Announcement

Collapse
No announcement yet.

Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

    Poštovanje imam 32 g i 94.5 kg,odlučio sam smršavjeti na 87-88,idem na lagano trčanje te kroz neko vrijeme na Hrvanje i Box moj stari sport.Ne zanima me BB prehrana več pomoč.
    Za sada jedem jaja na maslinovom ulju ili kuhana,teletinu,intergralni kruh,nekad samo voče,zobene pahuljice,pileča salama itd.

    E sada vidim da ovdje ljudi pišu sve i svašta i dosta sam pročešljao forum,i zanima me mogu li jest

    Posni sir
    Kikiriki maslac na intergralnom kruhu
    Riba
    Jogurti 0.9 kao i mlijeko
    Pileče hrenovke
    Pijem sam vodu i multi vitamine šumeče.


    Prvi obrok mi je oko 6 kad pičim na posao i to nekada jedna banana.
    U 10 gablec ili piletina,pečena teletina,posni sir ili dimcek 10 dkg i malo Mavrovič pecivo.
    U 16 drugi obrok Ovisi što ima,il na maslinovom ulju spečem tikvice,il patliđane,itd
    Navečer brusnica,nekada malo posnog sira,suncokretove sjemenke itd,dali je to ok ako hoču samo omršaviti,prije sam jeo užas od bureka do čevapa,sam da je čim masnije.
    Mislio sam nekada ubaciti normalan obrok npr vikendom,jer znam da nemislim zauvjek bit na takvoj ishrani i da ču počet ali umjereno derati po domačoj hrani.
    Trenirao sam do 25 g box,kada sam stao krenuo sam sa drugim životom hambiji itd,i najednom kile su došle,u 1 g sada iu nazad sam dobio 10 kg.
    Dal da kupim neke preparate ,postoi li neki zamjenski obroci,prije sam od Multi povera koristio neke sokove u prahu i neš kao čokolino prije mečeva ,jer me je uvjek kačikla jača kategorija.

    Ako može molio bih pomoč va stručnjaka.

  • #2
    Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

    Originally posted by branimir1

    Posni sir
    Kikiriki maslac na intergralnom kruhu
    Riba
    Jogurti 0.9 kao i mlijeko
    Pileče hrenovke
    Pijem sam vodu i multi vitamine šumeče.
    Posni i Ribu smiješ, kikiriki i jogurt/mlijeko u što manjim količinama, Hrenovke izbjegavaj, čisto zato što su oduran miks smeća

    Nego, ovo šta ti jedeš jest ok, al za čovjeka od skoro 100 kila to je ništa, ne kužim kako ti misliš preživit na tome? Podebljaj to, jer ovako ćeš samo što prije završit na "domaćoj hrani" , a ako imaš mišića bezveze ćeš ih izgubit. Kreni na box odmah što prije; inače aktivnosti nisi uopće opisao pa ti nitko nemože ništa reć, lagano trčanje ništa ne znači, kolko traje, koji tempo, kad... itd

    od dodataka prehrani od zamjenskih obroka, razmisli o micelarnom Kazeinu (guglaj).

    Comment


    • #3
      Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

      Nisi nam dao visinu.
      Trebaš jesti svaka 2-3 sata jer mali broj obroka potiče organizam na stvaranje sala a puno obroka troši salo.
      Moraš izbaciti junk food.
      Poželjno je koristiti whey&glukoza nakon treninga za očuvanje mase.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

        Originally posted by kelly
        Nisi nam dao visinu.
        Trebaš jesti svaka 2-3 sata jer mali broj obroka potiče organizam na stvaranje sala a puno obroka troši salo.
        Moraš izbaciti junk food.
        Poželjno je koristiti whey&glukoza nakon treninga za očuvanje mase.
        Visina je 178 al nebi išao dolje ispod 84 - 85,kolega koi samnom radi je krenuo u teretanu i uzeo privat trenera,i zamjerio mi je kada sam mu rekao da jedem cjela kuhana jaja 2 komada ,da jedem posni sir,kaže da če me posni sir debljat,a ovdje vidim drugačija razmišljanja,kupujem ga Kauflandu ili od Vindije i dali postoi manje masni tvrdi sir za narezat,pliz napišite proizvođač i di to kupiti,ako znate da ima jeftinije il neka druga marka recite je r je netko napisao da kupuje u Billi od njihove marke Clever al ja to nisam našao,kažu da nemaju,pa zamjera kad pečem jelo na maslinovom ulju,i radima salatu,u koju stavim samo jednu kap,jel ulje kupujem iz Šibenika od jedne bakice pravo pravcato domače,ali ja nekako mislim da se rezultat mora vidjeti i ovako,jer količine koje sam ja laomno jeo i ovo sada to nema veze sa vezom,ja sada jedem puno manje,ali mislim i ubaciti jednom tjedno normalan obrok svinjetina,kobasice iitd,jer nisam za viječnu promjenu prehrane,ali ovo što sad jedem zam da je zdravije.Danas idem na dogovor za privat treninge Ultimatte f.... jer to volim,2 puta tjedno,ostale dane trčanje i teretana,ali sve laganini.
        I zanima me imam jako puno cikle doma skiseljene,bili mogao to jesti al da ju dobro operem u vodi,jel znam da Mama stavlja ulje kada ju kiseli.

