Announcement

Collapse
No announcement yet.

Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

    Originally posted by Vepar24
    Originally posted by dabek777
    Originally posted by Vepar24
    FTW zar stvarno ne vidiš di to piše na kutiji???

    ne pise proteini, vec pise bjelančevine i na dukatovom pise 155500000%
    a nije govno nego se pas posra!
    hahah sry nisam trebo tebe citirat, al si mi bio pod misem, pa d ane trazim koga cu :P sry
    Dont drink, dont smoke just eat and work

    Comment


    • #92
      Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

      Originally posted by Mir7a
      Originally posted by giusseppe7777
      za moj pojam nema tu fore...bije san cita jednon o nacinu proizvodnje posnog sira...i to je jedan i jedini nacin koliko san ja uspije svatit...
      al da je to 2g vise pa ajde reka bi...al 5!!
      nisi čito, i ima 18g. kao što postoje načini proizvodnje kvalitetnijeg wheya tako postoje i kvalitetniji načini proizvodnje sira..
      ako postoji onda ok
      Originally posted by Jurica
      ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

      Comment


      • #93
        Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

        evo malo copy/paste


        WHEY KONCENTRAT: najstarija tehnologija dobivanja proteina iz sirutke, ujedno najjeftinija i najmanje kvalitetna. Whey koncentrat dobiva se tako da se sirutka isusuje tako da se proteini odvoje od ostalih sastojaka. Problem je sto isusivanjem cesto strada i sam protein koji biva, zbog visoke temperature, unisten! Osim toga, u koncentratu ostane jos dosta drugih, nepozeljnih tvari, izmedju ostalog laktoze. Koncentrati nekad sadrze manje od 40 posto wheya, ostalo su zasladjivaci i ostalo smece. Najbolji koncentrati imaju do 75 posto proteina. Los koncentrat cete prepoznati po tome sto se lose mijesa sa tekucinom.

        ION EXCHANGE (ionska izmjena): napredniji stupanj dobivanja proteina iz sirutke, radi se tako da se u ukupnoj masi sirutke samo proteini nabiju drukcijim elekricnim nabojem i tako se izdvaja od ostatka mase. Na ovaj nacin se dobiva prilicno cisti protein, bez laktoze i ostalih nezeljeni stvari, postotak proteina ide do 97%! Losa strana je to sto se u procesu ionske zamjene koriste smole i razrjedjivaci koji dijelom unistavaju proteine.

        CFM � CROSS FLOW MICROFILTRATION: Kod CFM-a sirutka prolazi kroz vrlo skupe keramicke filtere koji su skoro potpuno sposobni odvojiti protein od ostale mase. Ovim se postupkom dobiva protein vrlo velike cistoce koji uopce nije unisten!
        Proizvodjaci cesto Ion Exchange ili CFM whey nazivaju i Whey protein isolate, iako bi bilo tocnije napisati egzaktno o cemu se radi.

        HYDROLIZED WHEY PEPTIDES: ovo je najkvalitetniji (i najskuplji) nacin dobivanja proteina iz sirutke. Prepoznat cete ga po puno losijem okusu od npr. koncentrata. Los okus dolazi od cinjenice da je cisti protein vrlo loseg okusa a da bi se to Ťsakriloť treba veca kolicina arome sto bi opet islo naustrb kvalitete proizvoda. Kod hidrolizata se koriste posebni enzimi koji Ťpred-probavljujuť proteine iz sirutke te se tako dobivaju vrlo kratki lanci aminokiselina (peptidi) . Takvi peptidni lanci se vrlo brzo probavljuju, prakticki se dogadja da onog trenutka kad konzumirate whey peptide oni direktno idu u krvotok jer ih tijelo (zbog navedenih enzima za Ťpred-probavuť) prepoznaje kao vec probavljene!

