Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u donjem dijelu leđa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Bol u donjem dijelu leđa

    šta ti znači kad osjetiš bol prestaneš? nije valjda da ti se non stop javlja ta bol, ak je tako, rješavaj to, doktor ovo ono... nemoj se baš zajebavat s tim, znam i ja par likova koji se nisu obazirali previše na takve i slične bolove pa sad imaju problema...
    Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

    Comment


    • #32
      Re: Bol u donjem dijelu leđa

      Pa kad osjetim jaču bol prestanem s vježbom gdje pogađam taj dio.

      Makar mi se prije znalo događati recimo na onom multipraktičnoj spravi kad sam sjedio i radio nešto nevezano uz leđa da su me poslije boljela, to valjda od nepravilnog držanja i previše sjedenja.

      Ovu bol ću probati riješiti jačim zagrijavanjem i smanjivanje sjedenja, ništa drugo ne mogu.

      Comment


      • #33
        Re: Bol u donjem dijelu leđa

        pa da ali to je privremeno sprečavanje boli, šta ćeš kad te počne stalno bolit, ako ti se počnu javljat trnci, takve stvari nisu baš za zaj....avanje
        Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

        Comment


        • #34
          Re: Bol u donjem dijelu leđa

          Možda neće, ne znam, uvijek mi je taj dio bio osjetljiviji. Vidjet ćemo.

          Comment


          • #35
            Re: bolovi u donjem djelu leda...

            ja ti neznam previse jer nisam predugo u teretani...tj cca god dana sam al cuo sam da i kosi bench moze je..t leda...zontra kosi nezz...
            pozz

            Comment


            • #36
              Re: bolovi u donjem djelu leda...

              Kad smo več spomenuli tehniku dizanhja kod npr.mrtvog dizanja i čučnja jako je bitna i tehnika disanja.Kod tih viježbi treba naučit KOMPRESIONO DISANJE,to znači treba u određenom djelu vježbe znati zadržati dah, jer ta kompresija nevjerojatno štiti leđa

              Comment


              • #37
                Re: bolovi u donjem djelu leda...

                http://en.wikipedia.org/wiki/Valsalva_maneuver
                na ovo misliš?
                Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                Comment


                • #38
                  Re: Bol u donjem dijelu leđa

                  Ej ekipa , ovdje cu pitat da ne otvaram novu temu...
                  Ovako, poslje vjezbanja imam neki cudan osjecaj u donjem djelu leđa..
                  Nije bol, bas nesto cudno, nelagoda neka, koda da nesto nije na mjestu..
                  ne radim deadlift...
                  Kako da to rjesim?

                  Comment


                  • #39
                    Re: Bol u donjem dijelu leđa

                    donji dio leđa se "stabilizira" nakon duže vremena konstantnog vježbanja u teretani. Ja bi rekao u prosjeku najmanje pola godine do godinu dana. Dok stvar ne ojača bi više pazio na formu izvođenja i ne bi pretjerivao s kilažom jer si na taj način uništavata kičma. Radije više ponavljanja, pa 2-3x tjedno trbušnjaci i isto tako hyperekstenzija.

                    Comment


                    • #40
                      Re: Bol u donjem dijelu leđa

                      Originally posted by Luka
                      Ej ekipa , ovdje cu pitat da ne otvaram novu temu...
                      Ovako, poslje vjezbanja imam neki cudan osjecaj u donjem djelu leđa..
                      Nije bol, bas nesto cudno, nelagoda neka, koda da nesto nije na mjestu..
                      ne radim deadlift...
                      Kako da to rjesim?
                      osjećaš li bol u donjem dijelu leđa ili zategnutost? imaš li problema sa rotacijom trupa nakon, sa hodanjem, bolove u kvadricepsima, trnce? javlja li ti se to nakon vježbi u pretklonu(veslanja, letenja...)?
                      Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Bol u donjem dijelu leđa

                        nije bol, vise bih reko da je zategnutost, bas cudan osjecaj... nemam poslje nikakvih problema s rotacijom niti s hodanjem, i nemam trnce..
                        Javlja mi se svaki put kad dodem iz teretane i onda to traje dan-dva...

                        Comment


                        • #42
                          Re: Bol u donjem dijelu leđa

                          pa moguće da je zategnutost erektora, i to baš na tom dijelu leđa, lumbalni
                          gle sad ovako kada su s jedne strane mišići zategnuti mišići druge strane slabe, dolazi do recipročne inhibicije, na tvom primjeru stegnutost jednog mišića inhibira suprotni, antagonistički mišić, u tvom slučaju trbušni, pogotovo donji dio...
                          što bih ti ja preporučio:
                          rad na donjim trbušnim(podizanje nogu u visećem položaju, ali smanjen ROM)
                          istezanje zadnje lože
                          poradi na gluteusu(ozbiljno), svjesno ga aktiviraj
                          isteži pregibače kukova(hip flexore, ukucaj na google)
                          i naravno dolazimo do tvog problema, pretpostavljam da ne radiš deadlift, good morning, obrnutu hiperekstenziju, GHR, pull through...
                          veeeelika greška, imaš slab posterior chain(gore navedeno ispravlja tu situaciju)
                          i na kraju ono najvažnije pokušaj smanjiti sjedenje, jbg to je glavni problem modernog čovjeka sa obvezama za stolom, nažalost
                          good luck
                          Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                          Comment


                          • #43
                            Re: Bol u donjem dijelu leđa

                            Imao sam isti problem,i isao sam u doktora,on mi je na snimci vidio da mi je jedan mišić razvijeniji od drugog,...pa sam morao raditi poosebno neke njihove vježbe za donji dio leđa,...za jedno 2-3 mjeseca sve je bilo ok )))

                            Comment


                            • #44
                              Re: Bol u donjem dijelu leđa

                              diskushernija
                              pripazite na to ako se živac ošteti bit če svega

                              Comment


                              • #45
                                Re: Bol u donjem dijelu leđa

                                ovako,

                                u zadja 2 dana javila mi se lagana bol u donjem dijelu ledja, al samo na lijevoj strani!
                                boli me kad se savijam i kad se istezem.Znaci to nije neka velika bol, sasvim mala bol, al to mene nervira, i bojim se neke vece ozlijede....

                                u teretani na mrtvom dizanju dizem svoju kilazu, 74 kg.... mogu sa njom izvesti preko 10 ponavljanja u svih 5 serija!

                                e ovako, jednu sam noc prespavao nepokriven, pa osobno mislim da je od tog...


                                da li je moze bit da je to od prehlade, ili neki zivac, ili nesto drugo?
                                Ako neko zeli da ostavi alkohol i cigare, neka ih ostavi kod mene xD

                                Comment

                                Working...
                                X