Announcement

Collapse
No announcement yet.

Crossfiting

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Crossfiting



    CrossFit is a strength and conditioning brand that combines weightlifting, sprinting, gymnastics, powerlifting, kettlebell training, plyometrics, rowing, and medicine ball training.[1] CrossFit contends that a healthy, fit person requires proficiency in each of ten general physical skills: cardiovascular/respiratory endurance, stamina, strength, flexibility, power, speed, agility, balance, coordination, and accuracy.[2] It defines fitness as increased work capacity across all these domains and says its program achieves this by provoking neurologic and hormonal adaptations across all metabolic pathways.


    Nigdje na forumu nisam naišao na ovakvu temu pa sam odlucio otvorit... sto mislite o ovome, imate li kakva iskustva i sl.?
    Last edited by kelly; 02-11-11, 23:35.

  • #2
    Re: Crossfiting

    Svaki put kad citam o crossfitu i njihovim principima treniranja, padne mi na pamet GPP. E sad, sto si napredniji teze je, odnosno "nemoguce", trenirat i razvijat sve sposobnosti odjednom, a o medusobnim odnosima izmedu nekih sposobnosti ne treba ni pocet raspravljat (aerobna izdrzljivost-apsulutna snaga). Svi su u odlicnoj osnovnoj pripremi i radni kapacitet ima je vjerojatno huge, no koliko u Crossfitu ima mjesta za naprednije vjezbace? Takav nacin treniranja bi se vjerojatno mogao primjeniti u opcoj i osnovoj pripremi sportasa, no dalje od toga, bojim se, nema koristi tako trenirat (ili ima?).

    Kada sam gledao po youtube-u klipove dosta sam puta uocio da tehnicki jako zahtjevni liftovi (snatch, C&J) se izvode unutar kompleksa koji traje relativno dugo i ponavljajuce je prirode. To mi se ne cini kao kvalitetan odabir posto tehnika rapidno opada sa umorom, koordinacija, ravnoteza, apsulutna snaga i eks. snaga takoder.

    E sad, ovo vjerojatno izgleda kao da sam se okomio na cijelu Crossfit industriju pa cu reci da postujem ljude koji se trude, imaju ciljeve i opcenito zele uspjeti u bilo cemu. Crossfitom se moze napredovat pa je glupo reci da ne valja.

    Eto, da cujemo ostalu ekipu.
    "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

    Youtube shit
    Web

    Comment


    • #3
      Re: Crossfiting

      Ako ti je isključivi cilj nabaciti mišićnu masu, onda ovo možda i nije najbolji izbor za tebe. No, ako želiš općenito biti fit i u formi, bez isključivog orjentiranja na izgled, probaj.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Crossfiting

        Krosšit u prevodu!
        DR. Lonnie Lowery

        Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

        Comment


        • #5
          Re: Crossfiting

          radije se ja držim svog hiita i utega, ali ono ucinilo mi se fora na prvi pogled, mozda jednog dana probam, ko zna

          Comment

          Working...
          X