        Ovo "crveno" valjda vrijedi i za posni, zdenka posni sir ima više proteina,lošijeg je okusa, a i skuplja od nekih drugih posnih sireva :P
        -Razlika između pobjednika i gubitnika je u tome kad gubitnik osjeti bol odmah odustane dok pobjednik stisne zube i napravi jos par ponavljanja-

        Comment


        • #94
          Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

          Jel vrhnje dobro pojest navečer umjesto posnog imaju neka pakiranja od 1 kg ,preukusno?
          Menky je napisao...
          Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

          Comment


          • #95
            Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

            Originally posted by robertost
            Jel vrhnje dobro pojest navečer umjesto posnog imaju neka pakiranja od 1 kg ,preukusno?
            Vrhnje je premasno, nemoj to jesti!
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #96
              Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

              de pogledaj ovo:
              http://www.fitness.com.hr/prehrana/nutr ... orija.aspx

              i pogledaj pod vrhnje
              Originally posted by Jurica
              ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

              Comment


              • #97
                Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

                Kako me rastura trbuh u PM, sinoć pojeo do kraja onaj sir od Vindije + bio je pokvaren.
                Više ga nikad ne kupujem.

                Comment


                • #98
                  Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

                  Upravo bas probao posni od Zdenke, 18g P...
                  Neloše, jako mi je fin sir, malo je suh i masniji od Dukatovog ali sve u svemu prolazi...

                  Jeftiniji je Zdenkin za 3kn pa cu ga i dalje nastavit konzumirat :P

                  Comment


                  • #99
                    Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

                    Originally posted by Joochy
                    Kako me rastura trbuh u PM, sinoć pojeo do kraja onaj sir od Vindije + bio je pokvaren.
                    Više ga nikad ne kupujem.
                    I meni se pokvare ti posni sirevi a moram ga pojest,zao mi bacit

                    Comment


                    • Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

                      Originally posted by StrongMan
                      I meni se pokvare ti posni sirevi a moram ga pojest,zao mi bacit
                      Nije se bio pokvario, nego je kupljen pokvaren... Ebem im sve!
                      Žao mi bacit pa sam pojeo, jebat ga... malo kiselkast al' ok...

                      Meni se hrana nemoze tako lako pokvarit, pogotovo posni

                      Comment


                      • Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

                        pomirite se s tim...jebiga nemogu provjeravat svaki a to se lako kvari.

                        btw bacite ako je pokvaren, jer otrovanje hranom i bljuvanje 2-3 dana nije neka fora.
                        ne repam o politici možda bi trebo,
                        politika je mala ljadro još je nisam jebo

                        Comment


                        • Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

                          Kupio za probu Kim-ov posni,po okusu mi je dosad najbolji,jedini sir koji nejedem na silu,inače dok mi duže stoji otvoren sir,ruknem ga u kajganu i to je to,ni neosjeti se!
                          ne znam kakve steroide trebam piti, htio bih malo trbuh i biceps da me pic.. na plazi odmjeravaju

                          Comment


                          • Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

                            Meni je baš taj Kim-ov odvratan ...

                            Comment


                            • Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

                              Originally posted by Mir7a
                              pomirite se s tim...j...ga nemogu provjeravat svaki a to se lako kvari.

                              btw bacite ako je pokvaren, jer otrovanje hranom i bljuvanje 2-3 dana nije neka fora.
                              I to šta kažeš,ali ono datum koji valja a sir pokvaren

                              Originally posted by Joochy
                              Originally posted by StrongMan
                              I meni se pokvare ti posni sirevi a moram ga pojest,zao mi bacit
                              Nije se bio pokvario, nego je kupljen pokvaren... Ebem im sve!
                              Žao mi bacit pa sam pojeo, je..t ga... malo kiselkast al' ok...

                              Meni se hrana nemoze tako lako pokvarit, pogotovo posni
                              Ima onako neki sladunjav miris

                              Comment


                              • Re: Svježi (posni) sir: zanemaren visokoproteinski zalogaj

                                što se tiče posnog sira,mici je napravio odličan uvod u cijene,valjanost i nutritivnu vrijednost posnih sireva pa evo pogledajte.

                                http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=24687

                                Comment

                                Working...
                                X