Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opsesija vjezbanjem ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Opsesija vjezbanjem ?

    Originally posted by PatrickStar View Post
    Ovo su sve realne i negativne posljedice vježbanja, koje se vrlo lagano mogu razviti kod nekoga tko pretjerano "da sebe" u vježbanje. Ne u smislu uživanja u rezultatu i procesu, već u smislu mentalne prinude prema određenom cilju koji se nikada ne ostvaruje. Tako se zapravo priroda tjelovježbe izopačuje i uništava pojedinca, umjesto da ga osvježuje. Tanka je granica između nezadovoljstva odrazom u ogledalu koji nas potiče da od sebe damo jedno ponavljanje ekstra, kada više ne ide, od onog koje nas progoni i upropaštava. Iako su psihičke posljedice iste, napravio bih razliku između profesionalaca i amatera.
    this!

    (8 9 10)
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #17
      Re: Opsesija vjezbanjem ?

      Stvari koje su mene mučile kao početnika bile su da ne smijem preskočiti trening i obrok, odnosno kada se to desilo osječao sam grižnju savjesti, iako sam znao da realnih posljedica, ako se to ne dešava redovito neće biti i trebalo je do prvog odlaska na more i 3 tjedna bez treninga i adekvatne prehrane da se u potpunosti oslobodim brije da ću se "ispumpati" ak' preskočim što od navedenog.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #18
        Re: Opsesija vjezbanjem ?

        Ja imam 1, 3 i 8 iskreno mislim da svaki ozbiljniji sportista ima dosta ovih tacaka navedeno gore tako da ono.....ma sta god rekli JESAM, navucen sam na treniranje i kad preskocim trening ili zbog neceg drugog budem sprecen imam osecaj kao da mi se kilaza vraca i da mi misici propadaju!

        Comment


        • #19
          Re: Opsesija vjezbanjem ?

          Originally posted by PatrickStar View Post
          Stvari koje su mene mučile kao početnika bile su da ne smijem preskočiti trening i obrok, odnosno kada se to desilo osječao sam grižnju savjesti, iako sam znao da realnih posljedica, ako se to ne dešava redovito neće biti i trebalo je do prvog odlaska na more i 3 tjedna bez treninga i adekvatne prehrane da se u potpunosti oslobodim brije da ću se "ispumpati" ak' preskočim što od navedenog.
          Ja sam čak posle takve pauze primetio i da sam ostvario napredak. Slažem se, ne valja ni preterivati, ali neki ljudi znaju da posvećeno bavljenje nečim nazovu opsesijom, samo zato što je većina potpuno nemotivisana da uradi bilo šta, osim da gleda TV i jede čips.
          A što se tiče nezadovolstva sobom, i tu ima razlike... ako si zbog toga nesrećan, onda ne valja. Ja sam recimo "nezadovoljan" svojim izgledom, ali više nego zadovoljan napretkom koji sam postigao i generalno zadovoljan što sam živ i zdrav. To je takozvano zdravo nezadovoljstvo, koje te motiviše da vežbaš i napreduješ generalno, a ne ono tinejdžersko nezadovljstvo koje te baca u bedak.
          Last edited by vege; 15-11-11, 08:47.
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • #20
            Re: Opsesija vjezbanjem ?

            Ortorexia, tako se to zove!
            DR. Lonnie Lowery

            Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

            Comment


            • #21
              Re: Opsesija vjezbanjem ?

              Originally posted by MarkoPolo View Post
              Ma daj ajde ovo je apsurdno.. To je sigurno napisao neki debeli "znanstvenik", "dokto" ili tko god vec koji se ovime pokusao malo utjesiti.. Pa ovo su gluposti.. Sta bolje bi bilo da trosimo 300 kuna tjedno na alkohol, 200 na cigarete i 500 u McDonaldsu, ona bi kao bili kao svi "normalni" ljudi... wtf?

              Normalan čovjek je onaj tko voli samoga sebe i koji uziva u svome tijelu, napreduje koliko fizički toliko i psihicki, ima cilj i trudi se otvariti ga bez obzira na okolinu..

              I koji k? "• izbjegavanje društvenih situacija zbog straha od ponude hrane koja bi mogla poremetiti tjelesni napredak" hahahahahahahahhahaahhaha pao sam na pod!
              Hahaha koja glupost

              VENI VIDI VICI

              Comment


              • #22
                Re: Opsesija vjezbanjem ?

                Originally posted by vege View Post
                Ja sam čak posle takve pauze primetio i da sam ostvario napredak. Slažem se, ne valja ni preterivati, ali neki ljudi znaju da posvećeno bavljenje nečim nazovu opsesijom, samo zato što je većina potpuno nemotivisana da uradi bilo šta, osim da gleda TV i jede čips.
                A što se tiče nezadovolstva sobom, i tu ima razlike... ako si zbog toga nesrećan, onda ne valja. Ja sam recimo "nezadovoljan" svojim izgledom, ali više nego zadovoljan napretkom koji sam postigao i generalno zadovoljan što sam živ i zdrav. To je takozvano zdravo nezadovoljstvo, koje te motiviše da vežbaš i napreduješ generalno, a ne ono tinejdžersko nezadovljstvo koje te baca u bedak.
                +1 (znaaakoviii)
                It's not over until i win.

