Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tuna u konzervi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tuna u konzervi

    Zanima me, pošto jedem te tune iz konzerve dosta često, kakav je sastav hranjivih vrijednosti te jedne konzerve približno? (jer još nisam naišao ni na jednu konzervu na kojoj piše baš točno podjela po UH,bjelančevinama,mastima...) Dali je uopće zdrava takva konzervirana tuna?
    "Muškarac je stvoren za rat,a žena za odmor ratniku,sve ostalo je glupost." F.N.

  • #2
    Re: Tuna u konzervi

    ja osobno kada jedem tunu u konzervi ne uzimam one jeftine,koje imaju više ulja,a komadići tune su tak sitni i razbacani,ko da ih je netko u blenderu smiksao,nego uzmem tunu eva,ili onu kaj reklamiraju daje tako mekana da se reže grisinom...inače probao sam tunu baš kada sam bio na moru,iz ribarnice i opće mi nema sličan okus po ovoj u konzervi,drugačija je...a i vjerojatno puno zdravija,jer nije konzervirana. uglavnom tuna ti ima oko 22g P,tako da je slobodno tamani koliko te volja,zdrava je i ima puno omega 3 masne kiseline.

    Comment


    • #3
      Re: Tuna u konzervi

      Ja sam si baš uzeo 2 konzerve jeftinijih i jednu skuplju i razlika se vidi na očigled. Malo manje ulja i veći i ukusniji komadi, ali nisam bio baš pri novcima pa sam uzeo ove jeftinije. Sad znam za drugi put.
      "Muškarac je stvoren za rat,a žena za odmor ratniku,sve ostalo je glupost." F.N.

      Comment


      • #4
        Re: Tuna u konzervi

        da,tak sam se i ja zeznuo..prvo sam kupio jednu skuplju vidim super okus,malo ulja,dosta mesa...kad ono drugi dan kupim jeftiniju,otvorim poklopac kad ono iznenađenje,ko da zobene plivaju u ulju,minijaturni komadići....pa reko no way,nema više.

        Comment


        • #5
          Re: Tuna u konzervi

          ma ja riješavam one od konzuma za 10kn (u salamuri a ne u ulju!!!), one ostale su ipak malo too much ako ih jedeš par dnevno...

          Comment


          • #6
            Re: Tuna u konzervi

            Ja jedem tunu u salamuri a ne u ulju, ova dođe 8,49 kuna:

            http://www.building-body.com/forum/v...hp?f=44&t=2571

            [attachment=0:i7fn4ynz]tuna.JPG[/attachment:i7fn4ynz]

            Attached Files
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Tuna u konzervi

              Ova od k plusa mi je najbolja.Ostale su mi preslane i žilave.

              Comment


              • #8
                Re: Tuna u konzervi

                također, nije skupa a odličan okus ima! samo te jedem
                al opet te konzervirane su najčešće iz industrijskih mora te sadrže dosta žive
                kelly ti si se opskrbio za tri mjeseca hhhh
                što učinila si ti od života mog, zašto dala si mi ti samo praznu bol...

                Comment


                • #9
                  Re: Tuna u konzervi

                  ja si znam tunu dodat u posni da mi dobije malo bolji okus (posni).
                  na koji način ju vi jedete sve?

                  e da... šta se tiče te tune s posnim... pročitala sam da je posni bolje jest za večeru a ne za doručak. je to opravdano ak dodam u posni tunu/cimet/med radi poboljšanja okusa?
                  Get fit or die trying!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Tuna u konzervi

                    Originally posted by hippbaby
                    ja si znam tunu dodat u posni da mi dobije malo bolji okus (posni).
                    na koji način ju vi jedete sve?

                    e da... šta se tiče te tune s posnim... pročitala sam da je posni bolje jest za večeru a ne za doručak. je to opravdano ak dodam u posni tunu/cimet/med radi poboljšanja okusa?
                    Tunu mozes prelit maslinovim i imas odličan P+M obrok.
                    A za posni,da,bolje ga je jest navečer. Jer sadrži pretežno kazein tj sporoopuštajuće proteine koji se probavljaju više sati,zato ga je bolje navečer jest da nebi stvorio tzv "čep" u probavi. Za doručak je poželjno jest brzo probavljive proteine.
                    Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                    Comment


                    • #11
                      Re: Tuna u konzervi

                      Originally posted by hippbaby
                      na koji način ju vi jedete sve?
                      Kao i Tomi, iscjedim je iz salamure i prelijem maslinovim uljem.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Tuna u konzervi

                        Šta to točno je salamura??
                        -ok. sad sljedeći put kad ću kupit kupujem u salamuri.
                        - i da. ovo bi se složio sa Tonijem - posni navečer, makar ga ja mažem i u školi.
                        "Muškarac je stvoren za rat,a žena za odmor ratniku,sve ostalo je glupost." F.N.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Tuna u konzervi

                          slana voda
                          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Tuna u konzervi

                            Originally posted by Tomi
                            Originally posted by hippbaby
                            ja si znam tunu dodat u posni da mi dobije malo bolji okus (posni).
                            na koji način ju vi jedete sve?

                            e da... šta se tiče te tune s posnim... pročitala sam da je posni bolje jest za večeru a ne za doručak. je to opravdano ak dodam u posni tunu/cimet/med radi poboljšanja okusa?
                            Tunu mozes prelit maslinovim i imas odličan P+M obrok.
                            A za posni,da,bolje ga je jest navečer. Jer sadrži pretežno kazein tj sporoopuštajuće proteine koji se probavljaju više sati,zato ga je bolje navečer jest da nebi stvorio tzv "čep" u probavi. Za doručak je poželjno jest brzo probavljive proteine.
                            hvala na savjetu
                            brzoprobavljive kao što su zobene.. da,da.. to maznem za doručak s mlijekom
                            al i dalje nemam pojma na koje načine sve jest tunu.. pa neću na žlicu tunu i maslinovo?!
                            Get fit or die trying!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Tuna u konzervi

                              ja ju stavim u posudu za salatu i stavim još nekog povrća i polijem maslinovim i promiješam i to je ko salata neka onda
                              al inače jedem tunu samo u najvećoj nuždi, kada nemam baš ništa za jest u kući :P
                              okus joj je užasan
                              Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                              Comment

                              Working...
                              X