Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reverse dieting? WTF?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Reverse dieting? WTF?

    Originally posted by neuk View Post
    Najbolje je istrazivanje koje provodis na sebi
    trollas ?


    dok ne nadjes nacina da na sebi napravis defku za defkom u kompletno istim uslovima, znaci mnogo godina za redom, a mijenjas variable koje zelis da analiziras - rezultati mogo ovisiti o mnogo razlicitih faktora

    ...a i da citav zivot posvetis tome trebalo bi ti previse vremena izmedju i fizioloskih promjena da bi mogao bez sumnje reci sta je uzrocnik rezultata
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #17
      Re: Reverse dieting? WTF?

      mislim razumijem...odradis RD i onda na sva usta hvalis ''izlijecimo sam metabolizam'' je cool...ali ljudi su vracali metabolizme u normalu daleko prije RD i sa drugacijim principima

      stvar je u tome sto ljudi ne uzimaju u obzir sve fizioloske razlike kad ides sa mizernih 1800 kcal nazad na 3000+


      causation =/ correlation
      A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


      If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


      * SHUT UP AND SQUAT *

      Comment


      • #18
        Re: Reverse dieting? WTF?

        Originally posted by TripleZ View Post
        dobio bi bf% (ili misice) jedino kada bi otisao iznad odrzavanja odmah, a ako nisi otisao nisko sa bf%, nije ti adaptacija metabolizma bila mnogo velika da ti promjeni nesto znacajno maintenance na kalorijama na kojima si ih vec zacrtao (ne zaboravljajuci ovdje da se cini kao da se maintenance mnogo pomjeri zbog smanjenog TEF-a i nize aktivnosti usljed hipokaloricnog stanja)
        Originally posted by TripleZ View Post
        problem je u tome sto su vas lagali da dijeta u ''zdravom'' range-u bf% znacajno mijenja maintenance zbog manje aktivnosti hormona...kad se 95%+ promjene odnosi samo na smanjeni unos kalorija sto za sobom vodi manji TEF, manju aktivnost i sl.

        ...bar tako kaze research od 1940ih, ali ono...mozemo se mi i posrati na to sve sta znaju papiri, nauka i ljudi koji zvot posvete istrazivanju

        a da treba napraviti razliku izmedju ovog zdravog range-a i natjecatelja - treba
        e ovo bi bio odg na moje pitanje, a ne ''dont do keto''.. al nije mi se dalo ponovo pitati...
        bunilo me je to da li padne drasticno maintenance
        ``And I found, that I could channel that anger towards lifting. Could channel the anger, aggression and all that kind of crap onto weights, and what that would do is that would make me stronger and build up this shell around me that people couldn't penetrate. And I liked that, being in control.`` George Leeman

        "I don't have dreams, I have goals.'' - Harvey Specter

        Comment


        • #19
          Re: Reverse dieting? WTF?

          Originally posted by Megara View Post
          e ovo bi bio odg na moje pitanje, a ne ''dont do keto''.. al nije mi se dalo ponovo pitati...
          bunilo me je to da li padne drasticno maintenance
          adaptacija metabolizma se izucavalo skoro 80 godina, bukvalno...i najveca adaptacija ikad zabiljezena je kod pretilnih ucesnika TV reality show-a ''the biggest loser'' (švedski, ako sam dobro upamtio - to je studija koju cu linkati) koji su imali bf% u prosjeku malo iznad 50% - i kroz 30 sedmica dijete izgubili vise o jedne trecine tjelesne tezine (nekih 70-80kg za osobu od 180kg - neki cak 47% pocetne kilaze)

          ...znaci mnogo mnogo vise nego sto je iko ovdje ikad prosao - adaptacija metabolizma? oko 22% (ovo pise u full paper-u, prenosim od Aragona)
          evo abstracta
          http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22535969

          edit: ali se u ovu adaptaciju naravno ne racunaju promjena aktivnosti te smanjen TEF - ali niko to uopce ne uzima u obzir nego samo hoadju uokolo i vicu ''a ostecen metabolizam, aa neces gubiti tezinu, aa umrijeces s tim metabolizmom bla bla''

          i haj sad vi meni recite da za uspostavljanje pravilnog rada metabolizma hocete da vucete neki RD po 3 mjeseca jer ste se ''zdefkali'' sa 18% na 14%


          edit2: tempirate formu za takmicenje ? pa radite RD koliko god vam treba i koliko god vam poboljsava formu za binu - logicno...treba razlikovati izmedju rada na formi za bine i vracanje metabolizma u normalu
          Last edited by TripleZ; 02-07-14, 14:52.
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #20
            Re: Reverse dieting? WTF?

            Eh da je sve tak jednostavno kak vi to postavljate onda reverse diet ne bi imao smisla al nebitno nek svatko radi kak mu pase al sigurno reverse diet nema veze sa bf i zna se zasto se radi jer duljina drzanja dijete nema veze sa bf jer nemaju svi istu pocetnu tocku i isti cilj. Al nema potrebe da ja ikog u ista uvjeravam, onaj tko radi defku sa zacrtanim ciljem sigurno ce znat iskoristit i reverse diet ako je dovoljno pametan, a ne odma iz debelog deficita prec na odrzavanje ili suficit. To su one spike sto su radili prije, a neki rade i danas kad si dugo na dijeti ljudi naglo predu na visi unos uh ili jos gore trpanjem junkom i napune glikogen i imaju par kila vise ( vecinom glikogen i dio ode za misice i salo ) al eto oni su uvjereni da su dobili hrpu misica i da je tijelo stroj koji ce sve sto unesu u jako kratkom roku sve ugradit u misice lol....
            I naravno da duljina reverse diet-a ovisi i duljini defke i ostalim parametrima, ali reverse diet je uvijek prava stvar i nema tu greske.
            Last edited by Homemade; 02-07-14, 15:07.

            Comment

            Working...
            X