                Comment


                • #23
                  Re: Opsesija vjezbanjem ?

                  Meni je sve ovo kao neko rangiranje vježbanja i zdravog života sa nečim kao što je ovisnost o teškim drogama, alkoholu, cigaretama.. Ne razumijem, sada je i zdrav život zapravo postao "nezdrav" jer je on opsesija?
                  "Your body is your biggest artwork."

                  DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                  DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                  BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                  SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                  https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                  Comment


                  • #24
                    Re: Opsesija vjezbanjem ?

                    iskreno rađe bi se ubijo u vježbanju, nego ubijo u drogi. hehe

                    Comment


                    • #25
                      Re: Opsesija vjezbanjem ?

                      opsessed is just a word lazy people call dedicated people..

                      Comment


                      • #26
                        Re: Opsesija vjezbanjem ?

                        Originally posted by Songoku View Post
                        opsessed is just a word lazy people call dedicated people..
                        Tocno to!
                        It's not over until i win.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Opsesija vjezbanjem ?

                          u svim točkama se nalazin i boli me đony šta neko istraživanje kaže o tome.. ja to volin ja to radin šta će ko reć opet me zaboli..
                          Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                          R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                          <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                          Comment


                          • #28
                            Re: Opsesija vjezbanjem ?

                            Bigoreksija
                            ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                            Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                            Comment


                            • #29
                              Re: Opsesija vjezbanjem ?

                              tekst uopće nije glupost i netko je već napisao kako se zove taj poremećaj - ortoreksija. dakle zaljubljenost u neki vid vježbanja (ono što većina ovdje vjerujem posjeduje) nije isto što i ortoreksija.

                              malo ozbiljnije i detaljnije proučite napisano prije nego popljujete, pogotovo mlađe generacije
                              https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                              Overload Strength team

                              Comment


                              • #30
                                Re: Opsesija vjezbanjem ?

                                Prema tome svako tko je imalo predispoziran da oboli od ortoreksije ne bi smio trenirat, odnosno bavit se stvarima u kojima je bitna stavka prehrana.

                                Ozbiljno se zapitaj o svemu ovome prepoznaš li kod sebe ili drugih neke od ovih simptoma (koji nemaju jednaku težinu u slučaju profesionalnih sportaša odnosno kod rekreativaca):

                                • neraspoloženost i/ili anksioznost zbog treninga preskočenog iz objektivnih razloga
                                Ako ne mogu na trening, napravit cu ga kad god stignem, a ako uopce ne stignem naravno da cu bit razocaran time jer me tako nesto nece dovest do zeljenog cilja.

                                • vježbanje pod ozljedom ili povišenom tjelesnom temperaturom,
                                Jedno je vjezbati kad imas neku bezazlenu ozljedu i malu prehladu, a drugo kad si pocupao tetivu i imas 38+ temp.

                                • ignoriranje praga boli na treningu,
                                Da se ovo postuje, vrhunski rezultati bi bili daleko daleko manji.

                                • konzumacija hrane isključivo nakon tjelovježbe,
                                Pih, pa mora se jest?

                                • izbjegavanje društvenih situacija zbog straha od ponude hrane koja bi mogla poremetiti tjelesni napredak,
                                Samokontrola i usmjerenost ka cilju, ukoliko ga uistinu zelis postic, ce biti dovoljna motivacija da ides optimalnim putem.

                                • višesatni svakodnevni treninzi ili nekoliko njih u jednom danu,
                                I kaj sad? Profesionalnim sportasima je to opravdano jer oni zaraduju od toga? Sto je sa vremenom kada nisu zaradivali od toga, a svejedno su trenirali toliko?

                                • kreiranje dnevnog rasporeda u odnosu na trening,
                                Isto kao sto organizram raspored oko obaveza za faks, za drustvo, za curu, za roditelje tako organiziram i za trening, no to nije dobro jer eto, nije dobro. Pih.

                                • odbijanje poziva ili otkazivanje spoja radi vježbanja,
                                Dogodilo se i dogodit ce se, jesam li bolestan?

                                • manjak interesa za aktivnosti nepovezane s rekreacijom.
                                Eto, toga nemam ali opet nemam neke pretjerane zelje igrati nogomet pa je to mozda znak?

                                Ne sprdam se ljudima koji su napisali to sto su napisali nego jednostavno to sve skupa nije toliko jednostavno. Sebe trenutno ne smatram profesionalcem, no to ne znaci da sam bolestan ako radim gore navedeno. Ili ocito jesam, u necijim ocima......pih!
                                "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                                Youtube shit
                                Web

                                Comment

                                Working...
                                X