Announcement

Collapse
No announcement yet.

Divlje povrće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Divlje povrće

    Luk ima samo 42 kcal / 176 kJ na 100 g, od čega najviše energije dolazi od ugljikohidrata (92%).

    Prosječan kemijski sastav luka je: vlaga 91%, proteini 1,2%, masti 0,1%, vitamin C 6 mg/100 g.

    Po kemijskom sastavu postoji samo jedna velika razlika: luk vlasac bogat je beta-karotenom (3,4 mg/100 g), i vitaminom A (0,56 mg/100 g), što nije slučaj sa češnjakom i crvenim lukom.

    Ova namirnica dobar je izvor dijetalnih vlakana, vitamina B6, folata i mangana, a uz to je i vrlo dobar izvor vitamina C. Sadrži vrlo malo zasićenih masti, kolesterola i natrija.

    Comment


    • #17
      Re: Divlje povrće

      Da li itko zna kakvaa pozitivna svojstva koprive.....
      Budi broj ili statistika.......Sam odluci........

      Comment


      • #18
        Re: Divlje povrće

        Originally posted by Perfectbody
        Da li itko zna kakvaa pozitivna svojstva koprive.....
        Sadrži željezo, kalcij, natrij, vitamine A, C i K..., služi u liječenju slabokrvnosti i kao sredstvo za čišćenje krvi, regulira probavu, otklanja živčanu napetost, može biti kao prevencija protiv čira želuca, bolesti jetre, liječi niski krvni tlak.

        "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

        Comment


        • #19
          Re: Divlje povrće

          Pored ostalog, kopriva sadrži tvari koje se vežu za SHBG i time teoretski povećavaju razinu slobodnog testosterona u krvi.
          Usput, jučer sam nabrao fine divlje rikole uz obalu, njami njami
          Željezo mi je u krvi!

          Comment


          • #20
            Re: Divlje povrće

            Znaci ipak je dobro sto sam poslusao mamu.....Nabacala mi na tanjir koprive pojeo danas jace od jednog tanjira a i jucer sam ali malo.....Odsad na jelovnik ide i kopriva
            Budi broj ili statistika.......Sam odluci........

            Comment

            Working...
            X