Announcement

Collapse
No announcement yet.

Low Carb dijeta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Low Carb dijeta

    Moze li da dobije malo vise informacije o ovoj dijeti?? Poceo sam nesto cikliranje UH tipa 200-100-50-0-0 ali nemogu bre organizam mi navikne te j*bene UH i od sve gadi mi se , jos malo pa zeludac ispovracam kad pomislim na krumpira ili rize ... Kad je dan za 50 ajde moze dase pojede ali 200 :O sad kad zamislim povraca mi se. Zelim ovo da probam malo pa da vidimo kolko ide. Ljeto prolo ljepo, cilj nisam postigo nemam vremena vise i sve propalo pa ovo nesto zadnje nade.
    I live for BODYBUILDING

  • #2
    Re: Low Carb dijeta

    hahahaha, da bar mene muce tvoji problemi
    Pa onda ubaci svaki dan 50-100g UH i gotovo ili odi na keto
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Low Carb dijeta

      mene radio low carb bolje nego keto...keto me osusio skroz....kad sam skontao da mi tijelo reaguje bolje sa UH onda sam radio low carb..dnevno po 70-80gr UH..uglavnom oko treninga...a nedeljom neki vid punjenja sa oko 200-300gr UH....Jednostavno probaj na sebi...neznam kako si reagovao sa 2 nule..ali ja bih probao za pocetak sa 50 gr UH dnevno pa vidi...a nedeljom bih unosio 200 gr UH..i izbacio masti skroz taj dan...Sve zavisi kakav ti je metabolizam trenutno....

      Comment


      • #4
        Re: Low Carb dijeta

        A CKD i ova dijeta isti su ?? Ja kao sto znam CKD je slicno nesto ovako samo nz kolko gr UH na dan treba unosit.
        I live for BODYBUILDING

        Comment


        • #5
          Re: Low Carb dijeta

          ma da slicno je samo sto na toj dijeti nebi trebao da unosis UH skoro nikako...sa 50 gr UH od ketoze nema nista...

          Comment


          • #6
            Re: Low Carb dijeta

            to ipak zavisi od osobe..neko ulazi sa 50gr...ja licno ulazim ispod 20gr samo. A neki modifikovani low carb sam dugo primjenjivala, od 2011. ali to se vecinom zavrsavalo sa binge eatingom kada mi je cheat meal/day..znaci jedem 'clean' potpuno 5-6 dana i onda taj sedmi navalim kao idiot na junk i naravno sve ponistim.
            low carb vise propagiraju kao 'stil zivota'..po meni nije, i ne bih mogla tako.....i ako je vec low carb, mora biti low carb high fat
            ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

            "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

            Comment


            • #7
              Re: Low Carb dijeta

              Originally posted by Megara View Post
              to ipak zavisi od osobe..neko ulazi sa 50gr...ja licno ulazim ispod 20gr samo. A neki modifikovani low carb sam dugo primjenjivala, od 2011. ali to se vecinom zavrsavalo sa binge eatingom kada mi je cheat meal/day..znaci jedem 'clean' potpuno 5-6 dana i onda taj sedmi navalim kao idiot na junk i naravno sve ponistim.
              low carb vise propagiraju kao 'stil zivota'..po meni nije, i ne bih mogla tako.....i ako je vec low carb, mora biti low carb high fat
              ja sam na pocetku se cuvao cheat meal-a nekih mjesec dana...kasnije sam ga ubacivao svaki 15-ti dan.....a sa mastima se da eksperimentisati...sve je to individualno

              Comment


              • #8
                Re: Low Carb dijeta

                Originally posted by damko View Post
                mene radio low carb bolje nego keto...keto me osusio skroz....

                vidio si da te osusio nakon punjenja?
                ili si bio osusen za vrijeme keto?

                Comment


                • #9
                  Re: Low Carb dijeta

                  Originally posted by FcB View Post
                  vidio si da te osusio nakon punjenja?
                  ili si bio osusen za vrijeme keto?
                  pa znas kako...sebe sam tripovao da radim dobro..medjutim ...imam takav metabolizam(brz) da mi jednostavno UH trebaju...ali hajde ti dokazi sam sebi...radio sam sve na svoju ruku...katabolizam je bio neizbjezan....kad su mi poceli govoriti da "propadam" potrazim misljenje iskusnijih(takmicara) i jednostavno dobijem takav odgovor da ta dijeta nije za moj metabolizam...Kad sam posle uradio dijetu sa rotacijom UH mnogo bolja forma...
                  a primjetis to odmah nakon 2 sedmice...kad ti padne tonus misica,iscrpis tijelo treninzima...punjenje te vrati u zivot dan dva kasnije opet katabolizam..dzabe bcaa,glutamin itd...jednostavno po mom misljenju keto dijeta nije za svakoga....onaj ko ima brz metabolizam moze samo da ocekuje da mu keto pojede misice u dobroj mjeri..i pogotovo nije za rekreativca...nevidim potrebu da se toliko tijelo pati...jer ta forma koju postignes keto dijetom za rekreativca je neodrziva na duge staze..mozes par dana da si u toj formi tako da keto vise nikad...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Low Carb dijeta

                    valjda ti znas kako ti najbolje tijelu odgovara
                    i ja sam se dosta mucio sa ketom, najgori dio dijete..
                    ali valjda si svjestan da se svima ispusu misici zbog nedostatka UH, ali kasnije se to sve vrati na svoje mjesto punjenjem
                    glavno da salo odlazi

                    Comment


                    • #11
                      Re: Low Carb dijeta

                      ne ispusu misici u tome i jest problem..pojede ih tijelo...pocne da koristi misice kao gorivo...a to je najmanje pozeljno na dijeti...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Low Carb dijeta

                        ma nije ih tijelo pojelo
                        mislim, moze se i to dogoditi, ali kod kvalitetnog treninga i prehrane (kao sto je bio tvoj slucaj, vjerujem) ne koriste se misici kao gorivo nego masti, odnosno ketoni

                        misici se "ispušu", odnosno izgube na volumenu, zbog nedostatka šećera, UH, budući da ih se na ketogenoj uopće ne konzumira
                        ali to je samo privremeno, jer bi se ponovnim konzumiranjem UH, mišiči vratili na "prirodni" volumen, odnosno onaj prije pražnjenja glikogenskih skladišta

                        Comment


                        • #13
                          Re: Low Carb dijeta

                          Originally posted by damko View Post
                          ma da slicno je samo sto na toj dijeti nebi trebao da unosis UH skoro nikako...sa 50 gr UH od ketoze nema nista...
                          Ne bih rekao... Ketoza će se pojaviti sve do cca 100 g uh/dan, samo u manjoj mjeri i nešto kasnije...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Low Carb dijeta

                            Originally posted by simba1 View Post
                            Ne bih rekao... Ketoza će se pojaviti sve do cca 100 g uh/dan, samo u manjoj mjeri i nešto kasnije...

                            to ponajvise ovisi o subjektu
                            pro BB visoke kilaže guraju i sa 100g UH dnevno, ali mislim da ljudi naše kilaže ne bi ostali u ketozi pri tim količinama UH

                            Comment


                            • #15
                              Re: Low Carb dijeta

                              Mislim da je do 30g dozvoljeno, preko toga ne.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X