Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

    pa znam da je domace i najbolje...ali ja recept cekam vec pun K****
    LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

    Comment


    • #17
      Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

      Originally posted by matuljac
      pa znam da je domace i najbolje...ali ja recept cekam vec pun K****

      Domaci ajvar je drugaciji od kupovnog jedino po tome sto znate sta je sve unutra, ali oba su puna ulja i zasicenih masti...I zbog toga su nepozeljni.
      Ako ih vec mislite jesti, jedite ih dok jedete proteine i masti...Niti slucajno nemojte mijesati masti i ugljikohidrate.

      Comment


      • #18
        Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

        pa znam da je domace i najbolje...ali ja recept cekam vec pun K****

        evo, evo, pitam staru i napisem

        Comment


        • #19
          Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

          u domaci ajvar ti ide 10kg paprika, 2,5 kg patlidzana i 3 velika feferona. uz to ide 1 litra ulja!. dosta ga je komplicirano za napraviti, tako da ti ne preporucam da se sa time zaj...
          Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

          Comment


          • #20
            Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

            ok hvala, jel mi moze ko napisat nesto o pripremi...
            LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

            Comment


            • #21
              Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

              pozzzz, za ajvar, mislim da je odlican ali samo ako je domaci, npr, kad ga ja pravim, na 30 kg ajvara stavim 1l. ulja, tako da se to
              rasporedi, ali inace pravim toliku kolicinu da bih imao preko zime..pozzz
              inace sam Kuhar po profesiji....

              Comment


              • #22
                Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

                s postovanjem ali mislim da je 1 ulja mozda previse ako mislis da napravis ajvar sa malo masnoca, ja na 20 kg paprika i 7 kg patlidjana
                stavim 1l. ulja, ispadne mi odlican, ukus savrsen, a bez mnogo masnoca....

                Comment


                • #23
                  Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

                  Originally posted by mrza View Post
                  pozzzz, za ajvar, mislim da je odlican ali samo ako je domaci, npr, kad ga ja pravim, na 30 kg ajvara stavim 1l. ulja, tako da se to
                  rasporedi, ali inace pravim toliku kolicinu da bih imao preko zime..pozzz
                  inace sam Kuhar po profesiji....
                  ooo, ima nas kuvara ovde, vidim))) Nego, ajvar se ipak pravi sa tim rafinisanim suncokretovim uljem, koje prženjem prelazi u transmasnoće koje su kancerogene i izazivaju dijabetes, aterosklerozu, itd... Bolje ne! Mada istina, ako ponekad uzmeš malo, neće ti biti ništa, to jeste...
                  A senf mislim da je OK, kao i hren...
                  “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                  mind, it doesn’t matter.”

                  Comment


                  • #24
                    Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

                    Ja pravim harissa umak, slican ajvaru ali puno jednostavniji za pripremu, a vjerujem i zdraviji. Dakle, na tavi bez ulja ispecem par vecih, crvenih paprika. Kad se ohlade, oljustim im koru, ubacim ih u blender zajedno s malo sitno nasjeckanog cesnjaka, par chilli papricica, malo sjemenki korijandra i par zlica maslinovih ulja i sve to smiksam i voila! Odlicna je kombinacija kad ga prelijem preko piletine s grila

                    Comment


                    • #25
                      Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

                      Od senfa rastu mišići..
                      "Your body is your biggest artwork."

                      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                      Comment


                      • #26
                        Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

                        ja svog domaceg ajvara trusim bocu tjedno
                        Originally posted by Jurica
                        ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                        Comment


                        • #27
                          Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

                          Originally posted by Relja View Post
                          Ja pravim harissa umak, slican ajvaru ali puno jednostavniji za pripremu, a vjerujem i zdraviji. Dakle, na tavi bez ulja ispecem par vecih, crvenih paprika. Kad se ohlade, oljustim im koru, ubacim ih u blender zajedno s malo sitno nasjeckanog cesnjaka, par chilli papricica, malo sjemenki korijandra i par zlica maslinovih ulja i sve to smiksam i voila! Odlicna je kombinacija kad ga prelijem preko piletine s grila
                          zvuci super, mozda proban jednon kad bude

                          Comment


                          • #28
                            Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

                            Zanima me vase misljenje o domacoj zimnici... vec se spomenuli ajvar
                            sta mislite o kiselim paprikama, krastavcima... kiselom kupusu (Moji su mi odmalena govorili kako on ima puno zeljeza, da ako ocu biti veliki moram ga jesti xD).. ?

                            Comment


                            • #29
                              Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

                              "Fitness fanatičari koji žele brzo nabildati mišiće trebali bi češće jesti senf, predlaže studija Sveučilišta Južna Kalifornija. Steroid homobrasinolid iz senfa povećava mišićnu masu, veličinu mišićnih vlakana i stimulira apetit, otkrili su znanstvenici.
                              Testiranja su pokazala da taj steroid ima sličan efekt kao anabolički steroidi, s tim da je senf legalan. Znanstvenici su mišić direktno izložili brasinolidu, što je rezultiralo povećanjem mase mišića i smanjenjem količine proteina u stanicama.

                              - Nadamo se kako će brasinosteroidi moći pružiti lijek za bolesti povezane s gubitkom mišićne mase ili da se na prirodan način poveća izdržljivost pri fizičkim naporima - kaže voditelj istraživanja, dr. Slavo Komarnytsky. Objašnjava kako se unosom takvih steroida blago povećava tjelesna masa, no isključivo nemasnog tkiva.
                              "

                              treba jesti senf hihihi

                              Comment


                              • #30
                                Re: Ajvar i ostali proizvodi napravljeni od povrca da ili ne????

                                Originally posted by boyka90 View Post
                                "Fitness fanatičari koji žele brzo nabildati mišiće trebali bi češće jesti senf, predlaže studija Sveučilišta Južna Kalifornija. Steroid homobrasinolid iz senfa povećava mišićnu masu, veličinu mišićnih vlakana i stimulira apetit, otkrili su znanstvenici.
                                Testiranja su pokazala da taj steroid ima sličan efekt kao anabolički steroidi, s tim da je senf legalan. Znanstvenici su mišić direktno izložili brasinolidu, što je rezultiralo povećanjem mase mišića i smanjenjem količine proteina u stanicama.

                                - Nadamo se kako će brasinosteroidi moći pružiti lijek za bolesti povezane s gubitkom mišićne mase ili da se na prirodan način poveća izdržljivost pri fizičkim naporima - kaže voditelj istraživanja, dr. Slavo Komarnytsky. Objašnjava kako se unosom takvih steroida blago povećava tjelesna masa, no isključivo nemasnog tkiva.
                                "

                                treba jesti senf hihihi
                                Da, i piša ti naraste od senfa.
                                "Your body is your biggest artwork."

                                DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                                DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                                BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                                SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                                https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                                Comment

                                Working...
                                X