Announcement

Collapse
No announcement yet.

bol u vratu nakon bencha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bol u vratu nakon bencha

    danas mi se dogodila neka ozljeda, nemogu vjerovat. Taman ušao u formu i počinjem prvu vježbu sa benchom i nakon zadnje serije sa 100kg nesto me zaboli u vrati s desne strane.

    Sad mi je vrat ukočen i imam osječaj kao da nosim gips oko vrata, kad god se okrečem da pogledam nešto moram cijelo tijelo okrenuti.

    Nije mi jasno kako sam mogao istegnut vrat kod bencha a radim ga dosta dugo i jako pravilno.

    Zagrijavanje je bilo 10 min prije, vježbe sa istezanjem trajale 5 min, pogotovo sam razgibao ramena i vrat.

    Može neki savjet ili dal ima netko iskustva sa ovakom ozljedom. Prije 2.godine to mi se desilo kod trapeza ista stvar.

  • #2
    Re: bol u vratu nakon bencha

    2 su najvjerovatnije glavna razloga zato:
    1) u svakaodnevnom zivotu ti je lose drzanje
    2) nisi dobro ''ugurao'' trapez u bench, nego su se vise na vrat oslonio


    najvjerovatnije je se malo jedan zivac pomakao ili malo jedan od ovih kicmenih dijelova(da su se stiskali jedan uz drugi ili tako nesto)

    da sam na tvom mjestu dao bi nekom ko se razumije da pogleda
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: bol u vratu nakon bencha

      Originally posted by TripleZ View Post
      2 su najvjerovatnije glavna razloga zato:
      1) u svakaodnevnom zivotu ti je lose drzanje
      2) nisi dobro ''ugurao'' trapez u bench, nego su se vise na vrat oslonio


      najvjerovatnije je se malo jedan zivac pomakao ili malo jedan od ovih kicmenih dijelova(da su se stiskali jedan uz drugi ili tako nesto)

      da sam na tvom mjestu dao bi nekom ko se razumije da pogleda
      Evo danas drugi dan i vrat još gore nego sinoć, sutra mi je u rasporedu NOGe samo neznam kako ću pošto me vrat boli, uhh

      Comment


      • #4
        Re: bol u vratu nakon bencha

        Da se ti možda ne forsiraš iz petnih žila? Nemoj dizati kilažu s kojom ne možeš raditi. Mislim to ja bubam ovako,
        ali svakako se čuvaj i odi to pregledati negdje.
        Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

        http://www.facebook.com/adoni.costo
        http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
        http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

        Comment


        • #5
          Re: bol u vratu nakon bencha

          Originally posted by ScuderiaBull View Post
          Da se ti možda ne forsiraš iz petnih žila? Nemoj dizati kilažu s kojom ne možeš raditi. Mislim to ja bubam ovako,
          ali svakako se čuvaj i odi to pregledati negdje.

          Iz vratnih žila
          "What the mind believes the body achieves."

          Comment


          • #6
            Re: bol u vratu nakon bencha

            Mislim miruj koje noge,odmori,ako ne prođe za par dana doktoru.
            Menky je napisao...
            Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

            Comment


            • #7
              Re: bol u vratu nakon bencha

              glupo je forsirati trening i bilo koju misicnu skupinu kad imas tu ozljedu kakva god je trebas to sanirati pa onda trening inace mozes samo pogorsati stanje daljnim treningom bilo cega....

              Comment

              Working...
              X