svi isti, zar ne?

                Comment


                • #9
                  Re: Stagnacija mišića?

                  Originally posted by Krga
                  po milioniti put, nismo svi isti,

                  Ja sam već sam sebi dopizdio koliko sam puta to ponovio.



                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Stagnacija mišića?

                    stagnacija zbog treninga je jedna po mom mišljenju besmislena stvar, koja pretpostavlja da se tijelo navikava na vježbe i samim time "daje otpor" il nešto tako. Mišić nemože znati na koji način ga mi pogađamo, on može biti pogođen. Istina je da se mišić brzo naviknu na podržaje i zbog toga su upale svakim tjednom sve manje i manje.

                    Kad bi svaki tjedan radili iste vježbe, ali svaki put s većim kilažama, dobivali bi normalno upale. Razlog stagnacije većinom treba početi tražiti na tanjuru, jer rast tijela očito moraju pratiti i kalorije, a to većina zaboravi. Mjenjati trening nije loše, i ja to često radim ali prvenstveno iz dosade.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Stagnacija mišića?

                      Originally posted by Marijan
                      stagnacija zbog treninga je jedna po mom mišljenju besmislena stvar, koja pretpostavlja da se tijelo navikava na vježbe i samim time "daje otpor" il nešto tako. Mišić nemože znati na koji način ga mi pogađamo, on može biti pogođen. Istina je da se mišić brzo naviknu na podržaje i zbog toga su upale svakim tjednom sve manje i manje.

                      Kad bi svaki tjedan radili iste vježbe, ali svaki put s većim kilažama, dobivali bi normalno upale. Razlog stagnacije većinom treba početi tražiti na tanjuru, jer rast tijela očito moraju pratiti i kalorije, a to većina zaboravi. Mjenjati trening nije loše, i ja to često radim ali prvenstveno iz dosade.
                      Potpuno se slažem
                      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                      Comment


                      • #12
                        Zastoj

                        ko sta pise u naslovu ja sam jednostavno zastao u dobivanju mase
                        poceo sam trenirat u prvi mjesec, visok sam 178, imao sam 65kg sad imam 83kg ali mjere mi se ne micu vec 2-3 mjeseca
                        jedem 6-8 bb obroka na dan,junk uopce ne jedem, ne pijem ne pusim
                        program treninga bas i nemam neki odredeni al mijenjam cesto, znaci ne radim 9 mjeseci po istom, ono iz glave promjenim
                        jel mi moze neko rec u cemu je problem?
                        hvala

                        Comment


                        • #13
                          Re: Zastoj

                          imao sam isti problem i poceo sam raditi velike mase sa malim brojem ponavljanja i upalilo je....neki kazu da treba kemija da bi se probila ta granica...
                          Usuditi se: to je cijena napretka.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Zastoj

                            nabaci skile pa ce mo viditi mozda si dosao do granice kada su ti potrebni steroidi haha
                            Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Stagnacija mišića?

                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X