Announcement

Collapse
No announcement yet.

Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

    dosta ljudi me pita kao ako vec pazim na prehranu treniram itd kako si mogu dozvolit da jedem piletinu i ostale gluposti iz ducana koje su sopane hormonima i ostalim stvarima.

    neznam sta da im kazem jer iskreno ni neznam kako to utjece na organizam, hormonalnu sliku itd. ovako zdravo seljacki mislim da to nema velik utjecaj jer bi onda dosta ljudi koji se hrane iskljucivo hranom iz ducana imalo probleme.
    nadam se da je pitanje na mjestu
    Originally posted by Bilderčić
    Originally posted by Dehydronator
    sve do grama tjedno je natural
    gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
    48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

  • #2
    Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

    Pa dosta ljudi koji se hrane iz supermarketa i JESTE bolesno. Pogledaj malo bolje - svi imaju visok pritisak, holesterol, stalno neke tegobe, prehlade, itd. A i kancer je sve češći...
    Hormoni kojima kljukaju meso podstiču rast malignih ćelija u telu (koje imamo svi tokom života, ali kod nekog "podivljaju", a kod nekog, ko ima sačuvan organizam, telo se samo izbori s malignim ćelijama)
    Drugi loš efekat je na decu, jer uz hormone iz mesa prebrzo dospevaju u pubertet (ubrzano rastu, kao i pile, koje danas poraste duplo brže nego što je to slučaj bez hormona). Zato danas imamo sve češće decu koja su već sa 8-9 godina u pubertetu, fizički gledano, dok su psihološki i dalje deca. Kakva je to zbrka u glavi i duši (naročito uz stalnu erotizaciju putem medija), to ne treba ni opisivati.
    Tako da, ako jedeš meso, treba gledati da se jede samo od ljudi sa sela koje poznaješ veoma dobro.
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #3
      Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

      Premalo je ljudi na selu koji imaju stoku da njome nahrane sva gladna usta.Činjenica je takva da od kada kreće masovna proizvodnja mesa čovjek je sve bolesniji kao što je rekao Vege.
      Ako mi ne jedemo junk food da bi bili zdravi kako možemo očekivati da je hrana koja je hranjena antibioticima i hormonima zdrava!

      Comment


      • #4
        Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

        Pa pitaj te svoje "zabrinute" ljude šta oni jedu.

        Danas je nemoguće jesti zdravo, jer sve što kupiš u trgovini je zakemijano i nezdravo, zagađena je voda koju pijemo, zagađen je zrak koji dišemo, hoćemo li zbog zagađenog zraka prestati disati - naravno da nećemo...

        Nije samo meso zakemijano, a što je sa GMO, pesticidima, hormonima i ostalom kemijom za žitarice, mahunarke, orašare, voće i povrće; kupiš grožđe i rajčicu u trgovini i kao da jedeš plastiku, napumpano hormonima a bez okusa i mirisa. Ako mislite da je takvo voće i povrće manje štetno od te piletine jako se varate.

        Vege ako već ideš pljuvati nešto, onda bar budi objektivan i nepristran, jer si već presmiješan sa svojim pljuvanjem po mesu, kao da je tvoja prehrana išta bolja od naše. Ja sam išao vaditi krv i mokraću prije cca dva mjeseca i nalazi su odlični i zdravi kao u nekog mladića, tako da nemam razloga izbaciti tu piletinu iz prehrane.

        S obzirom da ne možeš jesti zdravo, onda treba između dva zla izabrati manje zlo, a to sigurno nije izbacivanje mesa iz prehrane, ili veganski način prehrane. Treba jesti raznovrsno svega pomalo, izbaciti junk, cigarete itd, vježbati...čovjek je svejed, nemojmo zaboraviti, nije ni mesojed ni biljojed.

        Ovi "dušebrižnici" koji se boje hormonalne hrane i mesa: ne vježbaju, puše, piju, jedu smeće u McDonaldsu i na ovakav način samo traže sebi izgovor i opravdanje za svoju lijenost i ostale svoje poroke.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

          Ja sam mesojed.

          Comment


          • #6
            Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

            @ kelly: stoji sve da u ducanima je vise-manje sve lose. samo me zanimalo sta se dogadja sa tijelom, tj. kako reagira na takvu hranu.
            Originally posted by Bilderčić
            Originally posted by Dehydronator
            sve do grama tjedno je natural
            gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
            48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

            Comment


            • #7
              Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

              Originally posted by Archiv3r
              @ kelly: stoji sve da u ducanima je vise-manje sve lose. samo me zanimalo sta se dogadja sa tijelom, tj. kako reagira na takvu hranu.
              A čuj, danas je sve zagađeno, kao što sam već rekao, hrana, voda, zrak...sigurno da je hrana bila bolja i zdravija prije sto i više godina, sve je više raznih bolesti i alergija, ali unatoč svemu ovome ljudski život je sve duži i duži, tako da se ne treba opterećivati sa nečim na šta ne možemo utjecati.

