Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hernija diska

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hernija diska

    Poštovani,
    Bavim se nogometom i teretanom koju kombiniram sa crossfitom i prije 2 mj. sam osjetio bol u desnoj nozi (od guzice pa do straznje strane koljena) koja se nikako nije smirivala. Cijelo vrijeme sam mislio da sam istegnuo ložu il nesto...
    Nakon sto bolovi(bol je bila takva da carape nisam mogao obut) nisu prestali ni nakon mjesec dana otisao sam kod doktora koji me poslao slikati leda i na magn. rezonancu koja je pokazala da imam herniju, vec sam se pomirio sa operacijom...
    Prije dva tjedna krenuo sa privatno kod sportskog fizijatra kod kojeg sam odmah nakon prve terapije osjetio olaksanje,kod saginjanja vise nisam imao takvu bol u guzici. Objasnio mi je da nastala hernija pritisce zivac desne noge i da nije tako strasno kako sam ja mislio. Rekao je da cu se uz par terapija i vjezbanjem oporavit.
    Sada, zanima me da li medu vama ima neko sa hernijom koji aktivno vjezba te mu ne radi smetnje?
    uzasno se osjecam bez teretane,trenutno jedina aktivnost mi je setnja...

    lp

  • #2
    Re: Hernija diska

    Jedino sto ti mogu reci jeste to da ja imam "skoro" herniju diska, meni je bilo palo lijevo stopalo, isao na razne terapije, preglede, na kraju zavrsio u banju 15 dana, vratio se 90% se noga vratila(jos mi malo fali snage, ali radim vjezbe za to koje su mi oni rekli, svaki dan kod kuce po 45 minuta), sem toga rekli su mi da ni slucajno ne idem u teretanu do 25te godine(ni sam ne znam zasto, valjda tad se muskarac prestaje razvijati u potpunosti..), sto se tice vjezbanja, ja radim BW vjezbe svaki dan pored ovih 45 minuta, radim jos toliko BW vjezbe, problema nemam, jacam donji dio ledja/core maksimalno. Nekad me ledja bole u donjem dijelu, ono kao osjecam umor, ali nadam se da ce to kad tad otici, dok ojacam donjio dio ledja koliko je to potrebno.

    i da, ne znam kakav je to doktor bio, ali hernija se ne moze izlijeciti u potpunosti nikad, sem operacije. Mozes samo da naucis zastitne polozaje i da se cuvas maksimalno i da zivis s tim. Sve u svemu nije to toliko strasno, ali moze se desiti da bude, da ne mozes maknuti s mjesta od bolova i slicno..
    Last edited by dekizh; 13-03-15, 19:28.
    Don't Stop Tryin'



    Comment

    Working...
    X