        Niste mi definirali npr; u 18h intergralni kruh i maslac od kikirikija,jel ovdje o tom pišu svašta i fakat neznam što bi napisao.Kruh sam čitajuči ovaj forum odlučio peč sam,brašno kupim u DMu 10 kn kg.
        Sutra pičim u Vlašku u neku trgovinu kupit neke sokiče,wey i glukozu,za tu trgovinu jedino znam,ako znate za jeftinije pišite,
        Napišite mi što da još kupim,dal da kupim L- karnitin ili tablete od jabučnog octa?
        Vidio sam da u DM trgovinama ima dosta toga od preparate njihove marke,nije preskupo,ako netko znašto od toga kupiti,vidio sam neke tablete na pakiranju je nacrtan Losos,pa me zanima što kupit a da ima vitamine koje sadrži riba,jer nemogu okusiti ribu.

        Hvala unaprijed,i molim vas za savjet i razumjevanje.

        Comment


        • #5
          Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

          Jaja se jedu cijela i to najbolje kuhana, zabluda je jesti samo bjelanjak.
          Posni sir možeš jesti, on ima malo masnoća i nema manje masnog sira.
          Hrana nije dobra ni pečena ni pržena ni pohana na ulju.
          U salatu možeš slobodno dodati maslinovo ulje, ono je zdravo i poželjno u prehrani, naročito domaće.
          Kobasice i ostalo od mljevenog mesa je nezdravo. Svinjetinu smanji na minimum.
          Možeš jesti ciklu.
          Rekao ti je Marijan za maslac od kikirikija.
          Sokove pazi koje piješ, ništa gazirano, zaslađeno itd.
          Whey imaš kupiti tu na web shopu a glukozu u DM-u.
          L-carnitin ti ne treba ni tablete od octa.
          Trebaš uzeti riblje ulje (ono gdje je slika lososa) i laneno ulje.

          I čitaj još portal i forum, imaš puno toga što tebe zanima.

          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

            Ok hvala na svemu,ako neš ne nađem ili da su pitanja pozitivna a kod nekog negativna,onda ču postavit pitanje,na Box nesmijem,čeka me operacia kičme,nastradao sam na poslu na kičmu.L3-L4,Tako da imam neki program,ali prehrana mi je za zdravlje na prvom mjestu.

            Comment


            • #7
              Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

              zašto riblje i laneno ulje?

              niste spomenuli limun prije 1. obroka

              Comment


              • #8
                Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

                kakav limun?

                Comment


                • #9
                  Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

                  davno sma to pročitao negdje, a i spominjalo se na forumu, da se u fazi definicije uzima limun prije doručka dakle pojedeš jedan limun....

                  Comment


                  • #10
                    Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

                    ;/

                    Comment


                    • #11
                      Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

                      Originally posted by slatina_man
                      zašto riblje i laneno ulje
                      Zato što su oba dobra i treba piti oba. Isto kao piletina i puretina, treba jesti oboje.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

                        Originally posted by kelly
                        Originally posted by slatina_man
                        zašto riblje i laneno ulje
                        Zato što su oba dobra i treba piti oba. Isto kao piletina i puretina, treba jesti oboje.
                        Gdje kupiti laneno ulje??dal da pržim klopu na tome???

                        Comment


                        • #13
                          Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

                          Originally posted by branimir1
                          Gdje kupiti laneno ulje??dal da pržim klopu na tome???
                          Imaš kupiti u DM-u, kauflandu, u trgovinama zdrave hrane...

                          Nemoj pržiti hranu na tome, prženo i pohano na ulju je nezdravo.
                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

                            citricno voce, ujutro, na taste, po nekim predajama, djeluje detoksikolosko na organizam, pa se stoga i pije.
                            Barem koliko sam ja upucen...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Promjena prehrane Dijeta - odlučio sam smršavjeti - pomoć!

                              Na organizam detoksikološki djeluje jedino bubreg i jetra.
                              Nema detoksikacije putem hrane

                              Comment

                              Working...
                              X