Announcement

Collapse
No announcement yet.

Maslinovo ulje: ima li EPA/DHA?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: maslinovo ulje

    Originally posted by Marijan
    a brate mili po čemu je to onda ketoza

    Ono što sam rekao da nisam unosio UH i masti više od 100 g bilo je prije ketoze...sad sam 2 dana na ketozi i u oba dana sam unio oko 40 g UH...nesporazum, ispričavam se
    You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

    Comment


    • #17
      Re: maslinovo ulje

      @ Vladebisi

      Tako i radim, jeo sam i malo masnije meso, eto npr. skuhano mljeveno meso i riblje štapiće(osliće, skinuo sam onaj masni, ukoričeni sloj) i imam povrće u svakom obroku(paradajz, paprika, krastavci), a za ručak mi bude recimo grašak sa mesom ili kupus sa mesom. Ako mama napravi nešto što mi ne paše(premasno je ili ima previše UH) onda jedem kuhana jaja sa pilećim prsima i povrćem...čiste UH(grožđice oko 50 g) unosim samo nakon teretane ili jutarnjeg kardia...
      You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

      Comment


      • #18
        Re: maslinovo ulje

        Originally posted by Fallen warrior
        @ Vladebisi

        Tako i radim, jeo sam i malo masnije meso, eto npr. skuhano mljeveno meso i riblje štapiće(osliće, skinuo sam onaj masni, ukoričeni sloj) i imam povrće u svakom obroku(paradajz, paprika, krastavci), a za ručak mi bude recimo grašak sa mesom ili kupus sa mesom. Ako mama napravi nešto što mi ne paše(premasno je ili ima previše UH) onda jedem kuhana jaja sa pilećim prsima i povrćem...čiste UH(grožđice oko 50 g) unosim samo nakon teretane ili jutarnjeg kardia...
        E da,samo bez graška,graha,kukuruza,leće...oni ti imaju previše UH.I ove riblje štapiće izbaci ak su panirani,na 100 gr imaš 30 gr UH

        Comment


        • #19
          Re: maslinovo ulje

          OK, izbacit ću grašak onda skroz...ne pojedem ga ja puno, smažem samo meso, a grašak tek malo usput da se mama ne uvrijedi Kukuruz, zobene, voće uglavnom bilo šta što ima više UH ne jedem.
          I još samo jedno pitanje, koliko smijem masti unositi na ketozi?
          Danas mi je bio sljedeći unos:
          P: 245 g
          UH: 15 g
          M: 140 g
          Oko 1950 kcal-a

          Da li je ovo previše masti? Uneo sam je iz jaja, kikirikija, mljevenog mesa(kuhanog) i oslića.
          You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

          Comment


          • #20
            Re: maslinovo ulje

            Ovo ti je 2300 kcal a ne 1950. Koliko sam ja čitao, unos energije iz p:m bi trebao biti 40:60, ali nisam u to 100% siguran.

            Comment


            • #21
              Re: maslinovo ulje

              Proteine na 2,5-3 gr/kg tjelesne težine
              masti na cca.1,5 gr/kg t.t.
              Ja se nebi spuštao ispod toga,ipak treba patiti da se mišična masa očuva

              Comment


              • #22
                Re: maslinovo ulje

                OK, tako nešto i radim...zahvaljujem
                You laugh because I'm different...I pity you beacuse you're all the same!

                Comment


                • #23
                  Re: maslinovo ulje

                  PItanje:

                  Mogu kombinirati - recimo da uzmem jednu kapsulu Omega3 i jednu žlicu maslinovog ulja odjedanput?
                  Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

                  Comment


                  • #24
                    Re: maslinovo ulje

                    ne vidim zasto ne bi mogo, sam rokaj
                    Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                    Comment


                    • #25
                      Re: maslinovo ulje

                      Ima li tko ideju bi li pozitivne učinke na definiciju mogla polučiti zamjena određene dnevne količine ugljikohidrata sa maslinovim uljem.

                      Npr. umjesto da pojedem za 2 međuobroka integralni kruh (uz sir ili tunu), pojedem maslinovo ulje iste kalorijske vrijednosti?

                      Comment


                      • #26
                        Maslinovo ulje piti prije spavanja... jednu jušnu žlicu!

                        mozda glupo zvuci ovo ali rekao mi je frend da ga je dobro piti prije spavanja...jednu jušnu žlicu!ima li tko iskustva s time ??? što mislite o tome ?

                        Comment


                        • #27
                          Re: maslinovo ulje?

                          pa prijatelju to su masti (M) koje treba uzimati , moze bit maslinovo ulje, bučino, ili pak orasi, bademi itd...

                          http://www.building-body.com/Recite-da-bademima.html
                          http://www.building-body.com/Maslac-od- ... i-sam.html
                          http://www.building-body.com/Bundevine_sjemenke.html
                          Dont drink, dont smoke just eat and work

                          Comment


                          • #28
                            Re: maslinovo ulje?

                            Originally posted by anhelusZG
                            mozda glupo zvuci ovo ali rekao mi je frend da ga je dobro piti prije spavanja...jednu jušnu žlicu!ima li tko iskustva s time ??? što mislite o tome ?
                            pa sta ce glupo zvucat
                            to smo rekli na forumu 7326073602 puta
                            P+M
                            npr 250g posnog i jušnu žlicu maslinovog ulja ili saku badema,oraha(kojih bilo orasastih plodova)

                            Comment


                            • #29
                              Re: maslinovo ulje?

                              Pa da... Bezveze otvaraš temu a takvih pitanja je postavljenoi odgovoreno na njih 4986936 puta! Pomoći ćemo ti al prije toga dobro pročitaj jel već postoji odgovor na tvoje pitanje!
                              Prije spavanja je dobro uzimati maslinovo! A možeš i uzimat orašaste plodove kao što reče kordafication ili recimo laneno ulje!

                              Comment


                              • #30
                                Re: Maslinovo ulje piti prije spavanja... jednu jušnu žlicu!

                                ja se isprićavam.....zaista .....hvala na odgovoru

                                Comment

                                Working...
                                X