              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

                Originally posted by kelly
                Originally posted by Archiv3r
                @ kelly: stoji sve da u ducanima je vise-manje sve lose. samo me zanimalo sta se dogadja sa tijelom, tj. kako reagira na takvu hranu.
                A čuj, danas je sve zagađeno, kao što sam već rekao, hrana, voda, zrak...sigurno da je hrana bila bolja i zdravija prije sto i više godina, sve je više raznih bolesti i alergija, ali unatoč svemu ovome ljudski život je sve duži i duži, tako da se ne treba opterećivati sa nečim na šta ne možemo utjecati.



                sve namirnice bilo životinjskog ili biljnog porijekla sadržavaju i puno tvari koje ne bi htjeli unjeti u organizam.. za puno takvih hormona se ni ne zna kakav utjecaj imaju, konstantno se povećava broj detektiranih hormona što znači da svi još nisu niti otkriveni.. al pretjerana briga i filozofiranje ne vodi nigdje, jer ne možemo pobjeći od ovakvog načina života, a ne bi se trebali ni buniti jer nam je tehnologija ipak produljila životni vijek koliko god to neko osporavao
                Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                Comment


                • #9
                  Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

                  Originally posted by kelly
                  Nije samo meso zakemijano, a što je sa GMO, pesticidima, hormonima i ostalom kemijom za žitarice, mahunarke, orašare, voće i povrće; kupiš grožđe i rajčicu u trgovini i kao da jedeš plastiku, napumpano hormonima a bez okusa i mirisa. Ako mislite da je takvo voće i povrće manje štetno od te piletine jako se varate.

                  Vege ako već ideš pljuvati nešto, onda bar budi objektivan i nepristran, jer si već presmiješan sa svojim pljuvanjem po mesu, kao da je tvoja prehrana išta bolja od naše. Ja sam išao vaditi krv i mokraću prije cca dva mjeseca i nalazi su odlični i zdravi kao u nekog mladića, tako da nemam razloga izbaciti tu piletinu iz prehrane.
                  Dečko je pitao za uticaj hrane koja je hranjena hormonima, a to je meso. Nisam čuo za biljke hranjene hormonima
                  A jes u pravu si za pesticide, zato ja i jedem uglavnom organic hranu, a ipak imam još oko da prepoznam na pijaci šta je prskano a šta nije (ili je malo manje prskano). A imam i svoju njivu od ove godine, sledeće povećavam imanje, pa svašta odatle imam neprskano za jelo... Tako da je moguće ipak jesti koliko-toliko zdravo... A da jeste malo crna situacija sa tržištem hrane, to se slažem! Ali se treba potruditi i nabaviti zdravo. Svako skoro ima nekog na selu (mada eto ja nemam nikog, a ipak se polako selim tamo)... Može se naručiti zamrzivač organic pilića, ili tako nešto, tu je već malo degutantno meni da preporučujem, ali eto teorijski može, dogovoriš se s nekim na selu i molim lepo
                  “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                  mind, it doesn’t matter.”

                  Comment


                  • #10
                    Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

                    Nekad su ljudi zivjeli zdravije ali krace sa manjim postotkom zlocudnih bolesti, sada prosjecni vijek ljudi je duzi ali je i vise zlocudnih bolesti.
                    https://www.facebook.com/profile.php?id=100000925577789
                    http://www.youtube.com/user/Vladimir...V?feature=mhee

                    Comment


                    • #11
                      Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

                      Originally posted by VladimirVersic
                      Nekad su ljudi zivjeli zdravije ali krace sa manjim postotkom zlocudnih bolesti, sada prosjecni vijek ljudi je duzi ali je i vise zlocudnih bolesti.
                      dalo bi se o tom diskutirat jel prije bilo manje zločudnih bolesti bile su dijagnostičke mogučnosti puno manje pa se nije ni otkrivala prava dijagnoza.. ako se za nekom bolesti intenzivno traga onda se dobije rezultat da je te bolesti više tj. da je porasla incidencija (pojavnost)
                      Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

                        Znati ćeš za 10-15 godina kako hrana tretirana hormonima utječe na tijelo. Takva hrana se pojavila u našoj "novijoj povijesti" tako da pravih pokazatelja u biti ni nema.

                        Prije su ljudi krovove oblagali azbestnim pločama i pravili su azbestna odjela dok nisu skužili da svi koji su radili s njime umiru od iste bolesti.

                        Tako isto i hrana tretirana hormonima mora "odraditi" svoje godine na pokusnim kunićima (čitaj nama) pa kad se pokaže da je loše povući će je iz prodaje. (za nekih 20 god.). Pogledaj povijest, sve funkcionira na metodi pokušaja i pogrešaka.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

                          a ako ćemo to tek vidjet kako možeš znat da će rezultati nužno bit loši?
                          Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Utjecaj hrane koja je hranjena hormonima

                            Dali je to uopće upitno? Ima jedan dobar dokumentarac na tu temu. "Food Inc." Kad pogledaš ne treba ti puno da zaključiš da je tako...


                            Originally posted by riss
                            a ako ćemo to tek vidjet kako možeš znat da će rezultati nužno bit loši?

                            Comment

                            Working...
                            X