Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grčevi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grčevi

    Ne znam gdje sve nisam pogledala i što sve nisam pretražila na netu i na kojem sve forumu nisam otvorila ovu temu, ali nikako da dođem do nekog konkretnog odgovora .

    Problem je sljedeći:

    Dosta ćesto mi se zna desiti (bez nekog posebnog razloga) da dobijem grč u stopalu. Znate ono kad vam se palac digne gore, a ostali prsti spuste ili obrnuto. E, to . Ali, opće je poznato da kada dobiješ grč - on kad prođe ne pojavljuje se više. A meni se stopalo toliko zna grčiti da grč dođe i ode i opet se vrati i tako u krug. To mi smeta u normalnom funkcioniranju, jer ne mogu hodati sa tim grčevima, a bol je izrazito neugodna.
    Zadnji put mi se to desilo na traci za trčanje (trčala sam poslije anaerobnog treninga), ali opet ponavljam - ti grčevi se pojavljuju bez nekog posebnog razloga. Mogu sjediti i dobiti grč. Hodati, voziti, ma bilo šta... A kad se grč jednom pojavi - ne prestaje tako skoro.

    I još jedan problem sa grčevima imam u listovima. Tj. tijekom noći me zna uhvatiti grč u listu tj. mišiću. Imam osječaj kao da mi netko iznutra stišće mišić i ne pušta ga . Ta bol je tako grozna da se ne mogu suzdržati od vrištanja (doslovno). I ta bol isto zna prestati, pa se opet pojaviti nakon par sekundi. Naravno, nakon te "traume" ne mogu normalno stati na nogu . Ovi grčevi se uglavnom događaju preko noći tj. dok spavam.

    Inače, imam podosta skraćene tetive (nisam to uopće znala do nedavno). Da vam malo slikovitije opišem: dok stojim - svi prsti, osim palca su mi "u zraku" tj. ne dotiču tlo . I bilo kakvo istezanje, protezanje stopala izaziva grčenje istog. Užas . A sad... Ne znam da li je problem u tetivama ili možda čak i cirkulaciji (i cirkulacija mi je podosta sje...) ili u nećem trećem?

    Znam, znam... Trebam ići doktoru . I ići ću, ali me zanima da li netko zna možda uzrok tim grčevima i kako ih se riješiti. Počela sam piti Magnezij, pa ćemo vidjeti da li će mi to pomoći. Ali, bilo kakav savjet je dobro došao!
    There are no shortcuts to any place worth going.
    ~Beverly Sills

  • #2
    Re: Grčevi

    kad te grc uhvati, potrebno je skroz ispruziti nogu i stopalo vuci prema sebi... neznam kako objasniti, ali moras imat postupak kao kad istezes listove, tako ce ti brze proc...
    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

    Comment


    • #3
      Re: Grčevi

      Počela sam piti Magnezij, pa ćemo vidjeti da li će mi to pomoći
      trebalo bi,grcevi su cesto uzrok nedostatka istih.
      sad ne znam koliko je to istina,ali citao sam jednom kako kontracepcijske pilule također moguci uzrok,isto tako i kombinacija loše cirkulacije i pušenja .
      lijepo prije i poslje svakog treninga temeljito istezanje+magnezij i trebalo bi bit rijeseno.
      ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

      Comment


      • #4
        Re: Grčevi

        Ako imalo ispružim prste ili nogu za vrijeme trajanja grča - grč se samo pojača i onda NIKADA ne prestaje...
        There are no shortcuts to any place worth going.
        ~Beverly Sills

        Comment


        • #5
          Re: Grčevi

          Grcevi ili krampe su nagle bolnr kontrakcije misica udova koje cesto nastaju u noci nakon vjezbanja ili nastaju tijekom vjezbanja. Kada ti se pojave, moras pasivno istezati misic!
          Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

          Comment


          • #6
            Re: Grčevi

            može biti i problem sa svodom stopala... možda ti je spušteno stopalo pa je veliko opterećenje na mišićima za održavanje tog svoda... tu bi pomoglo nošenje onih ortopedskih uložaka za obuću... a grč može bit i zbog podhlađivanja... možda neke čarape dokoljenke da obučeš kad ideš spavat... magnezij nastavi pit... problem s tetivama, tu bi mogao pomoći tretman kod fizioterapeuta
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #7
              Re: Grčevi

              Originally posted by riss
              može biti i problem sa svodom stopala... možda ti je spušteno stopalo pa je veliko opterećenje na mišićima za održavanje tog svoda... tu bi pomoglo nošenje onih ortopedskih uložaka za obuću... a grč može bit i zbog podhlađivanja... možda neke čarape dokoljenke da obučeš kad ideš spavat... magnezij nastavi pit... problem s tetivama, tu bi mogao pomoći tretman kod fizioterapeuta
              Nemam spušteno stopalo - upravo suprotno; imam izrazito pravilno stopalo, pa me i to čudi... Ali potražit ću lječničku pomoć
              There are no shortcuts to any place worth going.
              ~Beverly Sills

              Comment


              • #8
                Re: Grčevi

                Evo, baš u srijedu sam bila na treningu i sve je bilo ok do trenutka kad mi se nisu javili grčevi . I javili su mi se odmah na početku treninga, tako da sam jedva uspjela napraviti sve vježbe za noge, ali za trbuh nisam jednostavno više mogla. Jer je problem u tome da kad dignem noge od poda - grčevi se ponovno vrate. A skoro svaka vježba zahtjeva da se noge dižu od poda, pa mi je to bila noćna mora.

                I sad više stvarno ne znam što da napravim Odlazak doktoru moram još malo odgađati, a i doktorica mi je uzela godišnji odmor... A po svemu sudeći bi trebala ići na magnetsku rezonancu da se vidi uzrok tih grčeva. Ali to stvarno nije normalno. Kada me jednom uhvate - ne puštaju! Jedva vozim auto i teško mi je obavljati bilo kakvu "normalnu" aktivnost...
                There are no shortcuts to any place worth going.
                ~Beverly Sills

                Comment


                • #9
                  Re: Grčevi

                  Dali ti se grčevi javljaju u toku dana ili samo kad je trening u pitanju i neko veće naprezanje?
                  ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Grčevi

                    Originally posted by sthooligan
                    Dali ti se grčevi javljaju u toku dana ili samo kad je trening u pitanju i neko veće naprezanje?
                    Grčevi se javljaju u toku dana. Znači - nije bitno da li sam na treningu ili nisam. I nije bitno da li je u pitanju neko veće naprezanje ili nije. Jednostavno se pojave i onda je to to
                    There are no shortcuts to any place worth going.
                    ~Beverly Sills

                    Comment


                    • #11
                      Re: Grčevi

                      Originally posted by MissFreaky
                      Originally posted by sthooligan
                      Dali ti se grčevi javljaju u toku dana ili samo kad je trening u pitanju i neko veće naprezanje?
                      Grčevi se javljaju u toku dana. Znači - nije bitno da li sam na treningu ili nisam. I nije bitno da li je u pitanju neko veće naprezanje ili nije. Jednostavno se pojave i onda je to to
                      A šta prije onda doktoru i valjda će sve bit ok.....
                      ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Grčevi

                        http://www.building-body.com/sto-uzroku ... isica.html
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment

                        Working...
                        X