Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

    kaj god da radimo, trosimo energiju. cak i navecer kada gledamo TV, trosimo energiju. cak i spavanje trosi energije, otprilike onoliko koliko potrosimo na 3 sata rada za stolom u nekom uredu. ako tijelo uvijek treba energiju, zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

    a sad, da covjek treba i za veceru i prije spavanja jesti P+M obroke, to jos nisam cuo...

    ali sam procitao da je pozeljno s kazeinom prije spavanja unijeti i spori UH. naravno da necete unijeti 100g zobenih, ali dovoljno da tijelu osiguramo energiju, da ne pretvara unesene proteine u glukozu kako bi moglo imati energije.

    covjek mora pogledati koliko ce trositi u odredjenom vremenu energije i pripremiti svoj obrok u skladu s time. znaci, ako navecer gledate TV, unesite 50ak g rize, a prije spavanja uzmite P+M obrok.

    iako je iduce pitanje za neku drugu temu, ali: ako tijelo samo od zasicenih masnoca moze proizvesti energiju, nasi obroci P+M sa nezasicenim masnocama nemaju poantu dati tijelu energiju.

    i ako za veceru i prije spavanja tijelu ne damo energiju, a njemu je energija potrebna, on ce je proizvesti iz prve iduce slobodne stvari - proteina, jer nezasicene masnoce nisu za energiju.

    ako sam u krivu, ispravite me.
    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

  • #2
    Re: Zasto ne UH?

    Originally posted by t111
    kaj god da radimo, trosimo energiju. cak i navecer kada gledamo TV, trosimo energiju. cak i spavanje trosi energije, otprilike onoliko koliko potrosimo na 3 sata rada za stolom u nekom uredu. ako tijelo uvijek treba energiju, zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?
    a sad, da covjek treba i za veceru i prije spavanja jesti P+M obroke, to jos nisam cuo...
    ali sam procitao da je pozeljno s kazeinom prije spavanja unijeti i spori UH. naravno da necete unijeti 100g zobenih, ali dovoljno da tijelu osiguramo energiju, da ne pretvara unesene proteine u glukozu kako bi moglo imati energije.
    covjek mora pogledati koliko ce trositi u odredjenom vremenu energije i pripremiti svoj obrok u skladu s time. znaci, ako navecer gledate TV, unesite 50ak g rize, a prije spavanja uzmite P+M obrok.
    Osim kolicine,jedan od problema sa UH navecer je povezan sa inzulinom.Uvecer se smanjuje osjetljivost stanica na inzulin,sto znaci da ce puno lakse doci do konverzije UH-a u pohranjenu mast.
    Jos jedan dobar razlog(citirat cu):
    "Eating carbohydrates at night can, under certain circumstances, cause you to store the calories as fat. Another reason to avoid or lower your carbohydrate intake late at night, when trying to get cut, is to harness the body's output of growth hormone (GH), which is released at night within the first 90 minutes of deep sleep. GH is beneficial if you wish to shed fat and hold muscle, because it initiates a moderate shifting of fuel sources so the body burns more fatty acids at rest at the expense of burning less glycogen and body protein. Taking advantage of your body's GH output results in additional fat loss without a loss in muscle. Carbs consumed before you head off to bed can blunt the body's natural release of growth hormone, since GH is released more readily when blood-sugar levels are low. That's why some bodybuilders try to avoid carbohydrates later in the day."
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #3
      Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

      Zaboravih napomenuti da to ne vrijedi za one koji treniraju uvecer.
      Tada je situacija bitno drugacija, i ne pruziti tjelu prijeko potrebne kolicine UH-a ce imati negativan efekt.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • #4
        Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

        meni trening zavrsi u 5 popodne i u 6 se najden rize i piletine, al san u 8 toliko gladan da cesto puta (90%) opet spreman rizu s nekin meson...al s time da su mi treninzi uvik hardcore...i nemam problema sa BF, dapače
        Originally posted by Jurica
        ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

        Comment


        • #5
          Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

          slazem se iggy,
          al uvjek mi unesemo nesto uh i pred spavanje, mislim da ne postoji hrana koja u sebi nema ni gr UH

          ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
          Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

          Comment


          • #6
            Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

            ..ja ponekad (30% slucajeva) unosim UH navecer kao zadnji "pravi" obrok ( ne misleci na posni)..ali pazim da to budu manje kolicine
            U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
            sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

            Comment


            • #7
              Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

              Meni recimo trening završi u 8, a ponekad i u 9. pa onda nakon PWM-a u 9, pojedem pravi obrok u 10, a nekad i u pola 11. sad po vama koliko bi bilo normalno za mene UH i P u tom obroku. imam 80 kg i lovim masu.

