Announcement

Collapse
No announcement yet.

Steznici (za zglobove)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Steznici (za zglobove)

    U zadnje vrijeme me dosta cesto znaju boliti zglobovi (na nogama) nakon trcanja, tj. sprinteva. Tetive zatezu iako sam se itekako zagrijao i istegnuo. Nisam nikada koristio nikakve steznike niti za koljena niti za zglobove, jedino u tetretani imam rukavice koje imaju i steznik za rucni zglob, no sa njima ionako nisam nikada imao problema.
    Bavim se takode i sportom koji iziskuje dosta sprintanja i trcanja, pa sam mislio uzeti steznike za skocne zglobove i eventualno koljena. Zanima me koliko su oni zapravo korisni?

    Vidio sam da ima tu na webshopu su po 15kn sto je nista, no ima i skupljih pa me zanima kakve da tocno trazim? Ne trebam one za borbe nego neke preko kojih mogu tenesice/kopacke navuc.

    I 100% sam siguran da nije nikakav problem s mojim trcanjem, da mi ne kaze odmah netko da krivo trcim ili tako nesto.

    Eh da i ne uzimam nikakve preparate za zglobove jer sam procitao na par mjesta da su uglavnom beskorisni no ako me tko uvjeri u drugo, moze i to.

    fala
    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
    Napreduje se... Avatar^^

  • #2
    Re: Steznici (za zglobove)

    Moje mišljenje da treba imati elastične steznike barem za koljena, i sam ih redovno nosim. Mišići su puno jači od zglobova pa će uvijek prije nastradati zglob nego mišić. A koljena su priča za sebe, gotovo da i nema sportaša koji nema problema sa koljenima.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Steznici (za zglobove)

      Da, to se slazem, kazu da u prosjeku oko 60% svih sportasa ima problema s koljenima...
      No meni su sada primarni ovi za skocni zglob... ma uzet cu nisu skupi, pa vidim jel' to vrijedi sta...
      -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
      Napreduje se... Avatar^^

      Comment


      • #4
        Re: Steznici (za zglobove)

        nikako se još do sad nisam zanimao za te steznike... dakle kad ih staviš, jači ti zglob, pa bolje podigneš težinu? nije to loše, možda nabavim za laktove
        “Age is a question of mind over matter. If you don’t
        mind, it doesn’t matter.”

        Comment


        • #5
          Re: Steznici (za zglobove)

          Prvo bitna je obuča. Vjerovatno to i sam znaš i vjerovatno imaš i odgovarajuče tenisice za trčat ali svejedno bitno je napomenut.
          Drugo trčat moš svaki dan pa i dva put na dan tako da ako si takvih ambicija preporučujem da kalaš malo s trčanjem (dokazano je da je to smrt za zglobove). Negovorim sad da se toga ostaviš totalno nego da već odmoriš malo zglobove i uvatiš se drugih anaerobnih vježbi ako ti je već do toga kao npr. erometar, bicikla, orbitrek itd.
          Bolje spriječit nego ljećit tako da odmori malo zglobovi će ti bit zahvalni

          Comment


          • #6
            Re: Steznici (za zglobove)

            Ma ne trcim ja nista pre cesto, recimo 2 puta tjedno radim HIIT i 2 puta tjedno imam trening na kojem moram trcat, takav je sport. Kao da kazes nogometasu da ne trci...
            Inace da, radim najcesce bicikl, nekada ergometar (tog mi je vec preko glave), rijetko kad vijacu i sl.
            Sto se tenesica tice, tu imam kvalitetne i tenesice za trcanje i kopacke.
            -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
            Napreduje se... Avatar^^

            Comment


            • #7
              Re: Steznici (za zglobove)

              gle odmori tjedan dana šta se tiće trčanja i nogometa i bolovi će proć.

              Comment

              Working...
              X