Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

    Molim vas da mi preporučite koje vježbe mogu radit u teretani s obzirom na to da sam rodila prije 4 i pol mjeseca i još dojim, a želim istesat tijelo, pogotovo trbuh. Čula sam da mogu izgubiti mlijeko ako pretjeram sa vježbama. Koja su vaša saznanja o toj temi. Unaprijed zahvaljujem.

  • #2
    Re: Dojenje i teretana

    Ne misliš da bi sad trebalo da jedino misliš o svom detetu? Kakve vežbe i stesavanje?! Samo se trudi da ne jedeš gluposti i da ne jedeš previše i dosta šetaj. Iskreno rečeno, imao sam koleginicu na poslu koja je prodiljsko iskoristila da uradi silikonske usne i da se "sredi" - po meni je to bolesno i samo pokazuje koliko smo duboko zaglibili u besmisao materijalizma... Da se razumemo, nisam ni ja za to da se žene koje rode dete zapuste i ugoje preterano, ali svakako nije normalno ni trčati odmah u teretanu...
    BTW, što duže budeš dojila dete, to će ono biti zdravije kasnije u životu.
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #3
      Re: Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

      samo setnja i pravilna prehrana
      Originally posted by servantess
      Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

      Comment


      • #4
        Re: Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

        a jeste se našli solit pamet...tak je, ko **** ženu, žena nije ni osoba, čisto stroj za djecu.. ne kužim, šta će bit klincu ak žena počne ić u teretanu?

        ovo s mlijekom mi iskreno zvuči kao glupost.
        ne repam o politici možda bi trebo,
        politika je mala ljadro još je nisam jebo

        Comment


        • #5
          Re: Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

          Vježbanje u trudnoći i nakon poroda ne samo da nije zabranjeno i štetno nego je zdravo i preporučljivo, i majka i dijete će biti zdraviji i sretniji, a i porod će biti lakši i bezbolniji.
          Jedino što se mora smanjiti intenzitet vježbi, znači raditi niskim do srednjim intenzitetom, nikako visokim. Ubaciti dosta kretanja: hodanja, rolanja, plivanja isl, a treba i u teretanu otići barem 2x tjedno. U teretani izbaciti teške vježbe, raditi sa lakšim težinama 12+ ponavljanja.
          Glupo je misliti da trudnica mora samo ležati i da ne smije dići bučicu od par kila.

          http://www.building-body.com/Bodybuildi ... dnoce.html

          http://www.building-body.com/Tjelesno-v ... rotiv.html
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

            ja nisam rekao da je žena stroj za dojenje i da ne treba da radi lagane vežbe u toku ili nakon trudnoće, nego sam rekao da mi je iskreno malo čudno da majka bebe od 4 meseca razmišlja o istesavanju stomaka... a ne znam zaista ni kako je moguće ukombinovati odlazak u teretanu koji zahteva bar 2 sata sa obavezama oko bebe, koju svakih par sati treba dojiti, itd... Vežbe u teretani su hteli mi to ili ne -stres za telo, a to majci koja doji nije potrebno. Pre bih preporučio da se baviš nekom blagom fizičkom aktivnošću koja će produbiti odnos sa bebom i razvijati ujedno njene psihosolcijalne kvalitete, osećaj sigurnosti, itd
            Recimo, šetnja s bebom, malo intenzivnija, super su one nosiljke gde je dete spreda, na grudima
            Ili joga s detetom... Bilo šta, ali teretana je malo previše
            http://www.yogawithyourbaby.com/page...ntent_id=12468
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

              Gospodinu godlikeu bih htjela rec da mu je bolje da ne ulazi u rasprave o kojima nema blage dume. Al necemo sad o tome.
              A gospodinu Kellyju zahvaljujem na pomoći. Ak još ko ima kakva saznanja o ovoj temi, neka piše. Hvala.

              Comment


              • #8
                Re: Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

                Originally posted by kelly
                Vježbanje u trudnoći i nakon poroda ne samo da nije zabranjeno i štetno nego je zdravo i preporučljivo, i majka i dijete će biti zdraviji i sretniji, a i porod će biti lakši i bezbolniji.
                Jedino što se mora smanjiti intenzitet vježbi, znači raditi niskim do srednjim intenzitetom, nikako visokim. Ubaciti dosta kretanja: hodanja, rolanja, plivanja isl, a treba i u teretanu otići barem 2x tjedno. U teretani izbaciti teške vježbe, raditi sa lakšim težinama 12+ ponavljanja.
                Glupo je misliti da trudnica mora samo ležati i da ne smije dići bučicu od par kila.
                slažem se

                Originally posted by vege
                ..preporučio da se baviš nekom blagom fizičkom aktivnošću koja će produbiti odnos sa bebom i razvijati ujedno njene psihosolcijalne kvalitete, osećaj sigurnosti, itd...
                slažem se

                može se sve kombinirati i eto zdravijeg duha i tijela
                The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                Comment


                • #9
                  Re: Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

                  frendica rodila prije šest mjeseci, ide u teretanu i radi normalne vježbe, s lakim utezima i trčanje na traci. Inače je profesionalna odbojkašica. Mislim da to neče utjecati na mlijeko, samo umjereno vježbanje i obavezno slušat tijelo
                  To enjoy freedom we have to control ourselves

                  Comment


                  • #10
                    Re: Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

                    Originally posted by vege
                    super su one nosiljke gde je dete spreda, na grudima
                    NE, pedijatri se zgroze kad to vide... nije dobro za razvoj dječje kralježnice u toj dobi

                    što se tiće dojenja i teretane, naravno da žena može ići u teretanu, al "istesavanje" bi dovelo do gubitka mlijeka.. pri dojenju je važno da žena ima veće energetske zalihe (suficit) pa nikakva restriktivna dijeta i pretjerana aerobna aktivnost ne dolazi u obzir.. problem je što neke žene idu u drugu krajnost pa unose previše kalorija i onda se udebljaju..
                    isto tako svaka veća fizička aktivnost koja izaziva stres i lučenje stresnih hormona, negativno djeluje na os hipotalamus-hipofiza i u konačnici stvaranje prolaktina i lučenje mlijeka u dojci..
                    ono što bih preporučio je vježbe jačanja mišića zdjelice koji su jako bitni i za sljedeće trudnoće i za normalno funkcioniranje sfinktera probavnog i urinarnog trakta kasnije u životu a porodom njihova funkcija oslabi..
                    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Dojenje i teretana: mogu li izgubiti mlijeko ako vježbam...?

                      Prvenstveno za majku je dobro da nađe bilo kakvu aktivnost te se nekih sat vrimena makne od diteta em sta ce majka bit zadovoljnija i psihicki spremnija za sve radnje oko djeteta s tim automacki i dijete sretno i zadovljno. Nisam ni ja da zena podljeze nekim extremnim mjerama odmah nakon poroda ( mislin na liposukciju i te stavri punejnje usni ) al da triba vodit racuna i da je za svaku zenu a i muskarca dobro da je zadovoljan svojim tjelom je od iznimne vaznosti. Odlazak u teretanu netriba nuzno bit dva sata, sat vremena sasvim dovoljno. A za ideju da se miljeko moze izgubit vjezbanjem cisto mislin da su gluposti. Nes sad uvatit vjezbe ubi zakolji al lagano polako vatat forcu triba i tribat ce ti. Ja osobno dizem svako malo dite od 10 kg i iden u teretanu vec da se pohvalim tri tjedna mliko je jos tu nikakvih promjena nema. Osim sta se mama osjeca zivom )

                      Comment

                      Working...
                      X