Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol tetiva iza koljena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol tetiva iza koljena

    Treniram semi kickboxing tjedan dana i jućer sam imao sparing i pobijedio , ali to nije sad toliko važno.

    Kad smo radili high kick počela me boljet tetiva iza koljena, a prije treninga smo se razgibavali i rastezačo... sve 5.

    I danas opet boli kad pokušavam dignut nogu.

    MI može netko dat savjet šta da radim? koje vježbe, možda je upala, istegnuće itd...
    Sve se može samo kad se hoće

    Trening partner je najbolja motivacija koja postoji

  • #2
    Re: Bol tetiva iza koljena

    Originally posted by markmofa
    Treniram semi kickboxing tjedan dana i jućer sam imao sparing i pobijedio , ali to nije sad toliko važno.

    Kad smo radili high kick počela me boljet tetiva iza koljena, a prije treninga smo se razgibavali i rastezačo... sve 5.

    I danas opet boli kad pokušavam dignut nogu.

    MI može netko dat savjet šta da radim? koje vježbe, možda je upala, istegnuće itd...
    Najvjerojatnije je došlo do istegnuća tetive jer si se preforsirao, htio si udariti više i jače nego što možeš.
    Rastezanje tetiva je jedan dugotrajan i mukotrpan proces a ti treniraš tek tjedan dana i već bi htio udarati high kick kao Mirko.
    Prije rastezanja tetiva moraš se dobro zagrijati i razgibati, tetive se rastežu samo dok su ugrijane, na hladno uvijek dolazi do problema.
    Kod rastezanja tetiva nije dobro ići na kratke trzaje nego na lagano rastezanje, širiš noge dok ne zaboli i tu gdje boli tu ostaneš neko vrijeme i trpiš bol, što više bola više i uspjeha. Tu gdje danas boli uskoro neće i to je znak da se tetive rastežu.
    Kada bi to bilo lagano onda bi svi mi mogli napraviti špagu.
    Sada treniraj lagano dok ne prođe, bez forsiranja i proći će.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #3
      Re: Bol tetiva iza koljena

      Ovo je moj prijatelj-trener-sparing partner dok sam trenirao K1:

      [attachment=0:2y232nzw]DK.jpg[/attachment:2y232nzw]
      Attached Files
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Bol tetiva iza koljena

        hvala
        Sve se može samo kad se hoće

        Trening partner je najbolja motivacija koja postoji

        Comment


        • #5
          Re: Bol tetiva iza koljena

          taman samo posao ovakvu temu napravit

          dok sam igrao kosarku i ja sam valjda tu tetivu istegnuo
          dva dana nakon toga nisam mogao hodat,zategla se lijeva noga iza koljena
          sepo sam nekako
          i nakon toga je proslo oko mjesec dana
          i danas kad malo duze trcim ili radim cucnjeve
          osjetim da se zategne i ne mogu nastavit radit cucnjeve..

          jel iko takvu ozljedu imao
          i zna li tko to kako izlijecit?

          Comment


          • #6
            Re: Bol tetiva iza koljena

            Možda si istega ligamente i to bi tribalo proć nakon dva miseca mirovanja ,stavljat led svaki dan ,imaš u ljekarni kupit gel koji smrzneš i samo omotaš oko noge ,odlična stvar...Malo mazat deep relifom i tribalo bi proć....Ja sam ima toliko problema sa koljenima da sad kad me zaboli uopće mi nije čudno ,tako da ne brini ako možeš trčat nije ništa opasno,samo odmori i zaliječi to ,ako ne prođe pravac u ortopeda da nebi akutna bol prešla u kroničnu...Samo pametno...
            Menky je napisao...
            Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

            Comment


            • #7
              Re: Bol tetiva iza koljena

              E i svima koji imaju problema sa koljenom preporučujem toplo osteo bi-flex imate u svakoj ljekarni,malo progooglajte .....Te tablete su stvarno djelotvorne i stvarno su me spasile ,dođe oko 200 kn 120 tableta....Tablete došle sa Američkog tržišta.....
              Menky je napisao...
              Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

              Comment


              • #8
                Re: Bol tetiva iza koljena

                thx
                probat cu tim deep relifom,imam ga u kuci
                a nije mi palo na pamet

                valjda ce proc
                ako ne morat cu u ortopeda

                Comment

                Working...
                X