Announcement

Collapse
No announcement yet.

Namirnice koje ne smijemo jesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

    Originally posted by NikCTX
    kako sam rekao ja konzumiram sve od navedenog, a nemam skoro ništa sala
    To je zato što si mladi ektić, kada bi jedan endo tako jeo brzo bi se umastio kao prasac...

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #17
      Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

      Originally posted by kelly
      Originally posted by NikCTX
      kako sam rekao ja konzumiram sve od navedenog, a nemam skoro ništa sala
      To je zato što si mladi ektić, kada bi jedan endo tako jeo brzo bi se umastio kao prasac...

      da zbilja.....nisam o tom razmišljo tako......moglo bi bit

      Comment


      • #18
        Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

        Originally posted by NikCTX
        Originally posted by kelly
        Originally posted by NikCTX
        kako sam rekao ja konzumiram sve od navedenog, a nemam skoro ništa sala
        To je zato što si mladi ektić, kada bi jedan endo tako jeo brzo bi se umastio kao prasac...

        da zbilja.....nisam o tom razmišljo tako......moglo bi bit
        A i brijem da ne jedeš baš tak puno kolko misliš,puno ektića brije da jede neznam kolko a u biti pojedu dnevno jedan burek i nekakav polu ručak i misle da su pojeli neznam kaj.DAleko do toga da ne postoje razlike u metabolizmu ali nije to niš tolko drastično osim kod iznimaka

        Comment


        • #19
          Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

          Ja sam isto ektic, jedem puno, prije sam jeo i vise, ali sam trenirao plivanje svaki dan, tako da je to normalno. On je mlad, mladi ljudi rastu i na to se trosi puno energije, jos ako ima brz metabolizam, pola toga se i ne probavi vec samo izade van...
          Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

          Comment


          • #20
            Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

            imam još jedno pitanje...
            jel smijem začinit salatu vinskim octom?

            Comment


            • #21
              Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

              Da
              Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

              Comment


              • #22
                Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

                Originally posted by dizajner
                Čega se obavezno treba odreći
                10 važnih pravila prehrane

                * Masnog mesa i masne peradi
                * Iznutrice
                * Kobasica
                * Masne vrste riba, npr. jegulja, sieđ (haringa), šaran
                * Jela pržena u dubokom ulju
                * Kuhinjskog šećera i svih proizvoda u kojima je sadržan šećer, npr. kolača, keksa,
                slatkiša, marmelade, sladoleda, pudinga, gotovih deserta
                * Bijelog brašna i svih proizvoda koji takvo brašno sadrže
                * Dimljene hrane
                * Mlijeka i mliječnih proizvoda s velikim postotkom masnoće
                * Sireva s više od 20% masnoće
                * Masnih jela i umaka
                * Prženih oraha, lješnjaka...
                * Ulja i masti ako nisu hladno prešana i ne sadrže nezasićene masne kiseline
                * Alkoholnih pića
                * Slatkih bezalkoholnih pića: limunada, Coca-cola, tonik itd.

                i

                Zašto vaša djeca ne bi smjela jesti pomfrit!

                sa svim se slazem ali bas sa iznutricama ne konkretno s jetricama. ako Kova moze jest jetrice (jede ih kada se ne takmici) i bit extra onda mogu i ja povremeno uzivat. evo dokaz, ali bolje procitajte cijelu temu http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=4822
                http://s04.flagcounter.com/count/3D7...rs=0/labels=1/

                Comment


                • #23
                  Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

                  Originally posted by NikCTX
                  ...
                  Cilj vježbanja bi ti trebao biti dobivanje mišićne mase a ne da ti se ne lovi junk food koji ždereš. Bez pravilne prehrane nema puno smisla ubijati se od vježbanja. A i sve ti kad tad dođe na naplatu...

                  Comment


                  • #24
                    Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

                    Zanima me Kelly, Dalibor i ovi malo stručniji, spominje se tu negdje na forumu, nemogu naći sad, da jogurt nije dobro jesti, međutim on koliko sam vidio ima jako niski GI, recimo malomasni jogurt s 0,9 mm bi bio dobar..
                    I zanima me krumpir kao kompleksni UH, u članku (http://www.building-body.com/Koliko-zna ... ndeks.html) se spominje da pečeni, restani i pire nije dobar jer ima visoki GI, a da je dobar kuhani.. međutim pak drugdje sam našao da kuhani krumpir ima GI 81 što je jako visoko, u rangu s medom, također smeđa riža GI 70 što je isto prilično visoko
                    šta je sad točno ? Dali izabcujem odma kuhani krumpir i integralnu rižu ?

                    Comment


                    • #25
                      Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

                      mene isto zanima ovo vezano za krumpir !

                      Comment


                      • #26
                        Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

                        Osim glikemijskog indeksa postoji i inzulinski indeks. Dugo se mislilo da su ta dva indeksa u korelaciji, međutim nisu za neke namirnice među kojima je mlijeko i većina mliječnih proizvoda.
                        Mlijeko ima nizak GI ali ima visok II, kažu da je whey (bogat sa BCAA) taj koji diže II.

                        Ja osobno ne pijem ni mlijeko ni jogurt (jedem samo posni sir) jer su u mlijeku dobri samo proteini (whey i kazein) a UH (laktoza) i M iz mlijeka su jako loši da ne kažem smeće.
                        Iz mlijeka uzimam samo proteine kao što npr: od piletine uzimamo samo meso a bacamo masnoću i kožice i ostalo smeće. Iz svake namirnice uzimamo ono što je dobro a bacamo smeće.
                        Slično je i sa jogurtom, još su lošiji oni voćni jogurti jer sadrže još više šećera.

                        Ali zato pijem i whey i kazein svakodnevno.

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #27
                          Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

                          Krumpir i riža...nisu tako loši da ih treba izbaciti, treba ih jesti ali sa njima treba biti umjeren, to je dosta individualno, jesti ih na masi a izbaciti na defki, ektići mogu jesti a endo umjereno itd.

                          Uglavnom hranu sa visokim GI treba kombinirati sa hranom koja ima nizak GI kako bi dobili srednji GI, tj. smanjili GI onoj hrani kod koje je visok.

                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #28
                            Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

                            tjestenine i rize se mogu jos odrec, ali krumpir, hej, to mi ne dirajte
                            police (krumpir na pola i samo u pecnicu na suho nek se pece) jedem ko velki, predobra hrana ^^
                            danas stara radila piletinu i restani, nas kak sam ga odbio
                            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                            Comment


                            • #29
                              Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

                              A da sad sam vidio , moja greška, htjedoh baš ispraviti ovo s jogurtom, da svi mlječni proizvodi imaju visok inzulinski indeks, više me zanima ovo s kuhanim krumpirom i smeđom rižom dali ih izbaciti iz prehrane:
                              Stavit ću na drugu temu opsežan popis namirnica koje imaju visoki, srednji i niski GI pa
                              da se nemora tražiti.

                              Comment


                              • #30
                                Re: Namirnice koje ne smijemo jesti

                                ae stavi pa da viđamo..jab isto izbacio rižetinu a i krumpir..
                                http://img398.imageshack.us/img398/9...wkz2wj7sd9.gif

                                Comment

                                Working...
                                X