              Comment


              • #8
                Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

                Originally posted by SemaMare
                slazem se iggy,
                al uvjek mi unesemo nesto uh i pred spavanje, mislim da ne postoji hrana koja u sebi nema ni gr UH

                To ne spada u tu kategoriju.Pod UH smatram ciljani unos UH-a.Riza,tjestenina,krumpir,kruh ili bilo koja druga hrana koja sadrzi vece kolicine UH-a,a koja bi konzumiranjem prouzrocila bitniju promjenu u koncentraciji secera u krvi i time eventualno utjecala na lucenje inzulina.
                Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                Comment


                • #9
                  Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

                  naravno,da to treba izbjegavat pred spavanje il zadnji obrok,sve te vrste UH, i komplexne i proste,

                  a ono onako cisto informativno sam rekao,
                  ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
                  Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

                    Znam da se govori kako u zadnjem obroku treba unosti spori P i M zbog spore apsorpcije, a da UH ne valja zbog inzulina. Ali, zamislio sam se baš koliko nam ustvari taj inzulin šteti.
                    Na primjer, ako unesemo neki spori UH, on neće dići inzulin u nebesa, taj inzulin će se potruditi da spremi što ima u mišiće, istina je da on donekle sputava lipolizu ali ionako ne znam baš koliko bi masti inače izgubili spavanjem, a mislim da ne bismo trebali ni tijekom noći zaglibiti u katabolizam (osim ako nemamo jako nizak bf).
                    Inače, ja uzimam uvijek kao zadnji obrok P+M, ali sam se baš danas nešto zamislio oko toga, našao sam ovu temu, pa bi volio da komentira netko ko se možda malo više razumije.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Zasto ne UH?

                      Originally posted by IgyBoy

                      Osim kolicine,jedan od problema sa UH navecer je povezan sa inzulinom.Uvecer se smanjuje osjetljivost stanica na inzulin,sto znaci da ce puno lakse doci do konverzije UH-a u pohranjenu mast.

                      ako UH nije visak
                      (a 30ak grama sporog UH tesko moze biti visak), a inzulinska osjetljivost se smanjuje, to samo znaci da ce vise vremena trebati da se apsorbira UH. jel tako? sto znaci da cemo duzi period dobivati energiju iz unesenog UH
                      prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                      Comment


                      • #12
                        Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

                        Originally posted by funafuti
                        pa bi volio da komentira netko ko se možda malo više razumije.
                        Igy je sve objasnio pa pročitaj.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

                          Jel mi može netko onda objasnit kako ja imam 8 pločica, a već par mjeseci svako drugu/treću večer pred spavanje maznem kruha(udrobim ovo sve u tećicu), oraha i mlijeka + whey...ili zobene s mlijekom i orasima+whey
                          Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Zasto izbacujemo UH iz obroka navecer?

                            aj ti nama objasni sto ce ti plocice u 12. misecu? i to 8 plocica?
                            Originally posted by Jurica
                            ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Zasto ne UH?

                              Originally posted by t111
                              Originally posted by IgyBoy

                              Osim kolicine,jedan od problema sa UH navecer je povezan sa inzulinom.Uvecer se smanjuje osjetljivost stanica na inzulin,sto znaci da ce puno lakse doci do konverzije UH-a u pohranjenu mast.

                              ako UH nije visak
                              (a 30ak grama sporog UH tesko moze biti visak), a inzulinska osjetljivost se smanjuje, to samo znaci da ce vise vremena trebati da se apsorbira UH. jel tako? sto znaci da cemo duzi period dobivati energiju iz unesenog UH

                              Desava se to da u krvotok pristize sve vise UH iz probavnog trakta i lagano se dize razina secera u krvi.Buduci da stanice odbijaju skladistiti taj secer on se pohranjuje u obliku masti.
                              Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                              Comment

                              Working...
                              X